8 wskazówek Treningu dla Osób Początkujących

Trening dla początkujących

8 wskazówek Treningu dla Osób Początkujących. Niektórym osobom bardzo trudno jest zacząć trenować, a powody są bardzo różne. Jednak nawet gdy pokonujesz wszystkie przeszkody i udajesz się na siłownię lub rozpoczynasz sesję treningową w domu, bardzo łatwo jest się rozczarować i pozbawić motywacji – przez brak rezultatów, niezdolność do robienia tego, co robią inni itd.

Jeśli jesteś dopiero początkującą osobą – powolne i łatwe ćwiczenia będą dla ciebie odpowiednie. Aby ułatwić Ci życie i podróż do świata fitness, zebrałam tutaj kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci pokonać wszystkie trudności i osiągnąć wynik.

# 1 Za dużo

Ważne jest, aby zacząć powoli. Twoje ciało jest tak samo niedoświadczone jak ty, a jeśli zaczniesz od zbyt wielu ćwiczeń, będzie to bolało, co może być demotywacją, ponieważ żaden ból nie jest motywacją.

# 2 Cel

Zawsze powinien być cel. Ustaw sobie cel np. wyjazd na w, upewnij się jednak, że cele nie są zbyt ekstremalne.

# 3 Nacisk

Ważne jest, aby skupić się na tym w jaki sposób możesz korzystać z treningu, który chcesz, aby odpowiednio działały i przynosiły pożądany efekt na wybrany obszar w tym samym czasie.

# 4 Ciężarki

Praca z ciężarkami jest ważna, o ile robisz wszystko na miejscu, w żadnym przypadku nie należy skupiać się tylko na cardio, nigdy nie zobaczysz wyniku.

# 5 Oddech

Ważne jest, abyś wdychał i wydychał prawidłowo w żadnym wypadku nie powinieneś wstrzymywać oddechu podczas ćwiczeń.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: 10 najważniejszych codziennych ćwiczeń, aby stracić tkankę tłuszczową

# 6 Cardio

Cardio jest ważne, ale trening siłowy jest najważniejszy i musisz go dodać do twojej rutyny, w przeciwnym razie to  nie ma sensu.

# 7 Porównanie

Miło jest mieć kogoś, na kogo można patrzeć, ale nie powinnaś porównywać się z nikim, ponieważ ciała różnych ludzi działają inaczej.

# 8 Przepracowanie

Ćwiczenia są świetne, ale musisz też odpocząć, aby osiągnąć rezultat – pamiętaj o tym!

Pamiętaj, że zwiększasz swoją samoocenę i osiągasz osobiste cele, otwierając drzwi do świata fitness i zdrowego stylu życia. Spróbuj teraz, aby jak najszybciej zobaczyć najlepszą wersję siebie.

Jestem po Twojej stronie podczas całej Twojej podróży! Bądź zmotywowana, a możesz osiągnąć swoje cele. Jeśli zmagasz się ze swoją motywacją, spójrz na jeden z naszych wielu artykułów, aby uzyskać inspirację lub napisz do mnie na m.klos@mataleo.eu

Pomóż mi wspierać i motywować tych, których kochasz, udostępniając im ten artykuł i daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk