Tłuszcz Na Brzuchu wykazywał silne powiązania z Rakiem – Nowy Artykuł

otyłość i brzuch

Tłuszcz Na Brzuchu wykazywał silne powiązania z Rakiem – Nowy Artykuł. Tłuszcz trzewny wykazuje silne powiązania z rakiem, insulinoopornością, chorobami sercowo-naczyniowymi i innymi problemami metabolicznymi. Jest to również tłuszcz, który jest bardzo aktywny i stale pompuje trucizny do krwioobiegu.

Problem polega na tym, że chociaż w pewnym stopniu przyczynia się do otłuszczenia brzucha, tak naprawdę go nie widać. Jak się tego pozbyć?

Istnieje błędne przekonanie, że tylko grubi ludzie mogą mieć tłuszcz trzewny. To nie prawda. Wiele szczupłych ludzi może mieć wysoki poziom trzewnego tłuszczu, jednak nie jest to tak oczywiste fizycznie i nie mieszczą się w klasycznej definicji tłuszczu trzewnego.

Nadmiar tłuszczu trzewnego jest klasycznie znany jako otyłość centralna, efekt „brzucha piwnego”, w którym brzuch nadmiernie wystaje. Ten typ ciała jest również znany jako „w kształcie jabłka”, w przeciwieństwie do „w kształcie gruszki”, w którym tłuszcz osadza się na biodrach i pośladkach u wielu kobiet czy mężczyzn.

Naukowcy doszli do wniosku, że tłuszcz zamiast masy ciała jest kluczem do oceny otyłości. Jest to jeden z powodów, dla których wskaźnik masy ciała (BMI) jest bardzo złym wskaźnikiem zdrowia, a skład ciała jest znacznie dokładniejszy.

Biomarkery, takie jak stosunek talii do bioder i talii do wysokości, są również powiązane z czynnością sercowo-naczyniową, skurczowym i rozkurczowym ciśnieniem krwi, HDL i cholesterolu całkowitego, a także samopoczuciem.

Autor raportu, dr Terry Maguire, honorowy wykładowca na Queen’s University w Belfaście, powiedział, że ludzie nie wiedzieli, że tłuszcz trzewny, którego nie można zobaczyć ani poczuć i który znajduje się wokół narządów w jamie brzusznej, jest obecny lub stanowi problem.

Uważa się, że niebezpieczeństwo związane z tłuszczem trzewnym wiąże się z uwalnianiem białek i hormonów, które mogą powodować stany zapalne, które z kolei mogą uszkadzać tętnice i dostać się do wątroby oraz wpływać na to, jak organizm rozkłada cukry i tłuszcze.

Tłuszcz trzewny jest medycznie zdefiniowany jako wewnętrzna tkanka tłuszczowa, która owija się wokół serca, wątroby, nerek i trzustki i rozchodzi się po mięśniach. Naukowcy nie wiedzą dokładnie, co powoduje, że ludzie odkładają tłuszcz trzewny, chociaż jest on powiązany z konkretną żywnością.

Ale wiedzą, że zachowuje się inaczej niż w większości łagodny tłuszcz, który leży tuż pod skórą (rodzaj, który można ścisnąć między palcami).

Wiadomo, że tłuszcz trzewny powoduje zapalenie okrężnicy i ścian tętnic i jest główną przyczyną chorób serca, cukrzycy i niektórych rodzajów raka. Możesz się go pozbyć ćwicząc w domu lub na siłowni.

Kliknij tutaj po współpracę!

Najgorsi przestępcy tego tłuszczu!

Oprócz lenistwa i braku aktywności, wybór pokarmu odgrywa również rolę w tłuszczu trzewnym.

Na szczycie listy winowajców znajdują się słodzone napoje, smażone potrawy i dowolne ziemniaki. Największym winowajcą jest jedzenie frytek; każda dodatkowa porcja frytek zjedzonych w ciągu dnia wiązała się z przyrostem o ponad pół kilograma, a zjedzenie dodatkowej porcji chipsów ziemniaczanych doprowadziło do większej wagi. Inne środki dietetyczne zawierały rafinowane ziarna (takie jak biały ryż i biały chleb).

Niektóre z najgorszych przestępców związanych z jedzeniem (kilogramy uzyskane za każdą dodatkową porcję dziennie przez cztery lata):

Frytki (1.3 kg)
Chipsy Ziemniaczane (0.80 kg)
Ziemniaki (0.50 kg)
Napoje słodzone cukrem (0.50 kg)
Przetworzone mięso (0,70 kg)

Wyniki pokazują nam, co wszyscy wiedzą – jedzenie śmieciowego i skrobiowego jedzenia może być złą wiadomością dla twojej talii i trzewnego tłuszczu – ale dane są przydatne do oszacowania, ile ta dodatkowa torba z frytkami może dodać, a także jak zrobić dobry krok na zdrowe jedzenie.

Inne badanie wykazało, że żywność modyfikowana genetycznie (GM) przyczynia się do otyłości i tłuszczu trzewnego. Naukowcy odkryli, że genetycznie modyfikowana kukurydza karmiona myszami doprowadziła do wzrostu całkowitej masy ciała o prawie 4%, jednocześnie zwiększając masę wątrób nawet o 11%.

Kliknij tutaj po współpracę!

Błonnik to cud 

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Nature Obesity, wykazało, że na każdy 10-gramowy wzrost ilości spożywanego błonnika rozpuszczalnego dziennie tłuszcz trzewny na głębokim brzuchu zmniejsza się o 3,7 procent w ciągu pięciu lat.

Najbardziej rozpuszczalne włókno jest wykorzystywane przez bakterie w okrężnicy do wytwarzania krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które dostarczają energii do organizmu, około 2 kalorii (8,5 kilodżuli) na gram rozpuszczalnego błonnika. Ponieważ te kalorie nie zwiększają poziomu cukru we krwi, więc nie liczą się do całkowitej ilości węglowodanów. Obejmują one żywność, taką jak łuska psyllium, otręby owsiane i jabłka.

„Nasze badanie jest cenne, ponieważ dostarcza szczegółowych informacji na temat tego, w jaki sposób błonnik pokarmowy, szczególnie błonnik rozpuszczalny, może wpływać na akumulację masy ciała poprzez złogi tłuszczu w jamie brzusznej” – powiedział dr Kristen Hairston, profesor medycyny wewnętrznej w Wake Forest Baptist Medical Center, USA.

Wprowadzenie kilku prostych zmian może mieć duży wpływ na zdrowie” – dodał Hairston, który prowadził badanie.

Kliknij tutaj po współpracę!

Jeśli musisz ćwiczyć dla swojego zdrowia, zrób to dla trzewnej tkanki tłuszczowej.

Przemawiając na spotkaniu American College of Sports Medicine w San Francisco, Cris Slentz powiedział, że jest zaskoczony, jak szybko tłuszcz gromadził się głęboko w brzuchach pacjentów, którzy nie ćwiczyli.

Slentz powiedział, że wolontariusze, którzy nie ćwiczyli, zwiększyli o 8,6 procent tłuszczu trzewnego po ośmiu miesiącach, podczas gdy ci, którzy ćwiczyli najwięcej, stracili 8,1 procent tłuszczu trzewnego.

„Wyniki naszego badania pokazują, że u osób dorosłych z nadwagą siedzącą, którzy nadal wybierają siedzący tryb życia, szkodliwe skutki są gorsze i szybsze niż wcześniej sądziliśmy”, powiedział Slentz w oświadczeniu.

„Prawdopodobnie nie powinniśmy być zaskoczeni, ponieważ po prostu odzwierciedla to coraz szybszy wzrost rozpowszechnienia otyłości obserwowany w Stanach Zjednoczonych czy Europie, gdzie obecnie dwie trzecie dorosłych ma nadwagę lub otyłość”.

Slentz powiedział, że kobiety przytyły dwa razy szybciej niż mężczyźni. Slentz i koledzy stwierdzili, że ćwiczenia szybko zabierają tłuszcz, ale musi być dobrany indywidualnie dobrany!.

Wykonywanie serii ciężkich ćwiczeń nie tylko poprawia sprawność układu sercowo-naczyniowego, ale także zdolność organizmu do spalania tłuszczu trzewnego, nawet podczas treningów o niskiej lub umiarkowanej intensywności, zgodnie z badaniem opublikowanym w Journal of Applied Physiology. Osiem kobiet w wieku 20 lat jeździło na rowerze przez 10 serii czterech minut ciężkiej jazdy, a następnie przez dwie minuty odpoczynku. W ciągu dwóch tygodni ukończyli siedem treningów interwałowych.

Jason L. Talanian, główny autor badania i naukowiec z University of Guelph w Ontario, po treningu interwałowym spalił tłuszcz w ciągu godziny ciągłego umiarkowanego ruchu rowerowego o 36 procent. Sprawność sercowo-naczyniowa – zdolność serca i płuc do dostarczania tlenu do pracujących mięśni – poprawiła się o 13 procent. Wyniki były niezależne od wszelkiego rodzaju specjalnych diet lub planów żywieniowych.

Nieważne, jak dobrze byli wcześniej badani. Przedmioty siedzące na granicy i sportowcy ze szkół wyższych mieli podobny wzrost sprawności i spalania tłuszczu. „Nawet gdy trening interwałowy został dodany do innych ćwiczeń, które wykonywali, nadal zauważali znaczną poprawę”, powiedział Talanian.

Możesz wybrać dowolną formę ćwiczeń. Może to być kalistenika lub tak prosta jak chodzenie. Najważniejsze jest, aby zacząć od miejsca, w którym czujesz się komfortowo i stamtąd budować TWOJE CIAŁO. 

Kliknij tutaj po współpracę!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk