8 zaniedbywanych objawów, które mogą wskazywać na nietolerancję glutenu

gluten

8 zaniedbywanych objawów, które mogą wskazywać na nietolerancję glutenu. Zastanawiasz się, czy powinieneś porzucić chleb? Przeczytaj ten artykuł i go zapisz sobie. Oto 8 zaniedbywanych objawów, które mogą wskazywać na nietolerancję glutenu:

1. Nerwowość. Badanie z Uniwersytetu Maryland w 2015 roku wykazało kilka rodzajów niepokoju, w tym społecznej fobii i zaburzeń paniki, które są związane z nietolerancją glutenu. 

2. Depresja. Osoby z wrażliwością na gluten są bardziej narażone na depresję i podobne zaburzenia nastroju, odkryli naukowcy z University of Maryland School of Medicine. Dotyczy to szczególnie osób starszych. U nastolatków celiakia może powodować niski poziom tryptofanu, a tym samym zakres objawów depresyjnych i problemów z zachowaniem.

3. Stan zapalny. Jeśli czujesz, że twoja głowa jest w chmurach, możesz cierpieć z powodu nietolerancji glutenu. Badania przeprowadzone w 2012 r. W szpitalu Royal Hallamshire w Sheffield w Wielkiej Brytanii wykazały, że glutenu reaguje na przeciwciała, które powodują stan zapalny i mgłę psychiczną.

4. Częste choroby. Mówię tu o niedoczynności przytarczyc, gdzie ​​osoby z wrażliwością na gluten mają mniejsze przeciwciała przeciwko IgA w walce z chorobą niż ludzie bez glutenu. Oznacza to, że osoby cierpiące na nietolerancję glutenu są bardziej skłonne do zachorowania.

5. Owrzodzenia jamy ustnej. Czy MIEWASZ bolesne rany? Według badania opublikowanego w czasopiśmie medycznym BMC Gastroenterology w 2009 roku, w małym segmencie populacji, nawracające owrzodzenia jamy ustnej są objawem ubytku glutenu.

6. Zmęczenie. Jeśli nie możesz spać w nocy, możesz cierpieć z powodu wrażliwości glutenu i ostrzega o niedoczynności przytarczyc. To dlatego, że organizm wrażliwy na gluten reaguje na gluten z zapaleniem. Ponieważ ciało wydobywa tyle energii, że reaguje na białka glutenu, nie ma energii pozostawionej do normalnych procesów ciała i wymaga dodatkowego snu.

7. Ból stawów. Możesz być zaskoczona, gdy dowiadujesz się, że ból stawów jest częstym objawem nietolerancji glutenu. Chociaż nie mówi się tak często, jak problemy żołądkowo-jelitowe, Fundacja Arthritis Foundation mówi, że stan zapalny i słaba absorpcja składników odżywczych z powodu wrażliwości glutenu może powodować bóle stawów.

8. Migrenowy ból głowy. Badania przeprowadzone przez HealthDay News wykazały, że osoby z celiakią są bardziej narażone na migrenowe bóle głowy, a ludzie bez glutenu. Innymi słowy, migrenowy ból głowy może być objawem wrażliwości glutenu u niektórych osób.

Czy Twoi znajomi i rodzina mają te ważne informacje? Prześlij ten artykuł dalej lub udostępnij ten artykuł na portalach społecznościowych!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk