Woda z cytryną na czczo

lemon

Woda z cytryną na czczo. Nieważne, czy jesteś mamą, trenerem, pisarzem, właścicielem małej firmy lub nauczyciela, zawsze po przebudzeniu wypij szklankę wody z cytryną.Picie o poranku wody z cytryną pomaga przyspieszyć proces trawienia w ciągu całego dnia. Cytryna ma wiele własnościowi, które znamy od stuleci. Dwoma największymi korzyściami jest działanie przeciwbakteryjne i antybakteryjne oraz poprawiają działanie systemu immunologicznego.
Kilka korzyści płynących z  picia wody z cytryną o poranku.
– Pomaga w trawieniu – Sok z cytryny wypłukuje zbędne substancje i toksyny z organizmu. Cytryny są również bogate w minerały i witaminy i pomagaja oczyścić toksyny w przewodzie pokarmowym. Cytryna pomagają złagodzić objawy niestrawności, takie jak zgaga i wzdęcia. Poprawia perystaltykę jelit ( prawidłowa praca jelit ).
– Oczyszcza Twój system – Sok z cytryny ułatwia wypłukanie zbędnych niepożądanych substancji z organizmu, dlatego też częściej oddajesz mocz. Kwas cytrynowy również pomaga zmaksymalizować funkcję enzymu, który stymuluje wątrobę i pomaga w detoksykacji.
– Wzmacnia układ odpornościowy- Cytryny są bogate w witaminę C,dlatego są dobre na przeziębienie. Są bogate w potas, który stymuluje funkcje mózgu i nerwy. Potas pomaga również kontrolować ciśnienie krwi. Kwas askorbinowy (witamina C) znaleziono w cytrynie i wykazuje działanie przeciwzapalne, jest stosowany jako uzupełnienie wsparcia astmy i innych dolegliwości oddechowych oraz zwiększa przyswajanie żelaza w organizmie.
– Poprawia nastrój – Cytryna jest jednym z niewielu produktów, które zawierają więcej negatywnych naładowanych jonów, dostarczając organizmowi więcej energii.Zapach cytryny  również stabilizuje nastrój i właściwości energetyzujące.Zapach soku z cytryny może rozjaśnić nastrój i pomóc oczyścić umysł. Lemon może również przyczynić się do zmniejszenia lęku i depresji.

Woda z cytryną na czczo. Pije codziennie wodę z cytryna rano. Mam w dzbanku wodę przegotowaną, wiec temperatura jest pokojowa lub otoczenia. Wieczorem wkrawam plaster cytry do szklanki, zalewam to wodą, zakrywam spodkiem i stoi przez noc, rano nie mieszam wypijam. W okresie zimowym plaster cytryny w szklankę na to łyżka stołowa miodu, zakrywam podstawkiem, a rano miód jest bardzo płynny, zalewam przegotowaną wadą wcześnie przygotowaną w dzbanku, mieszam i wypijam.

Dodaj komentarz pod artykułem, jesli znasz więcej właściwości cytryny. 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk