7 Powodów dla Czego nie Chudniesz

7-POWODÓW

7 powodów dla czego nie chudniesz

Mimo starań, mimo ćwiczeń mimo diety, nie chudniesz! Szereg błędów jakie spotykam jako instruktor, jakie popełniają kobiety chcące się odchudzić.

TRENING            

Jednym z częściej spotykanych powodów nieefektywnego odchudzania, jest nieodpowiedni trening.  Bywają sytuacje kiedy dziewczyny jako poranny trening, robią dziesiątki brzuszków celem spalenia tkanki tłuszczowej na brzuchu. „Brzuszki” są ćwiczeniem siłowym, które w odróżnieniu do ćwiczeń CARDIO, nie powoduje efektywnego spalania nadmiernego tłuszczu. Innym problemem jest to, że dziewczyny przychodzą na siłownie i jedyne co tam robią to bieganie, jazda na rowerze lub ćwiczenie na cross-trainer, że niby cardio.

Cardio w takim podejściu jest powodem głównie spalenia cukrów w organizmie (kolagen mięśniowy), a tylko w 20% na spaleniu tkanki tłuszczowej. By trening CARDIO był efektywny, powinien być poprzedzony treningiem siłowym. Podczas którego stosując nieduże obciążania w trakcie na maszynach, spalany jest kolagen mięśniowy, co jest warunkiem do skutecznego spalenia tłuszczu w późniejszej fazie treningu, którym jest CARDIO.

DIETA   

Mimo stosowania diety, nie tracę na wadzę…  Czy ta dieta jest stosowana zgodnie z zaleceniami? Czy ta dieta została dobrana indywidualnie dla ciebie?  Każda dieta powinna być dobrana indywidualnie dla każdej osoby. Każda z was, mniej lub bardziej funkcjonuje inaczej, ma inny tryb dnia, ma inny metabolizm, zdarzają się różne schorzenia, itd. Czasami się zdarzy, że dieta która dietetyk zalecił koleżance, będzie skuteczna dla Ciebie. Ale ta dieta była zalecona Twojej koleżance, dla Ciebie dietetyk powinien dobrać stosowną dietą dla Twojego organizmu. Podobnie bywa z „dietami z gazety”, czasami będą dla nas dobre, zadziałają. Czasami;)  W związku z powyższym, zapraszamy do korzystania z naszych usług 😉

PICIE WODY      

W ciągu dnia musisz wypić określona ilość wody. Nawadnianie jest istotnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wiele osób nie nie zdaje sobie z tego sprawy, pije zbyt mało wody w ciągu dnia, co jest miedzy innymi powodem zatrzymywaniem wody w organizmie i co za tym idzie zwiększenia wagi ciała. Wypij szklankę wody rano na czczo i pij wodę do każdego posiłku!!!

HORMONY        

Gospodarka hormonalna jest jedną z kluczowych rzeczy w w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Czasami już niewielkie niedobory lub nadwyżki poszczególnych hormonów powodują zmiany w naszym organizmie. Częstym przykładem w obecnych czasach są zaburzenia tarczycy. Problemowa choroba immunologiczna Hashimoto. Problemy z insuliną… Dlatego też, zaleca się okresowe badania hormonalne, a tym bardziej jeśli nie potrafimy poradzić sobie z otyłością.

ANTYKONCEPCJA  

Środki antykoncepcyjne mają różny skład i mogą mieć różne skutki uboczne. Lekarz nie zawsze uprzedzi o ich działaniu. Jednym ze skutków ubocznych niektórych środków antykoncepcyjnych, jest otyłość i nadmierne zatrzymywanie wody w organizmie.

STRES   

Za zmianami w organizmie w wielu przypadkach odpowiedzialny jest stres. Pośrednio, lub bezpośrednio. Otyłość jest jedną z przypadłości, gdzie stres odgrywa duża rolę. Jestem zestresowana, a jedzenie jest to jedna z niewielu przyjemności jakie sobie potrafię dostarczyć. Jem zbyt dużo.

Zapraszam do współpracy m.klos@btinternet.com

GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk