ŻYLAKI – 5 Domowych Sposobów Na Ich Usunięcie

ŻYLAKI – 5 Domowych Sposobów Na Ich Usunięcie – Choć często nieszkodliwe żylaki nóg,  wiele osób uważa je za nieestetyczne. Żylaki to opuchnięte, powiększone żyły, zwykle mające niebieski lub ciemnofioletowy kolor. Mogą być gruzłowate, wypukłe lub poskręcane. Żylaki powstają, kiedy małe zastawki wewnątrz żył przestają prawidłowo pracować.

W zdrowej żyle krew gładko przepływa z powrotem do serca, zaś szereg malutkich zastawek, które otwierają się i zamykają, aby przepuścić krew, uniemożliwia jej cofanie się. W razie osłabienia lub uszkodzenia tych zastawek krew może płynąć wstecz i gromadzi się w żyle, powodując powstanie żylaka.

Wystąpieniu żylaków nie zawsze da się zapobiec, ale istnieją pewne kroki, które można podjąć, aby zmniejszyć ryzyko. Regularne ćwiczenia fizyczne to doskonały sposób na utrzymanie sprawności nóg i poprawienie krążenia. Pozbycie się nadwagi także zmniejszy obciążenie układu krążenia. Przy właściwej wadze ciała serce ma mniejsze trudności z pompowaniem krwi do wszystkich części ciała.

Rzucenie palenia zmniejszy ryzyko wystąpienia żylaków i znacznie poprawi Twój ogólny stan zdrowia. Należy unikać obcisłych ubrań i butów na wysokich obcasach, ponieważ mogą one ograniczać krążenie. W miarę możliwości należy robić w ciągu dnia regularne przerwy. Podczas odpoczynku należy też starać się trzymać nogi w pozycji uniesionej. Najlepiej jest unieść je powyżej poziomu serca. Jeśli musisz siedzieć lub stać przez dłuższy czas, pamiętaj o częstej zmianie pozycji i unikaj krzyżowania nóg.

Jeśli szukasz domowego sposobu  na żylaki, mam dla ciebie sprawdzone metody.

1. Oczar wirginijski

Jednym z popularnych środków naturalnych jest Oczar wirginijski . Naturalny środek ściągający, pomaga złagodzić obrzmienie i ból, wzmacniając żyły. uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza kruchość kapilar, reguluje krążenie podskórne, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciw-krwotocznie. Zalecany jest w niewielkich ilościach przy nieżytach, niewielkich krwawieniach z układu pokarmowego i płuc, w przypadku występowania żylaków, zapalenia błony śluzowej jelita grubego, w biegunce i dyzenterii.

Do wanny wlej ciepłą wode i zamocz w niej nogi, dodaj  od 10 do 20 kropli żywicy do wanny. Stosować raz dziennie przez miesiąc czasu.  

2. Ocet jabłkowy.

Ocet jabłkowy jest ulubionym produktem dla wielu kobiet, które sie odchudzają, a jego zastosowanie do żylaków też nie jest wyjątkiem. Ponieważ ocet jest silnym detoksykatorem, pomaga poprawić cyrkulację organizmu. Kiedy układ krążenia działa prawidłowo, żylaki powinny się oczyścić. Pić dwa łyżeczki soku jabłkowego w szklance wody dwa razy dziennie.

3. Pietruszka.

Oto inny powód, aby zapoznać się ze świeżą pietruszką. Nie tylko jest wysoka w witaminy C, która pomaga w naprawie uszkodzonych komórek, jest bogata w rutynę, która może wzmocnić osłabione ściany kapilarne, które powodują żylaki. Najwięcej rutyny  możesz znaleźć w szczawiu i aronii czarnej czy bzu czarnego.

4. Pieprz Cayenne

Pieprz Cayenne ma długą historię i zawsze była stosowania w medycynie ziołowej. Rodzaj bardzo ostrej przyprawy. Ma wysoką zawartość witaminy C, która nadaje mu pikantny smak, wykazuje również poprawia krążenie poprzez obniżenie ciśnienia krwi. Aby skorzystać z tej niesamowitej przyprawy, wypij jedną łyżeczkę w filiżance wody trzy razy dziennie.

5. Czosnek

Naukowcy z Uniwersytetu w Kapsztadzie wykazali, że czosnek ma działanie przeciwzapalne i zwiększające odporność. Aby złagodzić objawy żylaków, zalecam zwiększenie czosnku w swojej diecie, a także wykonanie okładu, który może być stosowany bezpośrednio do dotkniętych obszarów.

Kochani zapraszam do współpracy. Zacznijcie pracować ze specjalistką! 

m.klos@btinternet.com ANGLIA 

GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk