Naturalne sposoby leczenia i zapobiegania zgadze

zgaga jak ją leczyć - Gosia Klos

Niewiele uczuć jest gorszych niż palące, nieprzyjemne uczucie zgagi. Niestety, w przypadku 60 milionów Amerykanów objawy refluksu kwasu występują co miesiąc. Do mnie się zgłaszają osoby z tym problemem, aby ułożyć dietę. Klienci doświadcza np. pieczenia w żołądku, klatce piersiowej i gardle i każdego dnia dostaję od nich prośbę o pomoc. Podczas gdy leki, takie jak leki zobojętniające i leki przeciw refluksowi, mogą złagodzić objawy, ale nie usunąć  istnieje kilka naturalnych środków zaradczych, o których wiadomo, że przynoszą ulgę.

1. Żuć gumę. Guma do żucia skutecznie łagodzi zgagę. Dzieje się tak, ponieważ guma do żucia pomaga w wytwarzaniu śliny, która działa jak naturalny bufor kwasowy. Guma do żucia również zachęca do częstszego połykania, co odpycha kwasy, które chcą powrócić z przełyku.

2. Jedz mniej. Zamiast jeść trzy duże posiłki dziennie, zjedz pięć do sześciu małych posiłków w ciągu dnia. Do tego też trzeba mieć rozpisaną dietę, aby ​​kontrolować porcje, nie tylko będzie mniej objawów refluksu, ale także będzie bardziej prawdopodobne, że stracisz na wadze. Zacznij przyzwyczaić się do spożywania mniejszych posiłków przez cały dzień, gdy budzisz się rano, aby ustabilizować poziom cukru we krwi.

3. Wypij koktajl z sody. Wodorowęglan sodu lub soda oczyszczona ma wysoki poziom pH i dlatego jest skuteczny w neutralizacji kwasu żołądkowego i zapobieganiu zgadze. Everyday Roots zaleca mieszanie łyżeczki sody oczyszczonej w pełnym 8 uncji. szklanka wody. Pij koktajl przed posiłkiem lub przy pierwszych oznakach zgagi, ale uważaj, aby nie spożywać więcej niż siedem i pół łyżeczki sody oczyszczonej w ciągu 24 godzin, ponieważ wysoka zawartość soli może powodować obrzęk i mdłości .

4. Pij herbatę ze świeżego korzenia imbiru. Badanie przeprowadzone przez Centralny Instytut Technologii Żywności w Mysore w Indiach wykazało, że imbir jest skuteczniejszy w leczeniu refluksu kwaśnego. Imbir jest skutecznym naturalnym lekiem, ponieważ korzeń ma enzymy, które w naturalny sposób rozkładają aminokwasy. Imbir ma dodatkową zaletę, że jest antybakteryjny, antywirusowy i przeciwpasożytniczy. Aby uspokoić zgagę, wystarczy wypić herbatę z wrzącej wody i świeży, obrany lub starty korzeń imbiru.

5. Jedz migdały na deser.  Pozytywnym aspektem jest zjedzenie dwóch lub trzech migdałów po posiłku w celu stłumienia zgagi. Migdały, a także mleko migdałowe i masło migdałowe są jeszcze bardziej skuteczne niż leki na receptę. „Prevention Magazine” zaleca picie smoothie zrobionego z mlekiem migdałowym rano, aby zapobiec zgadze w ciągu dnia. Migdały działają, ponieważ produkują alkalizatory, które pomagają neutralizować kwas.

6. Pij ocet jabłkowy. Poddać kwaśnej refluksie więcej kwasu? Tak. W rzeczywistości, refluks kwasu jest często objawem braku wystarczającej ilości kwasu żołądkowego. Gdy żołądek nie wytwarza wystarczającej ilości kwasu, przełyk rozluźnia się i otwiera, umożliwiając przepływ większej ilości kwasu. Dzieje się tak, gdy występuje oparzenie serca. Aby zwalczyć refluks kwasu uszykuj szklankę wody wymieszana z 1 łyżką surowego niefiltrowanego octu jabłkowego i  przed snem lub 2- 3 razy w ciągu dnia wypij sobie taki napój.

7. Spać po lewej stronie. Może wydawać się to zbyt proste lub dziwaczne, ale badania takie jak te przeprowadzone przez naukowców ze Stanford University School of Medicine wykazały, że refluks żołądkowy był zaostrzony u osób, które spały po prawej stronie, podczas gdy osoby śpiące po lewej stronie odczuły zmniejszenie objawów. Chociaż przyczyny tego zjawiska są niejasne, wyniki są wystarczająco przekonujące, aby zmotywować osoby z chroniczną zgagą do przyjęcia tej prostej zmiany stylu życia.

8. Zjedz banana. Banany, podobnie jak migdały, są żywnością alkaliczną, która skutecznie równoważy poziom pH w żołądku. Zgodnie z Home Remedies For Life, banany pomagają również przez pokrycie okładziną żołądka, a tym samym chroniąc ją przed bolesnym kwasem żołądkowym. Ponadto, banany są bogate w potas, niezbędny do wchłaniania pokarmu do żołądka, a także błonnik, który jest ważny w eliminowaniu szkodliwych toksyn. Włącz banany do swojej codziennej diety, aby zapobiec refluksowi i łagodzić zgagę.

Każdy, kto cierpi na zgagę, odczuje ulgę, słysząc, że istnieje wiele naturalnych sposobów zapobiegania i leczenia refluksu kwasu. Zawsze zalecam te porady moim podopiecznym.

Możesz przyjąć każdą z tych metod od dziś, pijąc wodę zmieszaną z octem jabłkowym przed pójściem spać, spać po lewej stronie i po przebudzeniu rano, wypić pysznego smoothie zrobionego z mleka migdałowego i bananów. Nie zapomnij spożywać małych posiłków w równomiernie rozłożonych porach w ciągu dnia. Aby zapobiec nadmiernemu jedzeniu, weż kawałek gumy do żucia, gdy tylko jesteś nasycona, nawet jeśli nadal masz jedzenie na talerzu.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk