Objawy menopauzy i 3 naturalne zabiegi

Menopauza 3 naturalne sposoby

Objawy menopauzy i 3 naturalne zabiegi. Często pytacie mnie kiedy napiszę coś o menopauzie. Dziś artykuł skierowany jest do wszystkich kobiet tych młodych i starszych, bo dotyczy to każdej kobiety. Menopauza to zmiana, która oznacza stały koniec cyklu menstruacyjnego kobiety. Chociaż jest to naturalna część procesu starzenia się, wiele kobiet boi się tego procesu ze względu na objawy związane z menopauzą. Początkowe objawy menopauzy obejmują nieregularne miesiączki, uderzenia gorąca i zmiany nastroju, między innymi niechciane objawy. 

Objawy menopauzy mogą się różnić pod względem czasu trwania i intensywności. Niektóre kobiety przechodzą menopauzę, nie odczuwając spadku jakości życia. Inne doświadczają symptomów znacznie częściej i mają problemy z radzeniem sobie. Zmiana jest nieunikniona, ale naturalne leczenie objawów menopauzy może pomóc kobietom w zwalczaniu niewygodnych objawów i utrzymaniu ich jakości życia.

Menopauza jest też przyczyną:

Zwiększenie utraty pęcherzyków jajnikowych

Zmniejszenie ilości wytwarzanego estrogenu

Spadek poziomu hormonów

Starzenie się

Początek objawów menopauzy

Nieregularne okresy

Uderzenia gorąca i nocne poty

Wahania nastroju

Suchość pochwy

Zwiększony tłuszcz w jamie brzusznej i przyrost masy ciała

Bezsenność i zmiany w jakości snu

Rozrzedzające się włosy i sucha skóra

Nagłe impulsy do oddawania moczu lub problemy z kontrolowaniem oddawania moczu

Zmniejszono popęd seksualny 

Mrzyrost masy ciała

Leczenie menopauzy

1. Ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia są jednym z najlepszych sposobów na menopauzę. Regularne ćwiczenia mogą pomóc w podniesieniu poziomu serotoniny w celu poprawienia nastrój i snu.  Przyrost masy ciała jest częstym początkowym objawem menopauzy. Ćwiczenia mogą działać jako leczenie objawów menopauzy, aby pomóc w walce z nadwagą i tłuszczem brzusznym.  Staraj się przez 30-60 minut ćwiczeń siłowych kilka razy w tygodniu, aby pomóc naturalnie zbilansować hormony i utrzymać zdrową wagę. Zapraszam do współpracy na treningi w domu. Kliknij Tutaj.

2. Użyj preparatów ziołowych

Naturalne suplementy menopauzy mogą pomóc organizmowi zrównoważyć poziom hormonów, aby zmniejszyć wahania nastroju, bezsenność i inne objawy menopauzy.  Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, skonsultuj się z lekarzem przed użyciem naturalnych suplementów menopauzy. 

Niektóre z najczęściej stosowanych i najbardziej skutecznych suplementów naturalnych menopauzy obejmują:

Żeń-szeń

Olej z wiesiołka

Korzeń lukrecji

Dzikie ignamy

Czerwone liście malin

Ziele dziurawca

Sarsaparilla

Koniczyna czerwona

3. Zdrowa dieta.

Zdrowa dieta jest kluczowym elementem naturalnego leczenia menopauzy. Przetworzona żywność pełna niebezpiecznych dodatków, hormonów i chemikaliów może siać spustoszenie w naturalnych poziomach hormonów i pogarszać objawy. Całe jedzenie pełne pożytecznych składników odżywczych może działać jako leczenie objawów menopauzy. Tutaj kliknij po taką dietę.

 Aby pomóc zrównoważyć poziom hormonów:

Jedz dużo świeżych organicznych owoców i warzyw, aby dostarczyć organizmowi składników odżywczych potrzebnych do zrównoważenia poziomu hormonów i utrzymania prawidłowej wagi Rozważ spożywanie mniejszej ilości kalorii, aby utrzymać prawidłową wagę w okresie menopauzy Zmniejsz spożycie przetworzonej, pakowanej żywności, cukru, rafinowanych węglowodanów, alkoholu i rafinowanego oleju

Jedz dużo bogatych w błonnik pokarmów, aby kontrolować apetyt i poprawić trawienie Pij dużo świeżej wody, aby pozostać nawodnionym. Trenuj z głową.

Umów się na konsultacje online na m.klos@mataleo.eu

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk