Olej Kokosowy w odchudzaniu – Gosia Klos

Olej Kokosowy w odchudzaniu – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Jeśli chodzi o „super żywność”, które mogą pomóc Ci schudnąć, to olej kokosowy jest zdecydowanie jednym z najlepszym produktem na rynku. Organiczny olej kokosowy z pierwszego tłoczenia oferuje wiele korzyści, które bezpośrednio wpływają na zdolność jednostek, które mają rzucić dodatkowe Twoje kilogramy. Od zwiększonego metabolizmu po hormony tarczycy i Twojego zdrowia lista ta podkreśla top 6 sposobów, na to że olej kokosowy może pomóc Ci schudnąć.

1. Olej kokosowy Zwiększa poziom energii

Olej kokosowy składa się głównie z trójglicerydów o średnich łańcuchach (MCT), kwasu laurynowego. Ten niezbędny kwas tłuszczowy metabolizuje w bardzo różny sposób. W porównaniu do innych tłuszczów nasyconych takich jak te zawarte w większości produktów mięsnych i mlecznych. Ciało ludzkie nie przechowuje strawionych MCT w postaci tłuszczu, ale  transportuje je bezpośrednio do wątroby,  gdzie MCT są szybko przekształcane w energię. Co to oznacza dla odchudzania?

Dodaj dwa do trzech łyżek oleju kokosowego do swojego codziennego reżimu dietetycznego. Gdy spożywany w godzinach porannych, olej kokosowy może zwiększyć swój poziom energii średnio o 5% na cały dzień.

2. Olej kokosowy Zmniejszenia głód i krawężniki Pragnienia

Wspominałam już, że trójglicerydy idą prosto do wątroby podczas trawienia. To nie tylko da organizmowi rozszerzony zastrzyk energii, ale przetwarzanie MCT stanowi również organy keytone, które mają dodatkową zaletę zmniejszenia głodu i pragnienia. Po zastosowaniu oleju łatwo  zobaczysz, że pomógł Ci schudnąć szybciej.

Dodaj dwa do trzech porcji oleju kokosowego każdego dnia, a będziesz się  czuć pełniejsza i szybciej oduczysz się nawyku podjadania między posiłkami.

3. Olej kokosowy spala tłuszcz szybciej

Jeśli szukasz coś na zmniejszenie swojego dziennego spożycia kalorii i szybciej chcesz schudnąć  bez uszczerbku na zdrowiu, jesteś we właściwym miejscu. Olej kokosowy zwiększa zdolność organów do trawienia pokarmu i wchłaniania substancji odżywczych, dzięki czemu można mniej jeść bez poczucia osłabienia lub zmęczenia przez cały czas. Ponadto, kiedy masz skoki nastrojów codzienne, spożycie oleju kokosowego może pomóc poczuć się mniej zestresowana i bardziej zmotywowana i na dodatek olej ten pomoże Ci spalić  zapasy tłuszczu jeszcze szybciej.

4. Olej kokosowy pomaga zrównoważyć hormony

Bez odpowiedniego wsparcia – zazwyczaj kwasy tłuszczowe lub ich pochodne – organizm nie może prawidłowo przeprowadzić syntezy hormonów potrzebnych do regulowania takich rzeczy jak nastroju, funkcji tarczycy, trawienia, popęd płciowy czy metabolizm. Triglicerydy o średniej długości łańcucha z oleju kokosowego wspomagają przemiany cholesterolu w krwi do pregnenolonu sterone. Ta endogenna biochemicznej jest jednym z głównych prekursorów do wytwarzania ludzkiego organizmu hormonu.

Olej kokosowy wspomaga wytwarzanie zdrowych hormonów, które poprawiają trawienie, zmniejszają stres i niepokój, zwiększa energię i pomagają spalić tłuszcz uparty  takich jak te wokół bioder, pośladków i ud.

6. Olej kokosowy pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi

Olej kokosowy, ponieważ wchłania się łatwo, bez konieczności stosowania enzymów trawiennych, trzustka moze być bardziej wydajna na produkcję insuliny. Ponadto z tłuszczu nasyconego, olej kokosowy ułatwia wiązanie z komórkami insuliny podczas trawienia. Kiedy organizm ma odpowiednią ilość insuliny, nasze komórki otrzymują glukozę (cukier we krwi), czego potrzebuje nasz organizm, aby napędzać swoje codzienne czynności. Jak to przełoży się na utratę wagi?

Codzienna porcja lub dwie łyżeczki oleju kokosowego może rzeczywiście pomóc organizmowi w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi poprzez promowanie skutecznej produkcji i wykorzystania insuliny, zapewniając tym samym więcej glukozy w celu uzyskania energii tak,  aby pomóc  schudnąć.

Pamiętaj: wszystkie rzeczy z umiarem! Olej kokosowy jest bogaty w kalorie. Ogranicz spożycie do dwóch łyżeczek dziennie, tak aby nie nieświadomie sabotować Twojego odchudzania.

 Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk