7 najgorszych potraw dla chorej tarczycy – Unikaj Tych Produktów

Chora tarczyca - Unikaj tych 7 produktów - Gosia Klos

7 najgorszych potraw dla chorej tarczycy – Unikaj Tych Produktów.

Tarczyca jest organem w kształcie motyla, który znajduje się u podstawy szyi, uwalniając hormony odpowiedzialne za regulację metabolizmu, wzrostu, bicia serca, temperatury wewnętrznej i wielu innych rzeczy. Tak więc, gdy tarczyca przestaje działać tak, jak powinna, w twoim ciele zaczyna pojawiać się wiele problemów.

Choroby tarczycy występują w dwóch postaciach: niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy. Pierwsza – nadczynność tarczycy, występuje, gdy tarczyca nie uwalnia wystarczającej ilości hormonu. Dość często dzieje się tak, gdy sam gruczoł zaczyna działać nieprawidłowo, co jest również znane jako pierwotna nadczynność tarczycy. Ten stan może pojawić się również, gdy przysadka mózgowa nie wysyła kluczowych sygnałów do tarczycy, które są niezbędne do uruchomienia uwalniania hormonu tarczycy. Ten stan jest znany jako wtórna nadczynność tarczycy. W obu przypadkach objawy obejmują ogólne zmęczenie, przyrost masy ciała, depresję i wrażliwość na zimno.

7 najgorszych potraw dla chorej tarczycy – Unikaj Tych Produktów. Odwrotny warunek, nadczynność tarczycy występuje, gdy tarczyca wytwarza zbyt dużo hormonu tarczycy. Ponownie, jego objawy są głównie przeciwne do objawów, które można uzyskać, gdy jego tarczyca nie uwalnia wystarczającej ilości hormonu. Objawy obejmują nerwowość, utratę masy ciała, wrażliwość na ciepło, drażliwość i nieregularne bicie serca.

Choroby związane z tarczycą są zależne głównie od czynników genetycznych, jednak nadmierny stres, toksyny środowiskowe i odżywianie również odgrywają rolę. W tym artykule przedstawię Ci żywność, która udowodniła zaostrzenie choroby tarczycy. Podejmij odpowiednie kroki i wyeliminować je z diety. Ponieważ nie możesz kontrolować swojej genetyki, zawsze możesz kontrolować swoje wybory żywieniowe. Możesz być nawet zaskoczona pozycjami na liście, szczególnie numerem czwartym, ponieważ zwykle uważamy to za ostateczne „super jedzenie”.

1.FAST FOOD

Tarczyca wykorzystuje jod, który spożywamy przez naszą dietę, do wytwarzania hormonów T3 i T4. Tarczyca jest właściwie jedynym organem w twoim ciele, który wykorzystuje ten pierwiastek chemiczny. Oprócz setek powodów, dla których nie powinieneś jeść fast foodów, jeśli chodzi o choroby tarczycy, to dobrze znany fakt, że fast food zawiera dużo soli, ale bardzo małą ilość jodu.

Obecnie większość ludzi otrzymuje dzienne zapotrzebowanie na jod z jodowanej soli kuchennej, jednak restauracje fast food nie muszą używać soli jodowanej w swoich produktach. Badania potwierdziły, że fast food daje bardzo małą ilość jodu proporcjonalnie do całego sodu, które spożywasz wraz z nim no i powoduje również tycie.

2.ŻYWNOŚĆ PRZETWORZONA

Tak samo jak fast foody, pakowane i przetwarzane, mają również dużą ilość sodu, ale rzadko dużą ilość soli jodowanej. Możesz to sprawdzić sama, czytając etykiety z wartościami odżywczymi na produktach. Większość z nich, nawet tych słodkich, ma ponad 20% zalecanego dziennego spożycia sodu w jednej porcji. Ta ilość jest prawdopodobnie mniejsza niż to, co zwykle jesz.

Dieta, w której jest za dużo sodu, zwiększa ryzyko nadciśnienia i chorób serca, a uzyskanie dużej części dziennego spożycia sodu z przetworzonej żywności nie dodaje prawie żadnej ilości niezbędnego jodu. Dlatego zawsze zaleca się przygotowywanie posiłków w domu przy użyciu całej żywności ekologicznej i wrzucanie do nich soli kuchennej jodowanej. Gotuj sobie sama i to na pewno pomoże.

3.PSZENICA

Celiakia jest szczególnym zaburzeniem, w którym organizm nie jest w stanie poradzić sobie z glutenem w ziarnach, takich jak pszenica, żyto i jęczmień. Z przyczyn wciąż nieznanych naukowcom osoby z celiakią są również bardziej narażone na zaburzenia tarczycy. Tak więc, jeśli zdiagnozowano u Ciebie lub kogokolwiek, kogo znasz, unikanie glutenu jest niezwykle ważne z różnych powodów. Sprzyja to nie tylko zdrowszemu trawieniu, ale także zmniejsza ryzyko rozwoju choroby tarczycy.

Jeśli nie masz celiakii lub któregokolwiek z czynników ryzyka przyczyniających się do jego rozwoju, takich jak wywiad rodzinny lub określone zaburzenia autoimmunologiczne, dobrze byłoby zacząć spożywać niektóre odmiany chleba. Obecnie większość firm jest prawnie zobowiązana do robienia bochenków chleba solą jodowaną. Musisz tylko upewnić się, że kupujesz całe wersje pszenicy.

4.SOJA

Soja jest bardzo kontrowersyjnym pożywieniem od wielu lat. Początkowo był sprzedawany jako zdrowa alternatywa dla produktów mięsnych, jednak w ostatnich latach badania wykazały, że soja może mieć niekorzystny wpływ na czynność tarczycy. Może hamować zdolność tarczycy do normalnego wchłaniania jodu, więc jeśli masz niedobór jodu, spożycie soi może znacznie zwiększyć ryzyko rozwoju nadczynności tarczycy.

Jednak nie jest tak źle, a naukowcy twierdzą, że dopóki spożywasz soję z umiarem i nie masz wcześniej istniejącego niedoboru jodu, nie masz zwiększonego ryzyka rozwoju nadczynności tarczycy. Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy, umiar jest kluczowy, podobnie jak soja, a zwłaszcza jeśli jesteś mężczyzną, ponieważ soja może naśladować działanie estrogenu w organizmie, przy czym estrogen jest podstawowym żeńskim hormonem.

5.MIĘSO 

Tak, słyszałaś, że tak, mięso narządów, takie jak serce, nerki, wątroba, płuca itp., Z biegiem lat jest mniej spożywane, jednak może być bardzo korzystne dla twojego zdrowia. Te niezbyt popularne kawałki mięsa zawierają dużo kwasu liponowego, który, jak wykazano, zmniejsza stan zapalny i poprawia funkcje poznawcze.

Jednak pomimo korzyści, kwas liponowy może również zaburzać funkcjonowanie tarczycy, jeśli spożyjesz go zbyt dużo. Kwas ten nie jest również zalecany osobom, które już przyjmują leki na tarczycę, ponieważ może to zmienić sposób działania leku w organizmie.

6.W KRZYŻOWE WARZYWA

Warzywa krzyżowe, takie jak kapusta, brokuły, jarmuż i kalafior, powinny być podstawą diety każdego człowieka, ponieważ są niezwykle zdrowe i zawierają mnóstwo błonnika, a także niezbędnych witamin i minerałów. Są również dość wyjątkowe, ponieważ zawierają w nich siarkowe substancje chemiczne zwane glukozynolanami, dla których badania wykazały, że mają potencjał do zwalczania rozwoju tkanki nowotworowej.

Z drugiej strony, jeśli masz niedobór jodu, najlepszym rozwiązaniem może być unikanie warzyw krzyżowych. Uważa się, że proces trawienia tego szczególnego rodzaju warzyw hamuje zdolność tarczycy do korzystania z jodu. Jeśli uznasz je za pyszne i nie wyobrażasz sobie swojej diety bez nich, nie musisz się martwić, ponieważ możesz jeść pięć uncji dziennie bez problemu, a ich gotowanie może zmniejszyć wpływ na tarczycę.

7.Słodycze

Rafinowane cukry są bez wątpienia największym wrogiem zdrowia publicznego. Większość ludzi je zbyt dużo, niektórzy aż do uzależnienia i bardzo często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Powodem, dla którego jest tak zły, jest nie tylko to, że może on spowodować poważne przybieranie na wadze, ale także wywołuje stany zapalne w całym ciele i zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca, cukrzycy… Och, i absolutnie rujnuje zęby.

Tarczyca, która działa poniżej swoich możliwości, może drastycznie spowolnić metabolizm, co może prowadzić do przybierania na wadze, nawet jeśli nie jesz za dużo cukru. Ale jeśli tak, to na pewno szybko zauważysz, że liczba ta rośnie, pozostawiając ci wątpliwości, co się stało. Zmniejszenie dziennego spożycia cukru jest najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby poprawić swoje zdrowie i zmniejszyć szkodliwy wpływ choroby tarczycy.

Wniosek

W przeciwieństwie do wielu innych zaburzeń z zaburzeniami tarczycy, możesz nie odczuwać tak dużej ingerencji w codziennej diecie.. Konieczność wyeliminowania szybkiej i przetworzonej żywności oprócz cukru nie jest czymś, co powinno odnosić się do konkretnych chorób i powinno dotyczyć każdego, kto chce być zdrowy. Pszenicy należy unikać, jeśli zdiagnozowano u niej celiakię, co można zrobić za pomocą prostego badania krwi. Warzywa krzyżowe i soja są nadal w porządku, ale tylko jeśli są spożywane umiarkowanie.

Tak długo, jak gotujesz posiłki w domu przy użyciu całych składników, możesz być pewna, że dajesz tarczycy najlepsze jedzenie pod względem składników odżywczych. Zdiagnozowanie choroby tarczycy nie jest tak ponurą rzeczą, ponieważ można ją łatwo leczyć różnymi lekami, a po ustabilizowaniu się większość objawów powinna być wyregulowana.

Dodaj to tego aktywność fizyczną i twój stan zdrowia poprawi się w 100% to mogę ci obiecać. Prowadzę wiele pań z chorobami tarczycy w różym wielu i wiem, że bez treningu w domu czy na siłowni nie było y takich wyników jakie mają moje panie.

Zgłoś sie do mnie po współpracę klikając tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk