Trening na siłowni dla kobiet początkujących

Pisałam wcześniej o Treningu na siłowni. Ponieważ jednak okazuje się, że temat nie został wyczerpany, postanowiłam dać kilka konkretnych wskazówek, czyli Trening na siłowni dla kobiet początkujących.

Jeśli jesteś początkująca na siłowni, nie masz najmniejszej potrzeby przejmować się tym, że jesteś nowa. Zacznij od niskiej intensywności i z niewielkimi obciążeniami. Następnie stopniowo będziesz ćwiczyć bardziej intensywnie i będziesz zwiększać obciążenia.

Trening na siłowni dla kobiet powinien zawierać ćwiczenia Cardio, które służą do spalania kalorii a także trening siłowy, który służy do budowy masy mięśniowej. Dodatkowo regularne statyczne rozciąganie powinno być włączone do treningu, aby poprawić i zachować elastyczność ciała.

Przykładowy Trening na siłowni dla kobiet początkujących – Podstawy

Zaplanuj swoje sesje cardio w poniedziałki, środy i piątki, a treningi siłowo-wytrzymałościowy we wtorki i czwartki. Taki harmonogram pozwoli utrzymać odpowiednią równowagę. Na końcu każdego treningu, umieścić 10 do 15 minut rozciągania.

Trening na siłowni dla kobiet początkujących – Trening cardio

Większość siłowni oferuje bieżnie, rowery stacjonarne, schody i maszyny dla wioślarzy. Każde urządzenie do ćwiczenia cardio, pozwala rozpocząć trening w niskiej intensywności i niewielkiej prędkości. Rozpocznij 15-minutowe ćwiczenia, stopniowo zwiększając ich czas trwania.

Trening na siłowni dla kobiet początkujących – Sesje Siłowe

Chociaż kobiety w sposób naturalny mają niższy poziom hormonów do budowania mięśni, trening siłowy jest dla nas korzystny, ponieważ skutecznie zwiększa masę mięśniową, co z kolei przyspiesza tempo przemiany materii.

Trening na siłowni dla kobiet początkujących obejmuje pracę z klatką piersiową, ramionami, plecami, nogami, brzuszkami i ćwiczeniami na mięśnie grzbietu. Zalecam aby na początku ćwiczyć 1-3 serie po 8-15 powtórzeń. Nie spiesz się i używaj lekkich obciążeń, aż poczujesz się komfortowo.

Trening na siłowni dla kobiet początkujących – Elastyczność treningów

Ze względu na długie godziny spędzane w pracy, twoje ścięgna, pośladki i dolnej części pleców mogą wyglądać różnie. Rozwiązaniem mogą być regularne statyczne ćwiczenia. Siedząc na fotelu w pracy ściskaj pośladki na 5-20 sekund. To samo dotyczy mięśni nóg, brzucha, itp:)

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk