Naturalne 6 sposobów na obniżenie ciśnienia krwi – Nowy Artykuł

Ciśnienie Krwi

Naturalne 6 sposobów na obniżenie ciśnienia krwi – Nowy Artykuł. Jeśli chodzi o zdrowie, ważne jest, aby zwracać uwagę na wszystkie wskaźniki, które mogą poprzedzać początek zgubnej choroby. Nieprawidłowości w samych wskaźnikach mogą stanowić problem, na przykład związane z ciśnieniem krwi. Wysokie ciśnienie krwi może wynikać z istniejącego stanu lub początek może prowadzić do dalszych komplikacji. Jeśli uzyskasz wyższy niż zwykle odczyt, który wynosi powyżej 130/80 mmHg, dobrym pomysłem jest jak najszybsze zastanowienie się, jak go obniżyć.

Kliknij tutaj po plan diety i treningu w promocyjnej cenie!

Wysokie ciśnienie krwi jest nie tylko przyczyną lub główną przyczyną śmierci, ale także naraża cię na atak serca, udar mózgu, tętniaki, pogorszenie funkcji poznawczych i niewydolność nerek. Chociaż leki mogą obniżać ciśnienie krwi, łatwiej jest uniknąć niepożądanych efektów ubocznych, traktując je naturalnie.

Głęboki oddech
Dla mnie na dzień dziśiej chroniczny stres może przyczyniać się do wysokiego ciśnienia krwi. Nasze ciała uwalniają kortyzol i adrenalinę do krwi, co może zwiększyć tętno i zwężać naczynia krwionośne, powodując wzrost ciśnienia krwi. Jeśli reagujesz na stres poprzez spożywanie niezdrowej żywności, palenie lub picie alkoholu, mogą one również przyczynić się do wysokiego ciśnienia krwi.

Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest poświęcenie czasu na relaks poprzez głębokie oddychanie w celu zmniejszenia hormonów stresu w organizmie, które mogą również przyczyniać się do niezdrowych nawyków żywieniowych. Możesz wybrać określony czas, aby dopasować to do swojego dnia i zacząć stamtąd, na przykład pięć minut przed snem lub pięć minut po przebudzeniu.

Ćwiczenia
Innym sposobem na naturalne obniżenie wysokiego ciśnienia krwi jest ćwiczenie. Analiza 400 badań opublikowanych przez British Journal of Sports Medicine wykazała, że ​​regularne, rygorystyczne ćwiczenia są równie skuteczne w obniżaniu ciśnienia krwi jak leki. American Heart Association zaleca rozkładanie ćwiczeń na 30 minut przez większość dni w tygodniu.

Zmniejszyć sód
Zmniejszenie spożycia sodu w diecie może obniżyć ciśnienie krwi o około 5 do 6 mm Hg, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi. Możesz spróbować jeść mniej przetworzonej żywności i pomijać dodatkową sól w diecie.

Ogranicz kofeinę
Pomocne jest również ograniczenie spożycia kofeiny w diecie w celu obniżenia ciśnienia krwi. Badanie opublikowane przez Taylor i Francis online wykazało, że spożywanie 200–300 mg kofeiny (ilość znajdująca się w jednej lub dwóch filiżankach kawy) podnosi skurczowe ciśnienie krwi o 8 mmHg, a rozkurczowe ciśnienie krwi o 6 mmHg.

Jedz zdrową dietę
Przestrzeganie zdrowej diety z pewnością pomaga regulować ciśnienie krwi i ogólny stan zdrowia. W szczególności staraj się jeść dużo produktów pełnoziarnistych, owoców, warzyw i niskotłuszczowych produktów mlecznych oraz unikać tłuszczów nasyconych i cholesterolu.

Według dr Lindy Van Horn, profesor medycyny prewencyjnej na Northwestern University Feinberg School of Medicine, dodawanie potasu do diety poprzez spożywanie ziemniaków i bananów zachęca nerki do wydalania większej ilości sodu poprzez oddawanie moczu, a to wydalanie sodu może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Zalecana dawka 2000 do 4000 mg potasu dziennie.

Schudnij 
Myślę, że ciśnienie krwi często wzrasta wraz ze wzrostem masy ciała. Utrata niewielkiej masy ciała w przypadku nadwagi może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Możesz obniżyć ciśnienie krwi o około jeden milimetr rtęci (mm Hg) z każdym kilogramem (około 2,2 funta) wagi, którą tracisz.

Noszenie zbyt dużej masy wokół talii może również zwiększać ryzyko wysokiego ciśnienia krwi, zwłaszcza u mężczyzn o talii 40 cali lub więcej, a także kobiet o wymiarach talii 35 cali lub więcej

Kliknij tutaj po plan diety i treningu w promocyjnej cenie!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk