Nerw kulszowy i jego problemy – Kilka łyżek napoju i po bólu

Rwa Kulszowa - napój, który pomógł milionom ludzi

Nerw kulszowy i jego problemy – Kilka łyżek napoju i po bólu.

Nerw kulszowy rozciąga się od dolnej części pleców do stóp i reprezentuje najdłuższy nerw w ciele. Ten nerw jest odpowiedzialny za liczne drobne, ale także duże ruchy.Najczęstszą przyczyną schorzenia jest dyskopatia tej okolicy kręgosłupa, ale może być ono również spowodowane każdą inną przyczyną drażniącą nerwy na ich przebiegu, najczęściej są to lokalne stany zapalne, czasem choroby zakazne , cukrzyca, zmiany nowotworowe.

Nagły ból okolicy lędźwiowej, promieniujący do pośladka, tylnej powierzchni uda lub do łydki albo stopy. Zwykle towarzyszy mu uczucie osłabienia siły mięśniowej i drętwienia powyższych okolic ciała. Czasem bóle są tak silne, że chory zmuszony jest do przyjęcia pozycji leżącej. Mogą występować drętwienia, zaburzenia czucia w różnych miejscach kończyn górnych.

Nerw kulszowy i jego problemy – Kilka łyżek napoju i po bólu. Wzmożone napięcie mięśni przykręgosłupowych powoduje bólowe ograniczenie ruchomości tego odcinka oraz pojawienie się odruchowego skrzywienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Może wystąpić niedowład mięśni prostujących stopę i paluch (korzeń L5), opadanie stopy, pacjent chodząc zaczepia stopą o podłoże. Brak odruchu skokowego świadczy o ucisku krążka międzykręgowego na korzeń S1. Zaburzenia funkcji zwieraczy pęcherza moczowego i/lub odbytu.

Charakterystycznym objawem rwy kulszowej jest narastający ból podczas podnoszenia kończyny dolnej w czasie leżenia na plecach  oraz przy pochylaniu. Może być jednostronny lub obustronny, a także „skrzyżowany” – gdy przy unoszeniu jednej kończyny, objawy pojawiają się w drugiej.

Narastanie deficytów neurologicznych (niedowładów lub porażeń), nasilenie dolegliwości bólów, brak poprawy w ciągu 6 tygodni jest wskazaniem do konsultacji neurochirurgicznej w celu rozważenia leczenia operacyjnego rwy kulszowej.

Pacjentom z tym problemem często lekarze  przepisują  leki, które zwykle wyciszają ból, ale nie rozwiązują problemu. Ból kulszowy można usunąć za pomocą kombinacji niektórych ćwiczeń i naturalnych środków, które nie spowodują żadnych skutków ubocznych.

Oto przepis, który pomógł milionom ludzi na całym świecie, a teraz nadszedł czas, aby Ci pomóc.

Składniki:

Szklanka mleka ryżowego (lub mleka migdałowego)
5 ząbków czosnku
3 łyżeczki kurkumy w proszku
miód

Instrukcje:

Najpierw musisz umyć i obrać ząbki czosnku, a następnie umieścić je w blenderze. Po otrzymaniu puree dodaj mleko ryżowe, kurkumę, miód i ponownie zmiksuj.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz spożywać mieszaninę dwa razy dziennie.

Nerw kulszowy i jego problemy – Kilka łyżek napoju i po bólu. Powodem, dla którego ten środek jest tak skuteczny, jest to, że jest bogaty w witaminy i minerały, takie jak magnez, miedź, wapń, selen, cynk, witaminy A, B1, B2, B6 i C, a także enzymy, białka, flawonoidy i przeciwutleniacze. Co więcej, ten środek poprawi również twój układ odpornościowy i ochroni cię przed przeziębieniem lub grypą. Jest również dobry dla zdrowia serca, ponieważ ma zdolność obniżania poziomu cholesterolu.

Powodzenia.

Zródło 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk