Zobacz co się stanie gdy pijesz wodę na pusty żołądek

7 właściwości ciepła woda

Zobacz co się stanie gdy pijesz wodę na pusty żołądek. Wiele osób zaczyna dzień od filiżanki kawy, szklanki mleka lub herbaty. Inni popijają zimną wodą z kranu po umyciu zębów.  Ale czy wiesz, że lepiej nie wybierać zimnej wody na pusty żołądek? Ciepła woda ma wiele zalet zdrowotnych! Przed tobą napisałam 7 korzyści zdrowotnych z picia ciepłej wody.

1. Przepływ krwi
Przede wszystkim wypicie szklanki ciepłej wody zapewnia lepsze krążenie krwi, co ma również pozytywny wpływ na mięśnie i nerwy. Dobre krążenie jest ważne dla dobrze funkcjonującego organizmu. W końcu twoje mięśnie otrzymują więcej krwi, dzięki czemu mogą się lepiej rozluźnić, z dodatkową zaletą, że odczuwasz ból mięśni lub szybciej się męczysz.

2. Trawienie
Dobry kubek ciepłej wody na pusty żołądek może oczyścić twoje ciało z nagromadzonych odpadów. Kliknij Tutaj po przepis. Woda i inne płyny pobudzają układ trawienny i pomagają naszemu ciału lepiej trawić odżywianie. Czy lubisz pić szklankę zimnej wody podczas jedzenia? Wtedy lepiej będzie zastąpić to szklanką ciepłej wody. Picie zimnej wody zestali olej i tłuszcze zawarte w diecie, co utrudni trawienie i gromadzi tłuszcz. Pijąc ciepłą wodę, pomożesz trawieniu. Na przykład dobre materiały budowlane łatwiej wchłaniają się w ciele, a odpady są szybciej usuwane.

3. Zaparcia
Czy kiedykolwiek cierpiałeś na zaparcia lub trudności przy poranku? W takim przypadku bardzo ważne jest, aby pić wystarczającą ilość wody. Zaparcia to oznaka niedoboru płynów. Dlatego wypij dużą szklankę ciepłej wody rano przed śniadaniem. Gorąca woda jest szybko wchłaniana przez organizm, dzięki czemu bezpośrednio nawadnia całe ciało.

4. Waga
Woda ogólnie bardzo dobrze działa na odchudzanie. Woda nie tylko nasyca wodę, ale także pomaga spalać tłuszcz i kalorie. Dajesz również impuls do metabolizmu bez konieczności spożywania dodatkowych kalorii. Zacznij dzień od kilku szklanek wody, nawet jeśli już tracisz na wadze.

5. Ból
Ciepła woda może pomóc złagodzić ból menstruacyjny aż do bólu głowy. Na przykład ciepła woda działa uspokajająco i kojąco na mięśnie brzucha. Czy to pomaga w skurczach mięśni; ciepły płyn zwiększa przepływ krwi do skóry i pomaga rozluźnić ciasne mięśnie.

6. Starzenie się
Obecne toksyny w organizmie mogą prowadzić do szybszego starzenia się skóry. Chcielibyśmy temu zapobiec! Gorąca woda przyczynia się do oczyszczania toksyn z organizmu. Ponadto ciepła woda pomaga przywrócić komórki skóry, co prowadzi do zwiększenia elastyczności skóry.

7. Układ odpornościowy
Nawet przy dobrej pogodzie możliwe jest przeziębienie, w tym ból gardła i kaszel. Gorąca woda rozluźnia zablokowany śluz i przepłukuje go przez przełyk i żołądek. W rezultacie szybko zauważasz, że ból gardła zmniejsza się i możesz dalej przeżywać dzień.

Te 7 właściwości pomoże ci zrozumieć dlaczego trzeba pić ciepłą wodę na pusty żołądek. Spróbuj prze 3 miesiące i napisz do mnie jakie są efekty.

TUTAJ KLIKNIJ I WYBIERZ SWÓJ PAKIET!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk