Cukrzyca ważna informacja

cukrzyca2-1

Cukrzyca ważna informacja.  Jest takie przekonanie, że jeżeli ktoś zachoruje się na cukrzycę, no to już będzie jadł takie rzeczy, których  inni domownicy nie będą mogli jeść ” MIĘSO Z RENIFERA „ czy pić ” WODĘ Z LODOWCA „, a to absolutnie tak nie jest.  Jak widać dzisiaj przygotowanie potraw dla osób, które niestety cierpią na cukrzyce jest bardzo proste. Pamiętajmy, ze w Polsce na dzień dzisiejszych jest zdiagnozowanych około 3 milinów ludzi, jest to ogromna ilość, ale niestety objawy cukrzycowe są często lekceważone.

Dieta dla diabetyka i nie dla diabetyka jak dla mnie jest to super inicjatywa, która pokazuje, ze osoby które są chore na cukrzyce mogą jeść bardzo zdrowo i bardzo smacznie i takie same potrawy mogą jeść inni domownicy.

Jeżeli np. te potrawy, które zawierają niski indeks glikemiczny, czyli nie powodują tych szybkich skoków cukru we krwi to jest również bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą prewencyjnie zapobiegać cukrzycy.  Cukrzyca typu 2 jest cukrzyca dieto-zależna. Tak naprawdę błędy dietetyczne powodują, ze ta cukrzyca morze się po prostu pojawić, rozwijać.

1. Na czym polegają objawy cukrzycy.

Pierwsze objawy takie, które są związane z cukrzyca to jest szybkie chudnięcie, problemy z koncentracją, częsta zachorowalność na infekcje, czyli coś co byśmy z cukrzyca nie skojarzyli.

Drugim taki objaw, który jest już bardzo charakterystyczny i warto na to zwrócić uwagę to jest wzmożone pragnienie. Sa osoby które wypijają 3-4 butelki wody dziennie i z jednej strony uważają, ze takie maja pragnienie i organizm się tego domaga i myślą ze to dobrze, ze wodą trzeba się nawadniać, natomiast jest już to objaw bardzo niepokojący. Po prosu ten poziom cukru we krwi się utrzymuje, organizm stara się jak najszybciej tego pozbyć, dlatego próbuje to rozcieńczy własnie woda  powodując pragnienie.

Cukrzyca ważna informacja. Pamiętaj, ze profilaktyczne badania chociażby raz do roku badanie cukru na czczo i  sprawdzenie czy nie ma cukru w moczu już dają pewne wskazówki czy dalej tą diagnostykę należny prowadzić i prawidłowo zdiagnozować. Im wcześniej, tym lepiej.

Warto powiedzieć, ze z cukrzycą nie ma co stygmatyzować, da się żyć nawet można zdobywać złote medale na igrzyskach olimpijskich.

CUKRZYCA TO NIE JEST WYROK.   

Jest to choroba z  która można prawidłowo funkcjonować, normalnie żyć i wykonywać wszystkie czynności.  

Pracuje z wieloma osobami, które są chore na cukrzycę. Moje podopieczne maja ułożona  dietę, trening i gubią sporo kilogramów. Jeśli i ty chciałabyś dołączyć do ich grona, to zapraszam do współpracy.

Napisz do mnie

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk