Stres i intensywny tryb życia – Problemy i objawy – Porady

Nadnercza i problemy związane z nimi - Porady

Stres i intensywny tryb życia – Problemy i Objawy – Porady. Kiedy nadnercze nie są już zdolne do walki z przewlekłym stresem i zbyt intensywnym trybem życia, doświadcza się zmęczenia nadnerczy. Mimo że lekarze nie diagnozują tego jako stanu jako zagrożenie życia, następujące objawy wskazują, że należy nieco zwolnić i lepiej dbać o swoje zdrowie.

Jeśli nie leczone jest zmęczenie nadnerczy, pojawia się niewydolność nadnerczy, która jest poważnym stanem i  może zostać zdiagnozowany przez lekarza. Przewlekły stres utrzymuje stale podwyższony poziom kortyzolu, a to osłabia organizm. Dlatego ważne jest poznanie tych 9 objawów zmęczenia nadnerczy w celu rozwiązania problemu, zanim rozwinie się on w poważny problem zdrowotny.

Czujesz się przytłoczony życiem
Wszyscy kładziemy zbyt duży nacisk na nasze codzienne życie, a zamiast poświęcać czas na relaks i cieszenie się życiem, dostajemy coraz więcej zadań, które ostatecznie doprowadzą do wypalenia organizmu! Musisz jednak zachować samopoczucie i skupić się tylko na sobie. Zrób krok w tył, a twoje nadnercze wkrótce zwrócą przysługę! Zacznij odpoczywać, chodzić na spacery.

Problemy z trawieniem
W przypadku stresu organizm nie jest w pełni skoncentrowany na trawieniu i wchłanianiu składników odżywczych, a metabolizm jest spowolniony. Powoduje to wzdęcia, zwiększenie masy ciała, zaparcia, biegunkę i niestrawność. Dzień powinien rozpocząć się od szklanki wody cytrynowej, aby pomóc w trawieniu i pić oczywiście dużo wody przez cały dzień. Weź też probiotyki, jedz powoli i spożywaj dietę bogatą w składniki odżywcze. Po dietę kliknij tutaj!

Niedobór snu
Nasze ciało potrzebuje 8-10 godzin nieprzerwanego snu każdej nocy, aby zresetować i naładować się, abyśmy mogli poczuć się świeżo i pełnym energii. Jednak wszyscy odkładamy nasz sen, aby wszystko osiągnąć, a to powoduje szkodliwy brak równowagi w systemie. Powinnaś iść do łóżka o 22:30 każdej nocy.

Możesz również spróbować medytacji lub wziąć gorącą kąpiel przed snem.

Sztywność i bolesność
Stres prowadzi do sztywności i bólu w ciele, szczególnie w plecach, szyi lub szczęce. Aby złagodzić te objawy, należy zrobić rozciąganie lub masaż i zrelaksować się w ciepłej kąpieli z olejkami eterycznymi, aby uspokoić mięśnie i odtruć organizm.

Zmęczenie po treningu
Ćwiczenia powinny sprawić, że będziesz pełen energii, nie zmęczony i wyczerpany. Stres fizyczny jest czynnikiem stresogennym dla gruczołów nadnerczy, więc nie powinieneś zbytnio ćwiczyć, ponieważ może to zapewnić przeciwne efekty pożądanych. Jeśli jesteś zbyt zmęczony po treningu, powinieneś spróbować czegoś łagodniejszego, takiego jak joga, chodzenie i rozciąganie.

Żądze solne
Innym objawem zmęczenia nadnerczy jest głód słonych przekąsek, ponieważ organizmowi brakuje sodu i innych minerałów. Zmniejszona produkcja aldosteronu (hormonu zatrzymującego sól) powoduje kołatanie serca, głód soli, wysokie ciśnienie krwi i zawroty głowy / oszołomienie podczas stania. Dlatego używaj wysokiej jakości różowej soli himalajskiej do gotowania i zwiększ spożycie wodorostów.

 

Niepokój i depresja
Zajęty styl życia i stres sprzyjają lękowi i depresji, a hormony nadnerczy odgrywają rolę w nastroju, stanach psychicznych i funkcji poznawczych. Dlatego poświęć trochę czasu i zmniejsz stres, zrelaksuj się i uspokój swój umysł.

Potrzebujesz kofeiny
Kawa nie może dostarczyć energii ciała, a jedynie stymuluje mózg przez krótki czas, a następnie osłabia nadnercze. Zamiast tego utrzymuje ciało w trybie stresu i stymuluje uwalnianie hormonów stresu, takich jak kortyzol i adrenalina. Ludzie, którzy rano napiją się kawy, wiedzą, że uczucie wysokich poziomów energii bardzo szybko się wyczerpuje, a oni czują się bardziej zmęczeni niż wcześniej.

Zamiast tego wypij filiżankę jakiejś herbaty ziołowej rano, aby wspomóc ładowanie ciała. Na przykład zielona herbata.

Nierównowaga hormonalna
W przypadku przewlekłego stresu materiał hormonu jest przekierowywany do użycia w produkcji kortyzolu, co powoduje nierównowagę hormonalną.  Nadmierne zmęczenie nadnerczy wpływa na czynność tarczycy, więc mogą wystąpić objawy niedoczynności tarczycy, takie jak suchość skóry, słabe krążenie, przyrost masy ciała, zmęczenie.

W takich przypadkach kobiety często cierpią na bardziej nasilone objawy PMS i mają nieregularne cykle menstruacyjne. Aby przywrócić równowagę w ciele, śpij dobrze, pij dużo wody, unikaj kofeiny, zmniejszaj stres, stosuj zioła  i spożywaj dietę o dużej wartości odżywczej.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk