Idealna 6-minutowa rozgrzewka na zimowe treningi na świeżym powietrzu

trening w chłodne dni

Idealna 6-minutowa rozgrzewka na zimowe treningi na świeżym powietrzu. Gdy temperatura spada, nawet najbardziej oddani wielbiciele ćwiczeń na świeżym powietrzu mogą ulec pokusie pozostania w domu i złapać lenia, a co za tym idzie, złapać klika kilogramów. Można temu zapobiec np; ćwicząc w domu lub z odpowiednią rozgrzewką i odpowiednim motywatorem, bo zapewne nikomu nie chce się wychodzić z domu kiedy jest -5 stopni i duża plucha. Do odpowiednich ćwiczeń na powietrzu musisz mieć odpowiednią odzieżą do ćwiczeń w te chłodne dni treningowe. To napewno pomoże ci zejść z kanapy i się ruszyć.

Kliknij tutaj po współpracę skype trening w domu!tre

Zanim wyjdziesz na zewnątrz, wykonaj dynamiczną procedurę rozgrzewki w pomieszczeniu i rozpocznij trening. Wypróbuj pięć ćwiczeń rozgrzewających przed kolejnym treningiem na świeżym powietrzu w chłodne dni.

Czytaj więcej:  porady dotyczące odchudzania.

Jak zimno wpływa na twoje ciało?

Twój katar nie jest jedyną częścią ciała dotkniętą zimnem. Kiedy jesteś narażony na mroźne temperatury, twoje ciało kieruje przepływ krwi z kończyn w kierunku kręgosłupa, aby chronić narządy życiowe w organizmie! Zimna pogoda nakłada również na organizm wyjątkowe stresory.  Oprócz zmniejszenia przepływu krwi zimno powoduje skurcz mięśni przeciwnych lub bardziej prawdopodobne, że będziesz drżeć. Chociaż niekoniecznie jesteś bardziej podatny na kontuzje na mrozie, bez odpowiedniej rozgrzewki możesz być bardziej podatny na skrócenie czasu reakcji i zaburzenia ruchów.

„Dodatkowo zimna pogoda powoduje obciążenie układu płucnego poprzez wysuszenie błony śluzowej dróg oddechowych, co może prowadzić do reakcji zapalnej i„ oparzenia płuc ”, które wszyscy odczuwamy”. Jeśli masz astmę lub inne problemy z płucami lub oddychaniem, zimna pogoda może pogorszyć sytuację. W takim przypadku powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że możesz bezpiecznie ćwiczyć na zewnątrz w zimnie.

Rozgrzewka w zimne dni

Przed  wyjściem na zewnątrz upewnij się, że nosisz dużo warstw, wykonaj następujące rozgrzewki w zaciszu własnego domu, biura lub siłowni. Ponadto stopniowo zwiększaj intensywność treningu, dając Twojemu ciału dużo czasu na aklimatyzację.

Rozgrzewka 1 –  Wyskoki do góry.

Zacznij od nóg nieco szerszych niż odległość bioder od siebie i wyskocz do góry 20 razy po 4 serie.

Rozgrzewka 2 – Wykroki do przodu.

Zacznij od złączonych nóg, a następnie wykonaj ruch jednej nogi do przodu 20 razy 3 serie, następnie zmień nogę.

Rozgrzewka 3 – Pompki na ścianie. 

Zacznij od nóg w odległości mniej więcej szerokości ramion, a następnie połóż dłonie na ścianie na wysokości klatki piersiowej. Wykonaj 20 powtórzeń 3 serie

Ta idealna 6-minutowa rozgrzewka na zimowe treningi na świeżym powietrzu może stać się twoją rutyną. Trening najlepiej zrobić od rano  i 30 minut wystarczy. Kiedyś miałam panią z którą ćwiczyłam wirtualnie  o 6 rano w parku, gdzie było ciemno i głucho, ale dałyśmy radę. Na początku było zimno, ale pózniej po się lał po twarzy. Schudła w 3 miesiące 14 kg samymi treningami skype w parku. Można? Można!

Kliknij tutaj po współpracę skype trening w domu!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk