Poradnik ćwiczeń dla 40-letniej kobiety – Ważna Informacja

hormony

Poradnik ćwiczeń dla 40-letniej kobiety – Ważna Informacja. Jeśli jesteś 40-letnią kobietą, która chce się być piękna i zdrowa, niezwykle ważne jest wykonywanie ćwiczeń ukierunkowanych na spalenie tłuszczu i przyśpieszenie metabolizmu. W miarę starzenia się normalne jest odczuwanie utraty mięśni, upartego tłuszczu z brzucha i obniżonego poziomu energii (hurra, starzenie się!)

Napisz tutaj i zaczynamy.

Istnieją jednak specjalne ćwiczenia i programy treningowe, które możesz zrobić, aby zwalczyć te problemy, w tym trening oporowy, pilates, ćwiczenia z ciężarami w domu, intensywne sesje cardio. I oczywiście dieta i styl życia odgrywają kluczową rolę w ogólnym samopoczuciu na tym etapie życia, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Najlepsze treningi dla kobiet po 40. roku życia

Wiele kobiet po czterdziestce doświadcza perimenopauzy, podczas której poziom estrogenu zaczyna spadać. Według badań przeprowadzonych przez Women’s Health Research Institute, istnieje bezpośredni związek między regulacją masy ciała a estrogenem; zbyt niski poziom może prowadzić do magazynowania tłuszczu, niższego tempa metabolizmu i zwiększenia masy ciała. Czas nie jest twoim przyjacielem, jeśli chodzi o gęstość kości; niższe poziomy estrogenu często powodują rozpad komórek kostnych, co może prowadzić do osteoporozy. Dlatego tak ważne jest, aby: a) ćwiczyć więcej po czterdziestce, nie mniej, oraz b) odpowiednio dostosowywać swoje treningi.

Trening z obciążeniem lub każde ćwiczenie, które powoduje kurczenie się mięśni w stosunku do zewnętrznego oporu, Jest niezbędne dla kobiet w wieku 40 lat. Według Pameli Peeke, klinicznej profesor medycyny na University of Maryland School of Medicine, jednym z najważniejszych czynników wpływających na metabolizm jest masa mięśniowa, a wraz z wiekiem kobiety masa mięśniowa ma tendencję do zmniejszania się.

Trening siłowy może pomóc Ci odzyskać siłę i ujędrnić mięśnie, a następnie pomóc spalić więcej kalorii. Sama jetem po 40 – stce po i wiem, że treningi siłowe są najlepsze dla nas aby uzyskać optymalne wyniki. Wiele kobiet po 40- stym rokiem życia zgłasza się do mnie aby zacząć współpracę treningami wirtualnymi, bo chcą nauczyć się ćwiczeń w domu z obciążeniem. ty też możesz zacząć ze mną ćwiczyć jeśli nie możesz poradzić sobie z szybkim tyciem lub menopauzą.

Jak schudnąć po 40

W miarę starzenia się kobiety tracą sprawność aerobową i spalają mniej kalorii, dlatego ważne jest, aby podnieść poprzeczkę, jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów. Ćwicz, staraj się dodawać w odstępach czasu z intensywniejszymi ćwiczeniami, włączając trening siłowy do swojego schematu fitness (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś) i ogólnie po prostu ćwicząc więcej niż po trzydziestce. Jeśli chodzi o dietę, ważne jest również, aby jeść mniej cukru, przetworzonej żywności i rafinowanych ziaren, jeśli chcesz schudnąć po 40.

Napisz tutaj i zaczynamy.

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk