Pozbądź się trądziku dzięki 6 domowym środkom zaradczym

Pryszcze i jak się ich pozbyć - porady -Gosia Klos

Pozbądź się trądziku dzięki 6 domowym środkom zaradczym. Masz pryszcze na twarzy Czujesz, że wszyscy się gapią i równie dobrze możesz nazywać się ropuchą. Trądzik na plecach nie jest lepszy. Noszenie podkoszulków bez rękawów lub sukien bez ramiączek też się kończy. Jeśli walczysz z trądzikiem kręgosłupa, nie musisz sprowadzać się do wysokich dekoltów z długimi rękawami przez resztę swojego życia. Możesz pomóc w oczyszczeniu trądziku pleców za pomocą prostych składników w kuchni. Sprawdź te 6 sposobów na zmniejszenie trądziku pleców.

1. Olej z drzewa herbacianego. Ze względu na właściwości antybakteryjne oleju z drzewa herbacianego, Reader’s Digest zaleca stosowanie go jako sposobu na pomoc w leczeniu trądziku. Zawsze należy rozcieńczyć ten olejek, aby nie poparzyć chemikaliami. Stylecraze zaleca dodanie od 1 do 2 kropli do wody w wannie i zanurzenie w niej. W ten sposób możesz leczyć plecy i klatkę piersiową.

2. Olej kokosowy. Według Healthline, wysoka zawartość kwasu laurynowego oleju kokosowego może hamować wzrost bakterii powodujących trądzik. Jest również silnie nawilżający, co pomaga zapobiegać powstawaniu blizn. Jednak należy zachować ostrożność wobec tych, którzy mają tłustą skórę. Olej kokosowy może zatykać pory. Jeśli twoja skóra jest naprawdę tłusta, możesz pominąć olej kokosowy. Można stosować na trądzik. taką miksturę, łącząc 2 łyżki oleju kokosowego i 10 kropli olejku z drzewa herbacianego. Ubij je razem i przechowuj w słoiku. Możesz wetrzeć to w trądzik w nocy lub rano, a zmyć po 10 min.

3. Miód i cynamon. Miód  i cynamon można łączyć, tworząc maskę przeciwtrądzikową. Miód ma cukier, który pomaga utrzymać rozmnażanie się bakterii, podczas gdy cynamon pomaga zmniejszyć pory na skórze. Czy to naprawdę działa? Żadne badania nie zostały przeprowadzone z tymi dwoma połączonymi produktami. Możesz wykonać maskę łącząc 2 łyżki miodu z 1 łyżeczką cynamonu.  Nałóż maskę na plecy lub twarz i trzymaj ją przez 30 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą i nawilż.

4. Ocet jabłkowy. Ocet jabłkowy jest reklamowany w celu uzdrowienia wszystkiego, od problemów żołądkowych po skurcze. Zdrowie kobiet stwierdza, że ​​ocet jabłkowy jako leczenie trądziku nigdy nie był testowany, ale też nie zaszkodzi spróbować. Pamiętaj, aby rozcieńczyć ocet z wodą. Przetestuj plastry skóry przed użyciem, aby upewnić się, że nie masz reakcji.

5. Złuszczaj skórę. Healthline zaleca regularne złuszczanie skóry, usuwanie martwych komórek i bakterii.Połącz 1/2 szklanki brązowego cukru z 1/2 szklanki oleju kokosowego, by zrobić prosty eliksir.

6. Zarządzanie potem. Utrzymywanie twojego potu pod kontrolą może również pomóc zminimalizować twój trądzik. Healthline zaleca stosowanie odzieży odprowadzającej wilgoć podczas ćwiczeń. Zaleca się również wymianę pościeli raz w tygodniu i mycie ich w gorącej wodzie.

Po rozpisanie diety i treningu wraz z konsultacją online Skype napisz na m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk i Trener Osobisty ocet 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk