Nieodpowiednie Trawienie powoduje, że Tyjesz

Odchudzanie BRZUCHA - Gosia Klos


Nieodpowiednie Trawienie powoduje, że Tyjesz.
Trawienie dzieli żywność na mniejsze części, pozwalając organizmowi w pełni wykorzystać energię i zawarte w niej składniki odżywcze. Różne pokarmy rozkładają się na różne sposoby, niektóre szybciej niż inne. Chociaż tempo trawienia zależy głównie od naturalnych mechanizmów organizmu, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, zwiększając szybkość i jakość trawienia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak szybciej przetrawić pokarm.

1.Ćwicz regularnie. Zwiększona aktywność fizyczna pomaga utrzymać pokarm w ruchu\\ Może to zwiększyć szybkość trawienia pokarmu i pomóc w ogólnym procesie trawienia. Ćwiczenia mogą zapobiegać zaparciom i zwiększać szybkość trawienia, zmniejszając czas przebywania pokarmu w jelicie grubym, ograniczając w ten sposób ilość wody wchłanianej z kału do organizmu.  Ruch pomaga również stymulować naturalne skurcze mięśni gładkich w przewodzie pokarmowym, przyspieszając rozpad żywności.  Najlepiej jednak odczekać godzinę przed treningiem, aby naturalny dopływ krwi do organizmu koncentrował się w układzie pokarmowym, zamiast napędzać serce i inne aktywne mięśnie.

2.Odpoczywaj. Sen daje narządom trawiennym czas potrzebny na odpoczynek i naprawę, zwiększając ich zdolność do szybkiego trawienia pożywienia.  Dokonanie pewnych zmian w twoim śnie będzie miało daleko idące korzyści z trawienia. Nie zasypiaj natychmiast po zjedzeniu, poczekaj od dwóch do trzech godzin, aby upewnić się, że twoje ciało ma wystarczająco dużo czasu na strawienie. Spróbuj spać po lewej stronie. Niektóre badania wykazały, że spanie po lewej stronie zwiększa zdolność trawienia.

3.Pij płyny. Płyny do picia, zwłaszcza woda lub herbata, podczas posiłku lub po posiłku pomagają w trawieniu. Płyny pomagają organizmowi rozłożyć pokarm, a woda może pomóc w nawilżaniu. Uwodnienie jest kluczem do utrzymania odpowiedniego poziomu wydzielania śliny i płynów w żołądku. Woda zmiękcza stolec, zapobiegając zaparciom. Dodatkowo woda jest kluczowa dla efektywnego wykorzystania przez organizm błonnika pokarmowego, kluczowego składnika trawienia.

4.Jedz potrawy o wysokiej zawartości błonnika. Produkty bogate w błonnik wspomagają trawienie na wiele sposobów. Jedzenie tych produktów może przyspieszyć trawienie poprzez zmniejszenie zaparć i utrzymanie ogólnego stanu jelit.  Fibra działa poprzez wchłanianie wody, dodając masy i masy do stolca. Aby to działało, potrzebne jest również odpowiednie (a czasem zwiększone) zużycie wody. W przeciwnym razie może wystąpić zaparcie. Dodając masę do kału, te bogate w błonnik pokarmy regulują trawienie. Może to również pomóc zmniejszyć gaz, wzdęcia i biegunkę.  Niektóre produkty bogate w błonnik to: produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona.

5.Jedz jogurt. Jogurt jest doskonałym naturalnym źródłem probiotyków i innych żywych kultur, które są niezbędne do trawienia.  Uważa się, że korzyści wynikające z trawienia jogurtu wynikają ze sposobu, w jaki jogurt jest zrobiony. Wspiera wzrost dobrych bakterii dzięki naturalnie występującym kulturom żywym. Zmniejsza czas potrzebny do wyzdrowienia z infekcji, a także zmniejsza odpowiedź układu odpornościowego u osób z zespołem nadwrażliwości jelita grubego. Przyspiesza czas potrzebny na przejście przez jelito.

6.Wybierz niskotłuszczowe produkty i unikaj tłustych, smażonych potraw. Pokarmy bogate w tłuszcz i smażone potrawy mogą powodować refluks żołądkowy i zgagę, ponieważ przytłaczają zdolność żołądka do prawidłowego rozkładu jego zawartości. Twój żołądek uważa te potrawy za trudne do strawienia i spowalnia cały proces trawienny. Przykładami wysokotłuszczowych i smażonych potraw są: przetwory mięsne, frytki, lody, masło i ser żółty.

Po rozpisanie diety i treningu wraz z konsultacją online Skype napisz na m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk i Trener Osobisty 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk