8 korzyści zdrowotnych miodu

miód

8 korzyści zdrowotnych miodu. Masz  trochę miodu w domu? Jeśli nie, może powinnaś!  Ten smaczny i miodowy smak jest o wiele zdrowszy niż cukier.  Ja uwielbiam dodawać mód do porannej kawy, ale często pije też bez, gdyż nie lubię zbyt słodki smak kawy. Surowy miód ma wiele innych korzyści, zobacz jakie to są:

1. Użyj miodu jako naturalnego leczenia ran.

Zastosuj miód na rany i skorzystaj z jego naturalnych właściwości antybiotycznych. Miód był używany przez wiele tysięcy lat i działa, ponieważ zarówno właściwości fizyczne (lepkie), jak i właściwości biologiczne (kwasowość) działają razem. Krótko mówiąc: spróbuj prześledzić trochę miód na tym zeskrobanym kolanie, zamiast kupować krem dla naturalnego uzdrowiciela. Zobaczysz jak fajnie działa.

2. Spróbuj surowego miodu przed snem może pomóc Ci zasnąć.

Jeśli starasz się usnąć w nocy, spróbuj dodać łyżeczkę surowego miodu. Miód może powodować wzrost insuliny i uwalnianie serotoniny …” Ciało przekształca serotoninę w melatoninę, związek chemiczny, który reguluje długość i jakość snu. Na miód przed uderzeniem worka pomoże organizmowi wytwarzać naturalny środek wspomagający sen, dzięki czemu lepiej jest spać w nocy.

3. Odżywa się napojem elektrolitowym na bazie miodu i cytrusów.

Dodaj miód do napoju z naturalnego elektrolitu, aby czerpać korzyści z pobudzenia energii w naturalnym słodziku. Spróbuj tego przepisu: połącz 1/2 szklanki soku pomarańczowego, 1/2 szklanki soku z cytryny, 2 szklanki wody filtrowanej, 2 do 4 łyżek miodu i 1/8 łyżeczki nierozpuszczonej soli, w mikserze  wymieszaj, aż miód całkowicie się połączy.

4. Miód może być stosowany jako środek przeciwgrzybiczny.

Nie tylko miód to świetny sposób na leczenie ran, ze względu na jego naturalne właściwości antybakteryjne, można go również stosować w leczeniu zakażeń nosa i infekcji grzybiczych (takich jak stopa sportowców).

5. Miód może złagodzić sezonowe objawy alergii.

Jeśli cierpisz na alergie sezonowe, odejdź od lekarstwa  i chwyć miód zamiast sztucznych lekarstw. Miód zawiera właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc złagodzić obrzęki zatok. Nie tylko to, że miod może działać jak naturalna szczepionka, co w przyszłości będzie mniej podatne na alergie.

6. Miód może pomóc w leczeniu chorób dziąseł.

Zastosuj miód do zakażonej okolicy dziąseł, aby pomóc w leczeniu infekcji dziąseł. Podczas, gdy miód ma właściwości antybakteryjne, to jest najbardziej skuteczny, gdy stosuje się bezpośrednio do zakażonego obszaru, zanim zakażenie ma czas dostać się do krwiobiegu.

7. Miód może pomóc w leczeniu przeziębień i ból gardła.

Praktycznie powszechnie wiadomo, że miód może pomóc złagodzić ból gardła. Kojący teksturuje gardło i ułatwia przełykanie. I naprawdę może rzeczywiście pomóc w leczeniu przeziębienia!

8. Miód do leczenia raka.

Trudno jest wyeliminować ten problem, ale niektórzy badacze uważają, że miód może pomóc w leczeniu raka. Według teorii, że niektóre miód zawiera „ekstra” składnik, który może pomóc w bardziej poważnych chorobach, według BBC. Snopes informuje, że podczas gdy miód ma właściwości antyseptyczne, nie ma wystarczających badań, aby udowodnić, czy miód może pomóc w leczeniu raka. Zawsze trzeba próbować leczyć się naturalnie, niż sięgać najpierw po sztuczne tabletki.

Czy używasz miód jako naturalny środek? Napisz  nam swoje ulubione zastosowanie dla miodu w poniższych komentarzach.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk