Jak usunąć czerwone krostki po goleniu – Gosia Klos

Jak usunąć czerwone krostki po goleniu - Gosia Klos

Jak usunąć czerwone krostki po goleniu – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.Czy kiedykolwiek skończyłeś golenie, aby odkryć, że jesteś pokryty delikatnymi, czerwonymi guzkami, pozostawionymi z brzytwy? Nie tylko są niewygodne, ale też wyglądają źle. Poważne pytanie brzmi: kiedy masz już żyletkę, jak się go pozbędziesz?
Ponieważ oparzenia brzytwy są tylko podrażnieniem skóry, kluczem do oczyszczenia skóry jest kojące.

Sprawdź 7 sposobów na złagodzenie nieestetycznego i nieprzyjemnego palenia w domu.

1. Kąpiel owsiana. Medical News Today przypomina ludziom, że płatki owsiane doskonale nadają się do kojącej podrażnionej skóry. Połącz 1 szklankę owsianki, 1 szklanki sody oczyszczonej i 2 łyżeczki oleju kokosowego. Umieść tę mieszaninę w skarpetce i przymocuj ją do dziobka wanny. Napełnij wannę ciepłą wodą i mocz się przez 20 minut, aby ulżyć podrażnienia po goleniu.

2. Olej z drzewa herbacianego. Kolejnym zabiegiem jest zastosowanie olejku z drzewa herbacianego. Zastosuj mieszankę, która jest równe części oleju drzewa herbacianego.

3. Miód ma również wspaniałe właściwości lecznicze i koi skórę. NLDA mówi, aby nanieść miód bezpośrednio na miejsca, które są podrażnione  i pozostawić go na 15 minut przed umyciem ciepłą wodą.

4. Torebki z herbaty czarnej. Zimne okłady są również zalecane przez Medical News Today. Kwas taninowy w czarnej herbacie może pomóc zmniejszyć obrzęk i dyskomfort zgodnie z NLDA. Możesz wziąć kilka zużytych torebek z czarną herbatą i umieścić je w lodówce aż do zmrożenia. Zastosuj je wtedy kiedy skóra jest podrażniona przez 10 minut, aby pomóc sobie z tym przykrym dyskomfortem. Masz przewagę zarówno zimna, jak i herbaty.

5. Olej kokosowy. Olej kokosowy ma właściwości nawilżające i przeciwzapalne. NLDA zaleca nakładanie oleju bezpośrednio na problem i pozwolić mu wchłonąć. Można go zmyć po 20 minutach, ale nie jest to konieczne.

6. Soda oczyszczona. Możesz zrobić pastę z sody oczyszczonej, aby pomóc złagodzić poparzenie. Zmieszaj 1 szklankę wody z 1 łyżką sody oczyszczonej. Włóż mieszaninę do brzytwy, pozwalając jej wyschnąć przed czyszczeniem. Możesz ponownie aplikować tak często, jak to konieczne.

7. Aspiryna. Ponieważ aspiryna jest środkiem przeciwzapalnym, niektórzy zalecają stosowanie aspiryny, aby pomóc ukoić czerwone plamy po goleniu. Rozpuść 2 aspiryny w 1 łyżeczce ciepłej wody, tworząc pastę. Przełóż pastę na krostki po goleniu na 10 minut przed spłukaniem.

Każda metoda jest dobra, tylko trzeba je najpierw wyprobować aby zobaczyć która bedzie pasowała dl Twojej skóry. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk