Twój brzuch, ramiona i uda potrzebują Treningu – VIDEO

Trening na nogi, uda i biodra w domu - Video - Gosia Klos
Twój brzuch, ramiona i uda potrzebują Treningu – VIDEO. Masa ciała pozostaje pod ścisłą kontrolą złożonych mechanizmów homeostatycznych. Otyłość jest sta- nem, w którym ilość energii dostarczonej istotnie prze- wyższa jej zużycie przez organizm. Nawet niewielka dysproporcja (< 0,5%) między energią dostarczaną z pożywienia a zużytą powoduje przyrost masy ciała. Wzrastająca częstość występowania otyłości jest spowodowana czynnikami środowiskowymi oraz współczesnym stylem życia (łatwy dostęp do wysoko kalorycznej żywności i zmniejszenie aktywności fizycznej) jakże odmiennym od stylu życia naszych przodków polujących na zwierzęta i zbierających owoce, żyjących w czasach, kiedy okresy głodu i dostatku były trudne do przewidzenia.

Otyłość jest obecnie jednym z głównych problemów zdrowia publicznego na świecie, ze względu na skutki zdrowotne, zasięg i gwałtowne narastanie jej częstości. Problem ten dotyczy każdej grupy wiekowej, niezależ- nie od rasy, płci (16-18). Udokumentowano, że otyłość przyczynia się do zwiększonej chorobowości i śmiertelności, jest czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego (choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, udarów mózgu, zatorowości płucnej), cukrzycy i chorób autoimmunologicznych, układu ruchu, a także nowotworów złośliwych, co zostało omówione w innych artykułach bieżącego numeru „Postępów Nauk Medycznych”

Postęp technologiczny, uprzemysłowienie i urbanizacja doprowadziły nie tylko do ograniczenia aktywności fizycznej, ale i do zmian w funkcjonowaniu rodziny. Ludzie pochłonięci codziennymi sprawami mają obec- nie mniej czasu na emocjonalny kontakt z najbliższymi. W relacjach małżeńskich oraz z dziećmi brakuje zwykłych rozmów, wspólnego spędzania czasu, celebro- wania posiłków. Zmniejszenie ilości czasu spędzanego na przygotowywaniu i spożywaniu posiłków skutkuje wzrostem konsumpcji łatwego do przygotowania (a tym samym w dużym stopniu przetworzonego) pożywienia oraz kupowaniem jedzenia w restauracjach typu fast food.

Dziś zaprezentuje wam trening dla osób początkujących i dla osób, którym brakuje pomysłów. Trening jest dość intensywny, ale o to chodzi w treningu, aby się wypocić i zmęczyć. Zrób 4 serie po 15 na każdą nogę. Do tego 10 minut rozgrzewka i kardio na koniec treningu siłowego.  Na początku zrób wolno i nie spiesz się. Masz czas. To ty

Pamiętaj, że jeśli masz problemy ze stawami lub kontuzje to trening nie jest dal Ciebie, chyba że lekarz na to zezwoli.

Wypróbuj ten trening i daj mi znać jak się po nim czujesz. Napisz na dole artykułu.

  1. Ćwiczenie 
  2. Ćwiczenie 
  3. Ćwiczenie. 
  4. Ćwiczenie  

 

 

Zródło

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk