5 rzeczy Fitness do zrobienia jeśli walczysz o bycie FIT

Fitness, Hormony i odchudzanie

5 rzeczy Fitness do zrobienia jeśli walczysz o bycie FIT

Większość z was ma już za sobą postanowienia Noworoczne i pewnie do tej pory niestety większość osób, które podjęły tę rezolucję, prawdopodobnie już poniosły porażkę. Dopasowanie do formy nie jest łatwe: może nie być wielu powodów, dla których twoje dobre intencje, aby być sprawniejszym, czy schudnąć, osiągnąć cel wydajnościowy lub po prostu mieć lepsze zdrowie fizyczne, nie zostały wypracowane.

W tym artykule omówię 5 najlepszych hacków zalecanych przeze mnie , aby pokonać wspólne bariery i wreszcie sprawić, by 2020 rok był rokiem, w którym osiągasz cele fitness!

1.Spraw, aby ćwiczenia stały się częścią codziennej rutyny.

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie nie osiągają swoich celów fitness, jest to, że czują, że nie mają czasu na ćwiczenia. W naszym nowoczesnym, intensywnym stylu życia regularne wyszukiwanie nowego przedziału czasowego może być trudne. Zamiast starać się znaleźć dodatkowy czas na trening, uczyń to częścią swojego normalnego dnia.

Łatwiejsze może być wykonywanie mniejszych ćwiczeń kilka razy dziennie zamiast próbowania jednego długiego treningu. Mogą to być przysiady przed porannym prysznicem, szybki spacer w porze lunchu lub zestaw pozycji do jogi w biurze w środku popołudnia. Korzystaj z każdej okazji, aby być aktywnym: wejdź po schodach zamiast windy i zaparkuj trochę dalej, aby dostać się na dodatkowe kroki.

2.Nie czujesz się samoświadomy

Ludzie często czują się przytomni podczas ćwiczeń i jest to powszechna bariera w ustanawianiu regularnej rutyny fitness i dbania o formę. Szczególnie, jeśli jesteś niezadowolony ze swojej wagi, dlatego przede wszystkim chcesz być w formie, możesz czuć się nieswojo, chodząc na siłownię lub biegając.

Możesz być w stanie to obejść, ćwicząc w domu jak ja ze swoimi podopiecznymi – kliknij tutaj po taki program.  Skoncentruj się na korzyściach płynących z ćwiczeń, takich jak większa elastyczność, siła i niesamowity pośpiech po treningu.

3. Zbadaj swoje hormony.

Hormony mają kluczowe znaczenie dla udanych programów fitness i odchudzania, ponieważ mają silny wpływ na nasz metabolizm. Z kolei metabolizm wpływa na wyniki, które widzimy podczas naszej podróży fitness, a zwłaszcza na utratę wagi. Jeśli twój metabolizm jest wolny, możesz regularnie ćwiczyć i jeść zrównoważoną, zdrową dietę, nie widząc oczekiwanych rezultatów.

Kortyzol, insulina, tarczyca i hormony płciowe (testosteron u mężczyzn, estrogen i progesteron u kobiet) mogą ograniczać utratę masy ciała, często powodując zniechęcenie ludzi i rezygnację z programu fitness. Na przykład kortyzol jest hormonem produkowanym przez nasz organizm w czasach stresu. Wysoki poziom kortyzolu powie naszemu ciału, że może grozić bezpośrednie zagrożenie, aw odpowiedzi na wzrost produkcji glukozy i ciśnienia krwi w celu przygotowania się na to zagrożenie. Jeśli utrzyma się to w dłuższej perspektywie, spowoduje to spustoszenie w metabolizmie i może spowodować przyrost masy ciała lub utrudnić utratę wagi.

Jeśli obawiasz się, że twoje hormony nie są w równowadze, idz do lekarza i poproś aby wypisał ci badania na te hormony. W przypadku nadmiaru lub braku równowagi hormonów lekarz może zalecić odpowiednie leczenie. Na szczęście ćwiczenia mogą również pomóc w kontrolowaniu poziomu hormonów, więc kontynuowanie ćwiczeń fizycznych również pomoże!

4.Nuda w codziennym życiu.

Nuda jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie walczą o kondycję. Ciężko jest być zmotywowanym do kontynuowania ćwiczeń, jeśli szczerze uważasz, że to wszystko jest nudne! Istnieje jednak wiele sposobów, aby ćwiczenia były interesujące i przyjemne, dzięki czemu będzie to coś, co naprawdę chcesz zrobić.

Znajdź formę fitnessu, która sprawia ci przyjemność. Istnieje wiele sposobów ćwiczeń, więc musi być co najmniej jeden, który sprawi Ci przyjemność! Może to być lekcja tańca, sport zespołowy, pływanie lub po prostu trening w przyjemnym miejscu, takim jak bieganie po plaży zamiast na bieżni. Co więcej, zmieniaj między kilkoma różnymi formami ćwiczeń, aby wszystko było ciekawe!

Uczyń ćwiczenie aktywnością społeczną.

Dodanie elementu społecznościowego do rutyny fitness ma dwie wielkie zalety. Po pierwsze sprawi, że trening będzie przyjemniejszy. Po drugie, dodaje element odpowiedzialności: łatwo jest odłożyć wyjście na siłownię lub na bieg, jeśli planujesz to sama, jednak jeśli zobowiązałaś się do kogoś innego, musisz się pojawić lub tak jak jest u mnie. Opłacasz za treningi online, my umawiamy się na trening na Skype i ćwiczymy. Czyli musisz wprowadzić moje treningi personalne do swojego rytmu dnia czy tygodnia i już nie ma nudy.

Zaproś przyjaciół, aby poćwiczyli z tobą: zorganizuj w pracy grupę w porze lunchu, zasugeruj znajomym lub krewnym, że wybieracie się na weekendowe wędrówki, lub poproście sąsiadów, aby razem z tobą zagrać w tenisa w lokalnym klubie.

Inną świetną taktyką jest wybranie formy ćwiczeń, która pozwala poznać nowych ludzi, a szczególnie innych, którzy chcą się wysportować! Dołącz do klasy tanecznej, grupy fitness lub drużyny sportowej, która zapewni ci zdrowie, a jednocześnie zaprzyjaźnisz się.

Jeśli i tak nie dajesz rady z grupami fitness to zapisz się do mnie na treningi w domu. Kliknij tutaj i zaczynamy. 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk