Najlepsze produkty spożywcze – Budowanie Mięśni

BUDOWANIE MIĘŚNI

Najlepsze produkty spożywcze – Budowanie Mięśni. Gratulacje! Zrobiłaś pierwszy krok i trafiłaś do mnie na stronę. Teraz, musisz tylko zaplanować co masz do zrobienia, ile kg zgubić i zgłosić się do specjalisty o pomoc. Jeesli masz dużą nadwagę, sama sobie nie poradzisz. Trzeba mnieć swojego anioła stróża aby dawał kopniaki w tyłek. Ważne jest, aby spożywać najlepsze składniki odżywcze po treningu i przed treningiem.

Po dietę i trening kliknij tutaj.

Podczas ćwiczeń mięśnie wykorzystują glikogen jako paliwo. W rezultacie twoje mięśnie są częściowo zubożone w glikogen. Ponadto niektóre białka w mięśniach ulegają rozkładowi i uszkodzeniu. Po treningu organizm musi odbudować glikogen i naprawić białka mięśni. Jedzenie wkrótce po ćwiczeniach i przed może pomóc ciału w tym procesie, dlatego ważne jest, aby jeść węglowodany, białka i zdrowe tłuszcze.

Twój posiłek po treningu powinien dostarczyć Twojemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych do regeneracji i zmaksymalizować korzyści płynące z ćwiczeń. Oto najlepsze produkty do późniejszego spożycia, aby uzyskać najlepsze wyniki po ciężkiej prac

Węglowodany
Najlepiej zjeść od razu po treningu: komosę ryżową, owoce (ananas, jagody, banany, kiwi), płatki ryżowe i ryż, płatki owsiane,  słodkie ziemniaki, makaron oraz ciemne, zielone warzywa liściaste.

Białka
Najlepszym białkiem są do spożycia przed i po treningiem; Ryby i pierś z kurczaka, jajka, jogurt grecki, twarożek, łosoś, kurczak, batony proteinowe i tuńczyk.

Tłuszcze
Dodaj awokado do posiłku lub przekąskę na orzechach, maślanych orzechach i mieszance trailowej. Upewnij się, że wybierasz zdrowsze tłuszcze – nie mówię tu o pączkach czy ciasteczkach.

Najlepiej jest jeść w ciągu 30 minut po treningu i 2 godziny przed treningiem. Ale jeśli nie chcesz od razu za dużo jedzenia, zjedz przekąskę w ciągu 20 minut od treningu, a następnie pełny posiłek 1 godziny.

A czego unikać? Unikaj pikantności, słodkich napojów i fast foodów. Są one trudne do strawienia dla organizmu i szkoda twojego treningu.

Pomijając przekąskę lub posiłek po treningu, możesz być zmęczona i walczyć z niskim poziomem cukru we krwi. Jedząc posiłki, naturalnie poddajesz się procesowi naprawy organizmu: Dostarczenie odpowiednich składników odżywczych po wysiłku może pomóc w budowie białek mięśniowych i zapasów glikogenu. Spraw, by Twój trening się liczył, próbując tych pokarmów, aby pomóc ciału uzyskać wszystko, na co zasługuje.

Po dietę i trening kliknij tutaj.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk