Ból w żołądku – 7 domowych metod

żołądek

Ból w żołądku – 7 domowych metod. Niewiele rzeczy jest gorszych niż rozstrój żołądka.  Co gorsza, większość środków zaradczych po prostu nie działa. Nie rozpaczaj, mam coś dla Ciebie. Niektóre z poniższych rozwiązań mogą zająć trochę czasu, ale może się okazać, że kontrolowanie twojego kwaśności w żołądku można zaradzić i to bardzo prosto. Sprawdź 7 środków zaradczych w domu.

1. Dieta. Dla tych, którzy walczą z niestrawnością, zalecam kontrolowanie diety. Spożywanie diety bogatej w pełne ziarna, świeże owoce, ale nie cytrusy, orzechy i rośliny strączkowe może pomóc w kontrolowaniu objawów. Prowadzę wiele kobiet z problemami żołądka i dieta tu ma ogromne znaczenie.

2. Mniej, a częściej  Jeśli cierpisz na bóle brzucha, które nie są związane z owrzodzeniem, Spożywaj mniej  posiłków przez cały dzień (4-5) zamiast 3 dużych.

3. Mdły posmak. Czy cierpisz na grypę lub inne zaburzenia żołądkowe, zalecam jedzenie ryżu, bananów, jabłek i zwykłego białego tosta. Kluczem jest utrzymywanie żywności w stanie bezbarwnym, nietłustym i wolnej od błonnika, aż system odzyska równowagę.

4. Jogurt i brokuły. Zapalenie błony śluzowej żołądka jest kolejną częstą przyczyną rozstroju żołądka. Zalecam spożywanie 1 szklanki głów brokułów codziennie przez osiem tygodni, aby pomóc w rozwiązaniu problemu. Możesz również spróbować jeść jogurt podczas przyjmowania leków. Jogurt zwiększa skuteczność leku z powodu bakterii, które znajdują się w jogurcie.

5. Zgaga. Specyficzna kombinacja oleju kminkowego i olejku miętowego pomaga złagodzić zgagę. Niestety dla tych, którzy mieszkają w Stanach Zjednoczonych, dany produkt z odpowiednią kombinacją nie jest dostępny w Stanach Zjednoczonych.

6. Mielony koper włoski.  Zmielony koper nadaje się do leczenia biegunki, niestrawności i czerwonki. Koperek możesz dodać do potraw lub z sokami.

7. Sok z marchwi i mięty pieprzowej. Nowym trendem w domowych środkach na rozstrój żołądka jest sok z marchwi i mięty pieprzowej. Udowodniono, że mięta pieprzowa pomaga w wielu problemach żołądkowych zgodnie z University of Maryland Medical Center. Sok z marchwi zawiera dodatkowe witaminy. Umieść 4 plastry marchwi w 4 szklankach wody i doprowadzić ją do wrzenia. Po gotowaniu dodaj 1 łyżeczkę mięty pieprzowej lub 1 torebkę herbaty miętowej.  Pozwól mieszaninie gotować się przez 15 minut. Usuń miętę, a następnie zmiksuj marchewkę z wodą. Możesz dodać szczyptę imbiru do smaku, a następnie wypić.

Pamiętaj, że ulga może pojawić się tylko jeśli kontrolujesz swoją dietę, a dodatkiem są te 7 przepisów, które ci napisałam. Przejmując kontrolę nad swoją dietą, możesz zacząć żyć ponownie. Jeśli masz problem z dietą, napisz do mnie, a umówimy się na konsultacje i ułożę dla ciebie dietę. 

m.klos@matale.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk