7 prostych ćwiczeń na łydki – Trening

Łydki
7 prostych ćwiczeń na łydki – Trening. Jeśli chcesz mieć gładkie łydki, ten artykuł jest dla Ciebie. Grupa tylna mięśni goleni składa się z dwóch głównych mięśni; brzuchatego i płaszczkowatego. Te wskazówki dotyczące ćwiczeń, trenują moje podopieczne i pomagają wzmocnić nogi i  równowagę, a nawet ustabilizować kręgosłup. W niektórych z tych ćwiczeń nie potrzebujesz żadnego sprzętu, a dla innych potrzebujesz tylko krzesło, kettlebell, parę hantli i wygodne, solidne buty. Ważne jest, aby pamiętać, że uzyskanie rzeźbionych łydek, wymaga nie tylko ćwiczeń skierowanych na te mięśnie mięśnie, ale należy również skupiać się na ćwiczeniach Cardio, treningu nóg i jedzeniu zrównoważonej diety.

Trening ten możesz wykonać w domu lub na siłowni.

1.Ćwiczenie siedząc na krześle.

Pozycja wyjściowa; Usiądź swobodnie ze stopami płasko ułożonymi i opartymi na podłodze.
Ćwiczenie: Unoś przednią część stopy, nie odrywając pięty od podłogi, do momentu, aż poczujesz napięcie w łydce. Utrzymaj pozycję przez kilka sekund i rozluźnij.Wykonaj te ćwiczenie 3-4 razy.
Cel: Rozciągnięcie mięśni łydki. Powtarzaj ćwiczenie, aż będziesz w stanie w pełni poruszać stawem skokowym bez uczucia napięcia w łydce.

2.Ćwiczenie siedząc na krześle 

Pozycja wyjściowa: Usiądź ze stopami płasko ułożonymi opartymi na podłodze i wyprostuj staw kolanowy na tyle, aby stopa nadal przylegała do podłogi.
Ćwiczenie: Nie odrywając pięty od podłogi, powoli zginaj staw kolanowy, przyciągając piętę z powrotem, aż poczujesz napięcie w łydce. Utrzymaj pozy- cję przez kilka sekund i rozluźnij.
Cel: Rozciągnięcie mięśni łydki. Przy każdym po- wtórzeniu staraj się nieco bardziej cofnąć piętę. Zakres ruchu porównaj z drugą nogą.

2.Ćwiczenie stojąc przy ścianie.

Pozycja wyjściowa: Stań twarzą do ściany, opierając ręce o ścianę na wysokości ramion.
Ćwiczenie: Cofnij stopę nogi, w której był wylew, nieco do tyłu i ułóż piętę płasko na podłodze. Nie zginając nogi w kolanie, pochylaj się do przodu w kierunku ściany. Przestań, gdy poczu- jesz napięcie w łydce.
Cel: Rozciągnięcie mięśni łydki. Porównaj elastyczność mięśni z drugą nogą. Powtarzaj ćwiczenie do momentu, gdy będziesz w stanie je wykonać w takim samym zakresie ruchu jedną i drugą nogą.Pokaż zgrabne łydki
Zgrabne łydki to marzenie niejednej z Was. Przede wszystkim dlatego, że to właśnie ta część nóg jest najbardziej widoczna. Łydki to jednak także jedna z najbardziej zaniedbanych grup mięśniowych przez kobiety, zaraz po ramionach. Mimo wszystko ładnie umięśniona i zgrabna łydka potrafi zmienić wygląd całych nóg, dlatego warto pomyśleć także o tej partii ciała. Kształt łydki w dużej mierze jest uwarunkowany genetycznie i zależy od reakcji naszych mięśni na stosowany trening. Nie jest to okolica predysponowana do odkładania tkanki tłuszczowej, dlatego wiele kobiet może pochwalić się szczupłymi łydkami, mimo większych gabarytów w innych partiach ciała. Stąd też warto wyeksponować tą część naszej sylwetki, szczególnie jeśli jest pięknie wyrzeźbiona i jędrna.
Dzięki stopniowanemu programowi ćwiczeń można uniknąć większości trwałych zmian w obrębie narządu ruchu, a więc także wad postawy. Dbając o ruchomość stawów i silne, elastyczne mięśnie, każdy z was może kontynuować wykonywanie swoich codziennych czynności w domu, szkole i pracy. Te 3 ćwiczenia możesz połączyć ze swoimi treningami nóg. Na koniec wykonaj 20 min cardio.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk