Łatwe przepisy kulinarne, aby utrzymać drożność jelit

Łatwe przepisy kulinarne, aby utrzymać drożność jelit. Wszyscy wiemy o tym, że  śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jednym z powodów, dla których śniadanie jest tak ważne, jest to, że organizuje system trawienny przez resztę dnia. Jedzenie o poranku może zapobiec nieprzyjemnym problemom trawiennym, jak wzdęcia i gazy, których nikt nie lubi.

Kontynuuj czytanie, aby nauczyć się jak przyrządzić  potrawy śniadaniowe, aby utrzymać drożność jelit przez cały dzień.

1. Płatki owsiane z owocami. Płatki owsiane zawierają bardzo dużo błonnika, który powoduje drożność jelit przez cały dzień. Zalecam spożywanie codziennie rano 50g płatków owsianych z  mlekiem, miodem i owocami. Owies zapewnia dodatkową zaletę kwasów tłuszczowych omega-3, kwasu foliowego i potasu.
2. Grapefruit z jogurtem. Grapefruit to potężny palnik tłuszczu, który równoważy poziom cukru we krwi i insulinę. Możesz zjeść pół Grapefruita i 50g orzechów, a zobaczysz ile energii będziecie mieć przez kolejnych pare godzin.
3. Kiwi. Możecie być zaskoczeni tą informacją, ale  kiwi ma więcej błonnika niż banan l ub inne owoce. Ma również prawie tyle witaminy C, co pomarańcza, mnóstwo potasu i miedzi. Badania, które stwierdziły, że jedzenie dwóch kiwi dziennie zmniejsza zaparcia u osób z zespołem jelita drażliwego (IBS). Nawet jeśli nie cierpisz z powodu IBS, wysoka zawartość błonnika w kiwi jest korzystna dla układów trawienia wszystkich ludzi.
4. Nasiona Chiaa.. To dekadenckie śniadanie składa się z 3 łyżeczek nasion Chia, 3/4 filiżanki mleka, 2 łyżeczki miodu, 2 plastry bananów, 1 kiwi i garści świeżych kawałków mango. Po wypłukaniu nasion Chiaa w mleku i miodu, wymieszaj dobrze ze wszystkimi owocami.  To śniadanie promuje regularne drożności jelit i sprzyja skurczowi mięśni w przewodzie pokarmowym (GI). Działa, ponieważ nasiona Chia mają magnez, który łagodzi tkankę mięśniową w jelitach.
5. Papaja i ananas. Papaja zawiera potężny enzym zwany papainą i ananas,  enzym o nazwie bromelain, oba odgrywają ważną rolę w trawieniu białka. Na super śniadanie, które promuje zdrowie układu trawiennego, dodaj papaię, ananas i kiwi (patrz nr 4) w pysznym koktajlu!
6. Probiotyczny jogurt. Przyjazne bakterie w probiotycznym jogurcie są wspaniałe dla układu pokarmowego. Wiadomo, że jest skuteczny przeciw IBS i biegunce. NHS Choices zaleca codziennie spożywanie probiotyku przez cztery tygodnie, aby zobaczyć fantastyczne wyniki.
7. Herbata ziołowa zamiast kawy. NHS Choices ostrzega przed kofeiną, a także napojów gazowanych, który może zwiększyć kwas i prowadzić do zgagi. Aby promować zdrowe trawienie i uniknąć problemów, takich jak wzdęcia, wymień kawę na herbatę ziołową. Jeśli jednak nie możesz żyć bez kawy, ograniczyć spożycie do maksymalnie dwóch filiżanek dziennie.
8. Jabłko. Jabłko zjedzone raz dziennie może zrobić coś więcej niż tylko trzymać lekarza dalej od Ciebie. Times of India mówi, że jabłka mają wiele korzyści dla układu trawiennego, w tym zmniejszanie zaparć i poprawę sytości. Pektyna w jabłkach jest również przydatna do poprawy dobrych bakterii i promowania zdrowego stanu jelit.
Jak zmiana śniadania wpłynęła na zdrowie układu pokarmowego? Powiedz im o tym, kiedy udostępnisz ten artykuł na portalach społecznościowych!
https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk i Trener Osobisty

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk