7 zaskakujących sposobów na wykorzystanie Cytryny – Przepisy

CYTRYNA

7 zaskakujących sposobów na wykorzystanie Cytryny – Przepisy. Najlepszym sposobem na poprawę zdrowia jest spożywanie zbilansowanej diety. Oznacza to włączenie owoców cytrusowych, ponieważ są one doskonałym źródłem witaminy C. Według Medical News Today, jedna cytryna daje 44,5 mg witaminy C, więc jest świetnym sposobem na zwiększenie spożycia, a najwięcej Vit C można znaleść w samej skórce cytryny.  Tutaj znajdziesz przepis.

Ta witamina jest odpowiedzialna za zwiększenie wchłaniania żelaza, produkcję kolagenu i obniżenie ryzyka udaru. Cytryna jest świetnym sposobem na uzyskanie witaminy C, ponieważ może być stosowana do gotowania posiłków i przygotowywania deserów, napojów i produktów na ciało.

Sprawdź 7 sposobów, w jakie cytryna może ci pomóc.

1. Ogrzej się zimą. Aby pomóc wzmocnić układ odpornościowy i skrócić zimno, spróbuj zrobić herbatę z cytryny. Para wodna pomoże otworzyć zatoki z zatok, a miód ukoi twoje gardło. Po prostu zrób napój z 1 łyżki soku z cytryny, 2 łyżki miodu i 1/2 szklanki gorącej wody w filiżance. Wymieszaj i pij.

2. Uspokoić kaszel. Możesz uspokoić swój kaszel dzięki wspaniałemu przepisowi. Połącz 3 łyżki soku z cytryny, 1/4 szklanki miodu i 2 łyżki oleju kokosowego. Ogrzej w rondlu na kuchence. Po wystygnięciu,  przechowuj w lodówce, gdy jej nie używasz, ale przed każdym użyciem trzeba ją rozgrzać, ponieważ olej kokosowy ulegnie zestaleniu.

3. Napraw uszkodzenia skóry ze słońca. Witamina C zawarta w cytrynie może zostać wchłonięta po zastosowaniu miejscowym i pomoże Ci w naprawie szkód wyrządzonych skórze przez słońce. Oto wspaniały cytrynowy przepis: rozpuść 6 łyżek oleju kokosowego i 1/4 szklanki masła kakaowego w garnku na patelni; po stopieniu usuń z ognia i dodaj 1 łyżkę stołową oleju witaminy E i 1/4 łyżeczki olejków eterycznych z cytryny. Niech masło stwardnieje, a następnie ubij do pożądanej konsystencji i włóż do słoika. Używaj w razie potrzeby. 

4. Złuszcz swoją  skórę. Ponieważ jest tak dobra dla twojej skóry, możesz zmyć, złuszczając skórę z twarzy. Ja podgrzewam 1 szklankę naturalnego oleju kokosowego w rondlu na kuchence, aż stanie się ciekły. Dodaj 1 łyżkę stołową sody oczyszczonej, 5 kropli olejku lawendowego,  5 kropli olejków eterycznych z cytryny. Dobrze wymieszaj i przechowuj w słoiku.

5. Zmiękczaj swoją skórę. Możesz również tworzyć mydło do kąpieli z olejkami eterycznymi z cytryny, aby je namoczyć i pomóc zmiękczyć skórę. Połącz 1 kubek sody oczyszczonej, 1/2 szklanki kwasu cytrynowego, 1/2 szklanki mąki kukurydzianej i 1/4 szklanki soli Epsom. Dokładnie wymieszaj suche składniki. Dodaj 1 1/2 kubka frakcjonowanego oleju kokosowego, 1/2 łyżeczki olejku cytrynowego i 1/2 łyżeczki stołowej, 1/1 wody. Używaj tylko tyle wody, aby mieszanina utrzymywała się razem i tworzyły kulki. Wcisnij mieszaninę do formy i pozostawić do wyschnięcia. Po wyschnięciu przechowuj mydła w hermetycznych pojemnikach.

6. Schudnąć z Cytryną. Częstym błędem, który jest opisywany w internecie jest to, że woda z cytryny zwiększy metabolizm i pomoże Ci schudnąć. Magazyn „Women’s Health” zwraca uwagę na to, że woda cytrynowa właściwie nie pomaga stracić na wadze. Powodem, dla którego niektórzy mogą stracić dodatkową wagę podczas picia wody z cytryny, jest to, że zastępuje napój zawierający kalorie, oczyszcza organizm i pomaga już w tym, że zaczynasz pić wodę. 

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos

7. Uśmierzaj ból stawów. Jednym z najnowszych trendów jest stosowanie skórki z cytryny, aby złagodzić ból stawów. Czy to działa? Przepis na ból stawów wymaga, aby skórka z 2 cytryn i kilka liści eukaliptusa została umieszczona w słoiku. Nałożyć na nie odpowiednią ilość oliwy z oliwek, aby je przykryć i pozwolić im siedzieć przez dwa tygodnie. Pod koniec tego czasu, wyciągnij cala zawartość i połóż na gazie, a następnie gazę na bolesnym stawie. Ci, którzy zalecają ten zabieg, mówią, że używają go w nocy, aby uzyskać maksymalną absorpcję.

Ponieważ cytryna jest tak doskonałym źródłem witaminy C i łatwym sposobem na zwiększenie produkcji kolagenu, dlaczego nie dodać go do swojej diety? Możesz przygotować orzeźwiające desery i napoje, smaczne herbaty i wspaniałe płyny. Przywróć zapachy cytrusów i spróbuj tych nowych przepisów. 

Twój dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk