Skąd Bierze się Tłuszcz i Kiedy go spalasz?

tłuszcz skąd sie bierze i kiedy go spalamy

Gdzie faktycznie znika tłuszcz, kiedy go tracisz? Czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd bierze się tłuszcz, kiedy go „spalasz”? Mówimy o tym, jak dużo tracimy tkanki tłuszczowej, ale nigdy nie wiemy, co dzieje się z rzeczywistą tkanką tłuszczową podczas spalania tłuszczu. Wiele osób uważa, że po spaleniu tłuszcz przekształca się w energię lub ciepło, niektórzy ludzie myślą, że tłuszcz jest w jakiś sposób wypłukany lub wydalony z organizmu. Niektórzy ludzie są nawet przekonani, że tłuszcz zamienia się w mięśnie.

Biorąc pod uwagę rosnące wskaźniki nadwagi i otyłości oraz duże zainteresowanie tym tematem, zaskakuje niewiedza i zamieszanie związane z procesem metabolicznym utraty wagi zarówno wśród ogółu społeczeństwa, jak i pracowników służby zdrowia. Napotkaliśmy na powszechne nieporozumienia dotyczące tego, jak ludzie tracą na wadze wśród lekarzy rodzinnych, dietetyków i osobistych trenerów (ryc. 1⇓). Większość ludzi uważała, że tłuszcz zamienia się w energię lub ciepło, co narusza prawo zachowania masy. Podejrzewamy, że to błędne przekonanie jest spowodowane przez mantrę „energia / energia na zewnątrz” i koncentrację na produkcji energii na uniwersyteckich kursach biochemicznych. Inne nieporozumienia dotyczyły tego, że metabolity tłuszczu są wydalane z kałem lub przekształcane w mięśnie. Prezentujemy nowe obliczenia, aby pokazać, jak „schudnąć”.

Ale co tak naprawdę dzieje się z tkanką tłuszczową? Według profesora Andrew Johna Browna z Uniwersytetu Południowej Walii i byłego fizyka, Rubena Meermana, tak naprawdę się dzieje – faktycznie wydychasz tłuszcz. Tak, dobrze słyszałeś. Wydychasz go, nie w postaci tłuszczu, ale jako dwutlenku węgla, aby być bardziej precyzyjnym. Cały proces jest wyjaśniony w British Medical Journal.

„Istnieje zaskakująca niewiedza i zamieszanie związane z procesem metabolicznym utraty wagi”, mówi Brown w komunikacie prasowym. „Prawidłowa odpowiedź jest taka, że większość masy jest wydmuchiwana jako dwutlenek węgla” – dodaje Meerman. „Rozpływa się w powietrzu.”

Nadmiar węglowodanów i białek przekształca się w związki chemiczne zwane trójglicerydami (które składają się z węgla, wodoru i tlenu), a następnie przechowuje się w kroplach lipidowych komórek tłuszczowych. Aby schudnąć, próbujesz metabolizować te triglicerydy, a to oznacza odblokowanie węgla, który jest przechowywany w komórkach tłuszczowych.

Większość ludzi zakłada, że ​​zamienia się w ciepło i energię, ale Albert Einstein pokazał nam, że diety będą dewastujące, jeśli to prawda.

Prawidłowa odpowiedź brzmi, że tłuszcz przekształca się w dwutlenek węgla i wodę. Energia jest uwalniana, ale żadna masa nie jest tworzona ani niszczona. Było to znane, gdy Pierwsza Flota wpłynęła do Sydney, a jednak Ruben Meerman potrzebował jeszcze dwóch wieków, aby pokazać, że dokładnie pokazuje, że całkowite utlenienie 10 kg ludzkiego tłuszczu wymaga 29 kg wdychanego tlenu, co daje 28 kg CO2 i 11 kg H2O. To mówi nam o metabolicznym losie tłuszczu, ale milczy na temat proporcji masy przechowywanej w tych 10 kg tłuszczu, które odchodzą jako dwutlenek węgla lub woda podczas odchudzania.

 

Meerman rozpoczyna tę książkę odrzucającą mit o dietach, przypominając nam to, co już wiemy: że istoty ludzkie są opartymi na węglu, zależnymi od tlenu formami życia. Skąd pochodzą atomy węgla, z których wydychamy? Węglowodany są uwodnionym węglem, podobnie jak tłuszcze, bez względu na to, czy są nasycone czy nie. Jedz mniej, a będziesz wydychać nadmiar węgla przechowywany pod skórą.

Big Fat Myths podnosi zasłonę na utratę wagi poprzez śledzenie każdego atomu. Mity dietetyczne i nonsensy z dobrego samopoczucia przewracają się jak domina po drodze, przywracając wiarę w zdrowy rozsądek i odwieczną mądrość, że aby schudnąć, wystarczy mniej jeść i więcej się ruszać.

Można sobie poczytać na ten temat w książce KLIKNIJ TUTAJ .

Żródło Kliknij Tutaj

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk