Zadbaj o Fałdy Na Brzuchu – Gosia Klos

sadlo

Zadbaj o Fałdy Na Brzuchu – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Tkanka tłuszczowa różni się od mięśniowej. Grubsza lub cieńsza warstwa sadła pokrywa nie tylko mięśnie brzucha. Im jest ona grubsza, tym trudniej zauważyć istnienie mięśni pod spodem, nawet gdy są one znacznie rozwinięte. Pozbycie się zbędnego tłuszczu jest kwestią dopasowania diety, czyli wydatkowania większej ilości kalorii (trening aerobowy), niż się spożywa. Utrzymywanie przez dłuższy czas deficytu kalorycznego załatwi sadło, ale oczywiście nie do końca.

Fakt ten jest ogólnie znany, jakoś jednak tylko nieliczni stosują w praktyce wynikające zeń wnioski. Samo wykonywanie ćwiczeń mięśni brzucha nie zmniejszy warstwy tkanki tłuszczowej na nich. Wykonywanie ćwiczeń pojedynczej grupy mięśniowej nie stanowi dostatecznego wydatku kalorycznego, by w zauważalny sposób pomniejszyć zasoby sadła. Jego nadmiar zlikwidują tylko intensywne ćwiczenia ogólne, angażujące jak najliczniejsze grupy mięśniowe i to stosowane regularnie w dłuższym okresie czasu.

Nasze ciało zbudowane jest z wody, kości, różnych organów, mięśni i tłuszczu. Ilość tłuszczu w obrębie tzw. normy jest zmienna w zależności od płci, wieku oraz aktywności fizycznej. Dla mężczyzn idealna proporcja to 16-18%. Normalnie jedynie sportowcy mają go mniej. Dla kobiet normą jest 20-22% tkanki tłuszczowej. O wiele lepszą miarą zdrowia jest więc procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie niż ogólna masa ciała.

Zastanawia cię fakt, że z wiekiem nie przytyłaś ale rozmiar ubrań ci cię zwiększył? Zmiana ta spowodowana jest naturalną utratą masy mięśniowej i jednoczesnym zwiększeniem się ilości tkanki tłuszczowej. Dlatego co jakiś czas warto sprawdzić skład swojego ciała i dostosować do niego kaloryczność diety oraz aktywność fizyczną.

Każdy jest inny i inaczej reaguje na dietę czy trening, dlatego zawsze trzeba zrobić konsultacje indywidualnie tak ja ja to robię, dojeżdżając do domu lub konsultacje SKYPE. Nie dajcie się zrobić w bambuko i nie wierzcie, że diety i trening jest ten sam dla każdego. Nie czekaj na jutro, bo to już za późno!

Zapraszam do współpracy m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk