Płatki Owsiane – Schudnij 15 kg w 2 miesiące

Płatki Owsiane – Schudnij 15 kg w 2 miesiące. Faktem jest, że osoby z nadwagą mające dodatkową tkankę tłuszczową, zwykle powoduje dodatkowe dolegliwości, takie jak: wysokie ciśnienie krwi, choroby serca,  cukrzyca i znacznie zwiększa szansa na rozwój raka.

Przyczyną tego stanu jest między innymi niewłaściwe komponowanie posiłków i brak w pożywieniu cennych składników błonnika pokarmowego, które pozwalają nie tylko na zaspokojenie głodu, ale są także nośnikiem wielu niezwykle cennych związków biologicznie aktywnych, oddziaływających prozdrowotne na organizm człowieka.

Dodając na dzień 120 gram płatków owsianych , po 3 tygodniach spowoduje znaczące zmniejszenie sie (o około 20 mg/dl) stężenia cholesterolu całkowitego we krwi.  W większości analizowanych badań obserwowano istotne zmniejszenie stężenia cholesterolu całkowitego we krwi o 4 do 15 % w odniesieniu do wartości wyjściowych. Włączenie do diety przetworów owsianych powodowało średnie zmniejszenie stężenia cholesterolu całkowitego we krwi o 5 – 6 mg/dl. Włączenie produktów owsianych do diety osób bez zaburzeń gospodarki lipidowej wpływało w mniejszym stopniu na stężenie cholesterolu całkowitego we krwi niż u osób z hipercholesterolemią.

 

Żywność płatków owsianych skutecznie zapobiega zaparciom, a także zaspokajają głód na dłuższy okres czasu. Włączenie przetworów owsianych do diety wpływa nie tylko na metabolizm lipidów, ale i na metabolizm węglowodanów w organizmie poprzez opóźnienie opróżniania żołądka oraz utrudnienie trawienia i absorpcji w jelicie cienkim, sprzyja poprawie kontroli glikemii u osób z zaburzeniami tolerancji glukozy i cukrzycą typu 2.

 

 

 

Do najbardziej popularnych przetworów owsianych należą płatki owsiane o różnej grubości i stopniu uprażenia, otręby owsiane oraz produkty uzyskiwane bezpośrednio z rozdrobnionego (łamanego, ciętego) obłuszczonego ziarna owsa („tradycyjna” kasza owsiana). Często przetwory owsiane (mąki, płatki, otręby czy preparaty samych β-glukanów) stanowią bazę lub dodatek do mieszanek płatków typu musli czy granola, pieczywa, ciastek i ciasteczek, koncentratów spożywczych, takich jak: kakao, produkty typu instant itp.

Dodatek płatków owsianych do pieczywa może wynosić nawet 50 %, a dodatek otrąb czy mąki do 20 – 30 %. Jednym z najbardziej popularnych obecnie przetworów owsianych są otręby owsiane, uzyskiwane z ziarna owsa lub płatków poprzez rozdrobnienie, wielokrotne sortowanie i separację frakcji bogatych w błonnik pokarmowy od części mączystych bielma.

Tak jak sami widzicie, uzupełniając swoją dietę w płatki owsiane o dobrej jakości, zyskacie zdrowie i więcej energii. Wystarczy do śniadania dodać 50 g płatków owsianych lub otręby, a później dodać kolejne 50 g do odzywki białkowej  przed treningiem, uzupełniacie dziennie zapotrzebowanie na płatki.

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

Jeśli masz problem z otyłością, napisz do mnie Kliknij Tutaj 


 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk