Trening codziennie wykonany Tą Metodą – Zobacz co się stanie

Treningi online

Trening codziennie wykonany Tą Metodą – Zobacz co się stanie. Jeśli jeszcze nie próbowalsciei klasy spinowej, prawdopodobnie masz znajomego, który się tym już dawno zajął i ćwiczy. Klasy spinowe to certyfikowany trend zdrowotny, z różnymi odmianami muzyki, klimatu i atletycznych trudności, które przemawiają do wielu rowerzystów. Osobiście ja nie lubię tego typu klas, wolę pojeździć sobie na świeżym powietrzu na rowerze.

Kliknij Tutaj po współpracę.

SPINNING jest faktycznie zastrzeżonym znakiem towarowym, którego właścicielem jest amerykańska firma zdrowia i sprawności fizycznej Mad Dogg Athletics. Mimo to wiele osób zaczęło używać go potocznie dla każdej klasy, jeżdżąc na rowerze stacjonarnym.

Na zajęciach spinowych instruktor prowadzi rowerzystów poprzez trening cardio o wysokiej intensywności, który jest ustawiony do muzyki przez około 45-60 minut. Niektóre studia czy sale mają mega duży ekran na którym widzisz ja jedziesz na rowerze.  Niektóre klasy spinngu oferują także zakres ruchu oprócz pedałowania, w tym ćwiczenia górnej części ciała.

Jazda na rowerze stacjonarnym może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, jeśli zostanie wykonana bezpiecznie. Ponieważ może to być intensywne ćwiczenie, może wystąpić ryzyko kontuzji, jeśli przesadzisz lub nie wykonasz go prawidłowo. Porozmawiaj z lekarzem przed wypróbowaniem nowego programu ćwiczeń

Stracisz tłuszcz
Ćwiczenia aerobowe pozwalają spalić kilkaset kalorii w ciągu godziny, w zależności od wzrostu, wagi i wieku. Instruktorzy spiningów opracowują programy, które maksymalizują spalanie kalorii. Większość zawiera trening interwałowy o wysokiej intensywności, który, jak pokazują badania, jest bardziej skuteczny w spalaniu kalorii niż w stanie stacjonarnym. Zamiast długiego, powolnego i stabilnego szlifowania na rowerze stacjonarnym, instruktorzy zachęcają rowerzystów do zmiany tempa od wysokiej energii po okresy regeneracji, aby rzucić wyzwanie mięśniom.

Oprócz ćwiczeń sercowo-naczyniowych zajęcia spinowe mogą również rozwijać siłę mięśni, co jest również kluczowym czynnikiem w utracie tłuszczu. Według Harvard Health Publishing, jazda na rowerze angażuje przede wszystkim mięśnie dolnej części ciała.

„W fazie mocy pedałowania (skok w dół) używasz mięśni pośladków, mięśnia czworogłowego w udach oraz mięśni łydki i podeszwy w łydkach”.

Chroni stawy
Jeśli wracasz do zdrowia po urazie, masz sztywność związaną z wiekiem lub zmagasz się z bólem stawów, jazda na rowerze jest ćwiczeniem, które zmniejsza nacisk na kolana i kostki. Siedząc na rowerze stacjonarnym, zgodnie z suplementem opublikowanym w Scandinavian Journal of Rehabilitation Medicine, ciężar ciała umieszcza się w miednicy zamiast nóg. Może to dać korzyści z ćwiczeń bez bariery bólu stawów.

Redukuje stres
Stres może podnieść poziom kortyzolu, co może prowadzić do depresji, otyłości, bezsenności, niestrawności i chorób serca. Ćwiczenia aerobowe mogą obniżyć poziom kortyzolu poprzez wystrzeliwanie natlenionej krwi do mięśni w całym ciele.

Względy bezpieczeństwa

Skorzystaj z pomocy lekarza, zanim wejdziesz na rower, zwłaszcza jeśli masz chorobę serca, zapalenie stawów lub przerzedzenie kości. „Jeśli masz osteoporozę, rozważ jazdę na trzykołowym rowerze, który jest bardziej stabilny niż dwukołowiec i stanowi mniejsze ryzyko upadku” – mówi dr Safran-Norton. „Nie jeźdź na rowerze, jeśli miałeś niedawno złamanie. Kolejny upadek może pogorszyć sytuację”.

Podczas jazdy pamiętaj, że wysokość siedzenia powinna pozwalać na lekkie zgięcie kolana. „Nie chcesz prostego kolana na dole skoku pedału, ponieważ rower może być zbyt wysoki i możesz spaść”.

Inne wskazówki: Noś kask, aby chronić głowę; nie używaj zacisków, aby utrzymać stopy na pedałach, co może pogorszyć obrażenia w razie upadku; nie jedź sam; trzymać się ścieżek rowerowych zamiast jeździć na ulicy; pozostań nawodniona przed, podczas i po jeździe; i używaj kremów przeciwsłonecznych i okularów przeciwsłonecznych. Nie używaj słuchawek do uszu. Widziałam już wiele wypadków rowerowych, gdzie osoba jadąc na rowerze nie słyszała klaksonu samochodowego.

Pozytywna motywacja instruktora, dobra muzyka i energia grupy w klasie spinowej mają na celu pomóc zmniejszyć stres i poczuć się silniejszym psychicznie, ale tez spalić trochę tłuszczyku.

Powodzenia! Lektura!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk