KTÓREJ BANANY JEŚĆ? TWOJA ODPOWIEDŹ MOŻE MIEĆ WPŁYW NA SWOJE ZDROWIE

Jakie banany jeść - zadbaj o zdrowie - Gosia Klos

KTÓREJ BANANY JEŚĆ? TWOJA ODPOWIEDŹ MOŻE MIEĆ WPŁYW NA SWOJE ZDROWIE. Kiedy jemy banany, robimy to, ponieważ mamy nadzieję na uzyskanie wielu różnych korzyści zdrowotnych. Podczas gdy niektórzy z nas jedzą, ponieważ naprawdę lubimy ten smak, inni próbują utrzymać wysoki poziom potasu. Ta zdrowa przekąska pozwala również na przyjmowanie odpowiedniej ilości witamin, oprócz innych składników odżywczych potrzebnych naszemu organizmowi. Czy wiesz o różnych kolorach i korzyściach, jakie mogą zapewnić banany w twoim domu?

Każde zabarwienie banana ma swoje wyraźne zalety. Na początek, najbardziej ekologiczne banany są kluczową częścią naszej diety, gdy staramy się utrzymać poziom cukru we krwi w ryzach. Są bardzo niskie w indeksie glikemicznym, co czyni je wspaniałą przekąską dla tych, którzy muszą zwracać szczególną uwagę na poziom cukru w organizmie. Młode i zielone banany ( 1-2 na obrazku ) również prowadzą do dłuższego okresu sytości. A co z twardym i żółtym bananem ( 3-4  na obrazku )? Te banany zazwyczaj jemy,  są bardzo zdrowe. Mają słodszy smak niż zielony. Ciało też jest w stanie je strawić dość łatwo. Kiedy banan jest w pełni żółty, zawarte w nim antyoksydanty są w stanie chronić nasze ciało przed różnymi chorobami.

Banan ciemniejszy ( od 5-7 na obrazku ) jest bardzo zdrowy. Ten banan jest również bogaty w przeciwutleniacze i stanowi doskonały wybór dla pacjentów, którzy obecnie walczą z nowotworami. Brązowe plamy są w rzeczywistości dodatnim wskaźnikiem. Oznacza to, że banan pomoże rozbić różne komórki w organizmie, szczególnie nieprawidłowe komórki, o których wiadomo, że powodują raka.

Banany, które są miękkie i mają brązowe skórkę, mogą wydawać się, że nie mają wiele do zaoferowania z punktu widzenia zdrowia. Banan w tym kolorze jest o wiele bardziej słodki niż ich lżejsze odpowiedniki. Te banany mają jednak swoje specjalne moce. Zawierają tryptofan, który zmniejsza stres i niepokój. Są również bogate w różne składniki odżywcze, które promują zdrowie mięśni i kości. Taki banan najlepiej zjesć od razu po treningu w domu lub na siłowni.

 

 

Teraz, gdy wiesz więcej o różnych poziomach bananów i tym, co mogą dla ciebie zapewnić, pamiętaj o przekazaniu tej wspaniałej historii. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która konsumuje banany dla korzyści zdrowotnych, czy też jesteś kimś, kto po prostu lubi smak tego popularnego owocu, nie ma wątpliwości, jakie korzyści mają do zaoferowania.

 

To zdrowa i fantastyczna pożywna przekąska. Pod ich grubą skórą kryje się nie tylko pełen słodyczy, o kremowej konsystencji miąższ, ale przede wszystkim mnóstwo cennych składników odżywczych o właściwościach zdrowotnych. Banany są bogate w przeciwutleniacze, a więc zapewniają ochronę przed wolnymi rodnikami i chorobami przewlekłymi. Pomagają w walce z depresją, łagodzą poranne mdłości, chronią przed cukrzycą i otyłością. Jest idealny do śniadań jaki i przekąsek po treningu.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk