Naukowcy ujawniają jak obniżyć poziom Hormonów (bez leków)

hormony i tycie w brzuchu

Naukowcy ujawniają jak obniżyć poziom estrogenów (bez leków). Dziś żyjemy w stresującej egzystencji i życie biegnie nieprzerwanie w gorączkowym tempie. Nic więc dziwnego, że nierównowaga hormonalna zwiększa się! Wiele kobiet cierpi na nadmiar androgenów lub estrogenów. Niestety brak równowagi obu hormonów powoduje negatywne skutki.

W szczególności dominacja estrogenu jest jednym z głównych czynników powodujących bolesne miesiączki. Może wynikać z różnych czynników, w tym zapalnych pokarmów, zanieczyszczeń środowiska, długotrwałego stresu, otyłości i brak ruchu. Leczenie tego stanu naturalnie polega na ustaleniu pierwotnej przyczyny, która oferuje znacznie bardziej długotrwałe rozwiązanie niż leki maskujące objawy.

SYMPTOMY NADMIAR ESTROGENU 

Przyrost masy ciała, szczególnie w biodrach, talii i udach
Nieregularne miesiączki, takie jak nietypowo lekkie lub ciężkie krwawienie
Piersi włóknisto-torbielowate
Mięśniaki macicy
Zmęczenie
Utrata popędu seksualnego
Depresja lub lęk

RYZYKO NADMIARU ESTROGENU

Rak 

Rak piersi, macicy i jajnika może wynikać z przewlekłej, nieleczonej NADMIARU estrogenu. W szczególności rak piersi rośnie w zastraszającym tempie. W rzeczywistości jedna na osiem kobiet otrzymuje diagnozę. Jak wspomniano wcześniej, w tkance tłuszczowej znajduje się estrogen. Komórki tłuszczowe wyzwalają najsilniejszą formę estrogenu: estradiol. Ze względu na swoją moc estradiol jest trudniejszy do detoksykacji; może to prowadzić do zwiększenia krążącego estrogenu, aw konsekwencji szkodliwych metabolitów.

CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE

Drastyczne fluktuacje estrogenu, takie jak podczas porodu i menopauzy, mogą przyczynić się do autoimmunizacji poprzez zwiększenie reakcji zapalnej organizmu. Tych wydarzeń nie można uniknąć; oczywiście ich działanie można jednak zminimalizować, starając się unikać ksenoestrogenów w plastikach, produktach kosmetycznych, żywności i wodzie.

DYFUNKCJA TARCZYCY

Zbyt duże stężenie estrogenu zwiększa poziom globuliny wiążącej tarczycę, białka, które umożliwia krążenie hormonów tarczycy we krwi. Kiedy hormony te są przyłączone do TBG, pozostają nieaktywne. Zapobiega to przechowywaniu i konwersji do aktywnych form, co z kolei zakłóca procesy metaboliczne.

JAK NATURALNIE OBNIŻAĆ POZIOM ESTROGENU

1.Oczyść swoją dietę. Zminimalizuj lub wyeliminuj konwencjonalne mięso, nabiał. Zamiast tego wybierz ryby i warzywa, ale nie kupuj nic w plastikowych opakowaniach, aby zmniejszyć narażenie na egzogenne hormony i pestycydy. Jeśli kupowanie wszystkich ekologicznych owoców i warzyw nie jest możliwe, kupuj z możliwych targów w mieście którym mieszkasz. W ten sposób możesz wyeliminować co najmniej najgorszych produktów.

2.Zainwestuj w filtr wody. Kenoestrogeny są szeroko rozpowszechnione w zaopatrzeniu w wodę, więc będziesz chciała zainstalować filtry również w kranach i głowicach prysznicowych.

3.Audytuj swoje produkty do higieny osobistej. Przejrzyj listy składników szamponu, pasty do zębów, makijażu i innych produktów kosmetycznych, zwracając szczególną uwagę na termin „zapach”.

4.Unikaj plastiku. Niezależnie od tego, czy jest wolny od BPA, czy nie, tworzywo sztuczne zawiera kenoestrogeny, które mogą negatywnie wpływać na poziom hormonów. Zamiast tego użyj szklanych pojemników do przechowywania żywności.

5.Zacznij ćwiczyć. Tutaj kliknij po współpracę! Każdy ruch pozwoli wyrównać hormony i zlikwidować tkankę tłuszczową!

6.Zarządzaj stresem. Zastosuj praktykę jogi lub medytacji i upewnij się, że każdej nocy masz odpowiedni sen, aby zapobiec przekształceniu progesteronu w kortyzol.

KOŃCOWE PRZEMYŚLENIA O NATURALNYM ZMNIEJSZENIU POZIOMU ESTROGENU

Hormony, szczególnie te rządzące żeńskim układem rozrodczym, są niezwykle wrażliwe na czynniki takie jak dieta, ćwiczenia, stres i toksyny środowiskowe. Nawet najmniejsze zmiany mogą prowadzić do nierównowagi, która często objawia się nadmiarem męskich hormonów.

Modyfikacje diety, radzenie sobie ze stresem, łagodne ćwiczenia i zapewnianie odpowiedniego snu są filarami stylu życia przyjaznego hormonom. Dodatkowe wsparcie, takie jak uzupełnienie niektórych nasion i przejście na naturalne produkty kosmetyczne, może pomóc w procesie gojenia.

KlIKNIJ tUTAJ PO WSPÓŁPRACĘ!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk