Precz z Tłuszczykiem – 10 minut na Brzuch – Działaj

Precz z tłuszczykiem

Zwiększ elastyczność  ciała i mieć dobre samopoczucie to luksus w dzisiejszych czasach, ale  dzięki tym mega ćwiczeniom na pewno będziesz lepiej się czuła, a w późniejszym czasie dojdziesz do swojego czasu. Dodaj te ćwiczenia do swojej codziennej rutyny, aby poprawić elastyczność i ogólny stan zdrowia.

Poprawa elastyczności ciała niesie ze sobą wiele korzyści i pozytywnie wpływa na zdrowie. Jeśli podchodzisz do tego poważnie, możesz regularnie wykonywać określone ćwiczenia, aby osiągnąć maksymalny efekt. Idealnie byłoby, gdybyś mogła rozciągać się przez około 10-20 minut co 2 dni, aby uzyskać zauważalne rezultaty.

Możesz wykonywać te ćwiczenia osobno lub uwzględnić je w swoim regularnym harmonogramie treningów. Nie zapomnij wykonać małej rozgrzewki przed wykonaniem tych ćwiczeń.

1.Rośiąganie dolnego odcinak kręgosłupa.

Jak to wykonać.

Stań prosto ze złączonymi nogami.
Połóż dłonie na dolnej części pleców. Powoli odchyl się do tyłu na tyle, na ile pozwala Ci na to Twoje ciało. Nie pozwól, aby głowa opadła i kontroluj całe swoje ciało. Patrz do góry. Aby było trudniej, możesz wyciągnąć ręce nad głowę i razem z nimi zgiąć się w tył.
⏱ Utrzymaj pozycję przez 1 minutę.

 

2.Jedno z trudniejszy ćwiczeń.

Jak to wykonać.:

Usiądź prosto. Wysuń jedną nogę do przodu, a drugą przyciągnij do siebie.
Zegnij całe ciało w kierunku przedniej nogi. Przytrzymaj stopę rękami ( jeśli możesz ). Jeśli możesz, połóż dłonie na kostkach. Na początek złap za kolana. Spójrz na podłogę i poczuj, jak rozciągają się plecy.
Zrób to samo z drugą nogą.

⏱ Utrzymuj pozycję przez 1 minutę z każdej strony.

3.Relaksujace ćwiczenie.

Jak to wykonać:

Połóż się na plecach. Przyciągnij nogi do siebie. Unieś stopy tworząc kąt prosty pomiędzy goleniami a biodrami. Rozłóż ramiona na boki.
Połóż kolana w lewo. Jeśli trudno ci utrzymać je na podłodze, połóż lewą dłoń na górze. Ramiona powinny znajdować się na podłodze. Obróć głowę w prawo. Aby było trudniej, wyprostuj kolana.
Zrób to samo po drugiej stronie.

⏱ Utrzymuj pozycję przez 3 minuty z każdej strony.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk