TRENING – Ważne Informacje!

TRENING DLA CIEBIE - Gosia Klos

TRENING – Ważne Informacje! O tym penie jescze nikt nie pisał, ale to jak się ubierasz i jakie są kolory ma dużo wpływ na Twoje Trening i samopoczucie. Zdecyduj, kiedy masz zamiar ćwiczyć. Pora dnia, w której planujesz ćwiczyć, może mieć wpływ na rodzaj wybranej tkaniny, a także na wagę tkaniny. Jeśli uprawiasz sport na świeżym powietrzu, ubieraj się cieplej. Pora dnia może wpływać na kolory, które wybierzesz, jeśli zamierzasz biegać lub ćwiczyć na zewnątrz. Jeśli jesteś poza domem, gdy nie ma zbyt dużo światła, będziesz chciała nosić lżejsze kolory lub legginsy z odblaskowymi pasami tak aby ciebie było widać.

Nie chcesz też nosić czerni, która może Cię rozgrzać, jeśli masz zamiar ćwiczyć w środku mieszkania i jeszcze gdy słońce będzie na ciebie padać. Jeśli mieszkasz w klimacie, w którym przez większą część roku jest zimno, ale nadal biegasz lub ćwiczysz na zewnątrz, potrzebujesz tkaniny o większej wadze, która odprowadzi wilgoć z twojego ciała. Z drugiej strony, jeśli ćwiczysz na zewnątrz w cieplejszym klimacie, potrzebujesz lekkiego, oddychającego materiału, który nie doda zbyt dużej wagi do Twojej skóry. Oddychające, lekkie tkaniny są również ważne, jeśli ćwiczysz na zewnątrz w wilgotnym klimacie lub gdy wykonujesz czynności takie jak  joga, która odbywa się w cieplejszym, bardziej wilgotnym miejscu.

Rozważ wytrzymałość tkaniny. Wytrzymałość odzieży może wpływać nie tylko na wybrany rodzaj tkaniny, ale także na to, ile pieniędzy wydasz na dany strój. Bez względu na markę, niektóre tkaniny po prostu z czasem lepiej się trzymają. Będziesz także chciała rozważyć, jak często musisz prać legginsy i jak wygodne jest ich pranie. Bawełna jest miękka i umiarkowanie oddychająca, ale z czasem ma tendencję do rozciągania i tracenia kształtu. Jasne kolory również mogą blaknąć.

Tkaniny syntetyczne, takie jak nylon lub spandeks, zachowują swój kształt i mogą mieć istotne właściwości odprowadzające wilgoć. Szybko schną i można je ogólnie prać w pralce (należy jednak prać je innymi syntetycznymi tkaninami). Tkanina będzie również z czasem ulegać tabletkom, a pot będzie bardziej śmierdzący na syntetycznych włóknach. Spójrz na instrukcje dotyczące pielęgnacji na etykiecie spodni, zanim je kupisz i zastanów się, jak często będziesz je prać.  Jeśli dużo się pocisz, twoje legginsy będziesz częściej prać. Niektóre tkaniny lepiej wyprać ręcznie lub w zimnej wodzie i powiesić do wyschnięcia. Niektóre tkaniny lepiej radzą sobie z bakteriami, a inne wymagają płukania tuż po użyciu. Sprawdź, czy nie kurczą się w suszarce ani nie zanikną w praniu. Specjalistyczne obumieranie niektórych legginsów wymaga prania ręcznego, delikatnym mydłem, a nie detergentem.

Wszystko też zależy ile treningów wykonujesz w ciągu tygodnia. Ja czasami mam tak, że przebieram się 2-3 razy dziennie przy tak dużej ilości treningów online, które wykonuje w ciągu tygodnia. Te treningi dają wycisk mojej podopiecznej jaki i mnie. Pot się leje, a wycisk jest mega. Motywacja na 200%, dziewczyny chudną i tak się wszystko kręci. A u ciebie jak jest z motywacją? Zacznij działać! Zostały 3 miesiące do wakacji. Samo się nie zrobi. Tutaj nadzoruje treningi i dietę >>> www.mataleo.eu/dietetyka <<<

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk