Cukrzyca jak kontrolować poziom insuliny

Cukrzyca jak ją kontrolować - poziom lnsuliny

Cukrzyca jak kontrolować poziom insuliny. Niezależnie od tego, czy masz cukrzycę typu 1 czy typu 2, wiesz, jak trudno kontrolować poziom insuliny. Jest to coś, o czym nieustannie myślisz od chwili, gdy budzisz się do chwili, w której dryfujesz do snu. Chociaż ważne jest, aby wszyscy ludzie, niezależnie od tego, czy mają cukrzycę, czy nie, aby dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych, dla osób chorych na cukrzycę, decyzje te mogą mieć tragiczne konsekwencje. Dzieje się tak, ponieważ, cukrzyca wpływa na sposób, w jaki organizm wykorzystuje i przetwarza poziom cukru we krwi. Z doświadczenia wiem, że jeśli twoja waga jest powyżej 80 kg to możesz już się zacząć martwić.

Gdy poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, możesz odczuwać bóle głowy, kłopoty z koncentracją i niewyraźne widzenie. Wysoki poziom cukru we krwi może również powodować częste infekcje, zwłaszcza skóry i dziąseł. Gdy poziom cukru we krwi jest zbyt niski, osoba może odczuwać drżenie, pocenie się, dreszcze, niepokój, dezorientację, drażliwość i szybkie bicie serca. Istnieje wiele domowych rozwiązań, które pomagają kontrolować poziom insuliny i kontrolować poziom cukru we krwi. Przyjmując niektóre lub wszystkie z poniższych środków zaradczych, osoby z cukrzycą mogą być bardziej pewne dokonywania zdrowych wyborów. Oczywiście trening to podstawa!

1. Cynamon. Wiadomo, że przyprawa rozgrzewająca poprawia wrażliwość na insulinę, obniża poziom cukru we krwi i pomaga kontrolować wagę, zgodnie z The Health Site. Spróbuj dodać mielonego cynamonu do porannej kawy lub zmieszaj ją z płatkami owsianymi, jogurtem lub twarogiem. Możesz również zrobić cynamonową herbatę przy pomocy cynamonu.

2. Żeń-szeń. Badania omówione na WebMD pokazują, że korzeń żeń-szenia może pomóc w normalizacji poziomu cukru we krwi u osób z cukrzycą, a także poprawić wrażliwość na insulinę. Jest już używany od tysięcy lat w tradycyjnej medycynie chińskiej i dopiero teraz zyskuje popularność w świecie zachodnim.

3. Brokuły. Brokuły zawierają związek zwany sulforafanem, który może odwrócić uszkodzenia spowodowane cukrzycą na naczynia krwionośne serca.  Osoby chore na cukrzycę są pięć razy bardziej narażone na choroby sercowo-naczyniowe związane z uszkodzonymi naczyniami krwionośnymi. Dlatego dla chorych na cukrzycę ważniejsze jest zdrowe serce i serce niż dla osób bez cukrzycy.

4. Szałwia. W portugalskim badaniu stwierdzono, że szałwia ma działanie przeciwcukrzycowe i może zwiększać wrażliwość na insulinę. Picie herbaty z szałwią może pomóc diabetykom regulować poziom cukru we krwi i poziom insuliny. Ma tę zaletę, że zwiększa również funkcję wątroby.

5. Zielona herbata. Zielona herbata zawiera polifenol, silny przeciwutleniacz i związek hipoglikemiczny, o którym wiadomo, że kontroluje uwalnianie cukrów we krwi i reguluje insulinę. Najlepszym sposobem na skorzystanie z zielonej herbaty jest wypicie gorącej filiżanki przed każdym posiłkiem, mówi The Health Site.

6. Groch. Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne informuje, że nieskrobiowe warzywa, takie jak groszek, mogą zaspokoić apetyt i zapobiec wzrostowi poziomu cukru we krwi. Inne nieskrobiowe warzywa obejmują karczochy, szparagi, buraki, marchew i seler.

7. Nasiona lnu. Według The Health Site, nasiona lnu mogą zmniejszyć poziom cukrów u cukrzyków po posiłkach o prawie 28 procent. To jest znaczące. Dzieje się tak dlatego, że nasiona lnu są wyjątkowo bogate w błonnik, zwłaszcza że są tak małe. Pomagają w trawieniu i prawidłowej absorpcji tłuszczów i cukrów. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z nasion lnu, codziennie spożywaj jedną łyżkę zmielonego siemię lniane w proszku na czczo z szklanką ciepłej wody.

8. Brązowy ryż.  Brązowy ryż i inne pełne ziarna mogą pomóc w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Dzieje się tak, ponieważ brązowy ryż jest bogaty w błonnik i ma niższy indeks glikemiczny niż biała alternatywa (odżywcza). W rzeczywistości badanie w Harvard School of Public Health wiąże konsumpcję białego ryżu ze zwiększonym ryzykiem cukrzycy. Ponadto, brązowy ryż zawiera ważne składniki odżywcze, takie jak magnez, który jest niezbędny w regulacji wydzielania insuliny z trzustki, a tym samym regulacji ogólnego poziomu cukru we krwi.

Niezależnie od tego, czy jesteś chory na cukrzycę czy nie, wszyscy możemy nauczyć się czegoś z tych środków domu. Zamiana brązu na biały ryż, picie herbaty zielonej lub szałwią oraz spożywanie większej ilości groszku i brokułów to łatwe zmiany w stylu życia, które mogą obniżyć ryzyko cukrzycy u osób nie będących diabetykami i pomóc diabetykom lepiej zarządzać poziomem cukru we krwi i insuliny.

Jakie środki stosowane w domu stosujesz do kontrolowania poziomu cukru we krwi i insuliny? Powiedz nam i podziel się tym artykułem w mediach społecznościowych!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk