Wpływ intensywności ćwiczeń na utratę tłuszczu w jamie brzusznej

ćwiczenia

Wpływ intensywności ćwiczeń na utratę tłuszczu w jamie brzusznej. Intensywność ćwiczeń może wpływać na selektywną utratę tkanki tłuszczowej brzucha. Częstość występowania otyłości wzrasta z wiekiem i jest najwyższa wśród kobiet w średnim wieku i starszych. Ponadto redystrybucja tkanki tłuszczowej z okolicy pośladkowo-udowej do okolicy brzusznej często występuje u kobiet po menopauzie. Nadmiar tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej, szczególnie wokół narządów trzewnych, zwiększa ryzyko metaboliczne chorób sercowo-naczyniowych  niezależnie od całkowitej ilości tkanki tłuszczowej.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super figurą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

W rzeczywistości oparte na dowodach wytyczne dotyczące postępowania w otyłości promują stosowanie obwodu talii jako miernika otyłości brzusznej do przewidywania nadmiernego względnego ryzyka choroby u osób z nadwagą i otyłości klasy I [wskaźnik masy ciała (BMI; w kg / m2) : 25,0–34,9]. Dlatego terapie selektywnie ukierunkowane na utratę tłuszczu z brzucha mogą być bardziej skuteczne w zmniejszaniu ryzyka CVD przypisywanego otyłości u kobiet po menopauzie.

Obecny konsensus jest taki, że połączenie hipokalorycznej diety i regularnych ćwiczeń aerobowych i intensywnych w połączeniu z ćwiczeniami z obciążeniem jest najskuteczniejszym sposobem leczenia otyłości brzusznej. Obecne wytyczne dotyczące praktyki zalecają włączenie aktywności fizycznej przez 40 min / przez 5 dni w tygodniu. Jednak chociaż większa całkowita objętość ćwiczeń (w wydatkach kcal w zależności od intensywności, czasu trwania i częstotliwości ćwiczeń) powoduje większą utratę tłuszczu całkowitego i brzucha oraz lepsze profile metaboliczne, idealna intensywność ćwiczeń dla dany poziom kalorii konieczny do maksymalizacji tych korzyści zdrowotnych nie jest znany.

Wpływ intensywności ćwiczeń na utratę tłuszczu w jamie brzusznej. Badania obserwacyjne wskazują, że w porównaniu ze zgłoszoną aktywnością fizyczną o niskim lub umiarkowanym natężeniu, aktywność o wyższej intensywności wiąże się z mniejszą otyłością całkowitą i brzuszną oraz zmniejszonym ryzykiem otyłości, niezależnie od całkowitego wydatku energetycznego na ćwiczenia. Ponadto niektóre próby interwencyjne pokazują, że u osób o normalnej masie trening o dużej intensywności, wykonywany bez ograniczenia kalorii, powoduje większą poprawę czynników ryzyka problemów zdrowotnych niż trening o niskiej lub umiarkowanej intensywności.

Zatem intensywność ćwiczeń fizycznych może być ważnym czynnikiem wpływającym na selektywną utratę tłuszczu z brzucha i poprawę ryzyka problemów zdrowotnych w połączeniu z ograniczeniem kalorii.

Wpływ intensywności ćwiczeń na utratę tłuszczu w jamie brzusznej. Głównym celem tego badania, diety, ćwiczeń i metabolizmu dla kobiet, było ustalenie, czy intensywność ćwiczeń aerobowych wpływa na utratę tkanki tłuszczowej brzucha (zarówno podskórnej, jak i trzewnej) oraz poprawę czynników ryzyka tolerancja glukozy i Stężenie cholesterolu HDL i trójglicerydów w kontrolowanych warunkach równego deficytu energetycznego u kobiet też po menopauzie z otyłością brzuszną.

Wpływ intensywności ćwiczeń na utratę tłuszczu w jamie brzusznej. W sumie 95 kobiet ukończyło badanie i wróciło na badania kontrolne (85% retencji). Podobno większość (n = 11) z 17 kobiet, które wypadły, z powodu zmian życiowych niezwiązanych z interwencjami badawczymi, w tym nieprzewidzianej choroby, zmiany harmonogramów pracy, nowych ograniczeń czasowych, przeprowadzki lub sytuacji rodzinnej. Trzy kobiety zrezygnowały z powodu niezgodności z dietetyczną interwencją, a 1 kobieta nie podała powodu. Były 2 zdarzenia niepożądane (zapalenie płuc i zapalenie zatok z reakcją na leki), które doprowadziły do ​​rezygnacji i oba były niezwiązane z udziałem w badaniu. 17 kobiet, które odpadły z badania, nie różniło się od kobiet, które ukończyły badanie pod względem jakiejkolwiek cechy wyjściowej (danych nie pokazano). W sumie 5 kobiet przydzielonych do ćwiczeń (4 w grupie CR + o umiarkowanej intensywności i 1 w grupie CR + o intensywnej intensywności) ukończyło badanie i pozostało na zalecanej diecie podczas 20-tygodniowej interwencji, ale zaprzestało ćwiczeń w ciągu pierwszej 2 miesiące z powodu ograniczeń czasowych (n = 2) lub przewlekłych, powtarzających się obrażeń (n = 3). Dane wszystkich kobiet analizowano zgodnie z pierwotnym przydziałem grupy.

Dane demograficzne uczestników i cechy fizyczne na początku dla wszystkich losowo przypisanych kobiet pokazano w tabeli 1. Nie było różnic między grupami dla żadnej z tych zmiennych, i było to również prawdą, gdy tylko dane od tych kobiet, które ukończyły badanie (np. N = 95) zostały porównane. Ogólnie kobiety miały średni wiek 50+ po menopauzie i głównie białe (65%). Ich otyłość w górnej części ciała odzwierciedla wysoki obwód talii, stosunek talii do bioder i objętość tłuszczu trzewnego w jamie brzusznej. Niski maksymalny poziom wydolności tlenowej odzwierciedla ich siedzący tryb życia. Warto zauważyć, że chociaż istniała duża międzyosobnicza zmienność w zgłaszanych wyjściowych wartościach spożycia energii (prawdopodobnie z powodu różnic w zapotrzebowaniu na energię, a także dokładności z podawanym przez siebie spożyciem dietetycznym), nie było różnic grupowych.

Wyniki te i potwierdzają, że przy podobnej całkowitej utracie masy ciała nie występuje preferencyjna utrata tłuszczu brzusznego, gdy podczas ograniczania kalorii wykonywane są ćwiczenia aerobowe o umiarkowanej lub intensywnej intensywności. Wszystkie 3 grupy zmniejszyły tłuszcz trzewny brzucha o ~ 25%. Wyniki te są zgodne z tymi, które pokazują, że gdy wyrównany jest deficyt energii, utrata tłuszczu z okolicy brzucha nie jest zwiększona przez dodanie ćwiczeń aerobowych do ograniczenia kalorii u młodszych osób. Zauważyli też, że zmiany tłuszczu trzewnego były odwrotnie związane ze wzrostem wydolności aerobowej, a dodanie ćwiczeń spowodowało mniejszą utratę masy beztłuszczowej.

Wniosek jest taki, że kobiety po 50 – tce przy intensywnym treningu 5 razy w tygodniu w dwudziesto – tygodniowym planie badania, brzuch zmalał, a choroby zmalały o 30%. Więc watro zadbać o siebie i ćwiczyć i ja to powtarzam co każdy napisany artykuł. Ćwicziczymy i zdrowo się odżywiamy w każdym wieku.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super figurą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

Piśmiennictwo.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk