ROZSTĘPY NA UDACH – Jak się ich pozbyć

rozstępy na udach

ROZSTĘPY NA UDACH – Jak się ich pozbyć. Rozstępy to zmora każdej kobiety czy to była w ciąży czy mocno schudła. Rozstępy są najczęstszym problemem estetycznym skóry dotykającym kobiety w czasie ciąży. Aż 90% przyszłych mam jest narażona na ich powstawanie.

W kontekście prawidłowej pielęgnacji skóry – jej nawilżania i natłuszczania – oba produkty spełniają swoje zadanie. Jednak w przypadku wymagań skóry kobiet w czasie ciąży jest to niewystarczające – potrzeby te mogą zaspokoić jedynie specjalistyczne produkty.  Rozstępy, które pojawiły się niedawno i mają kolor różowy lub czerwony można skutecznie zmniejszyć. Trudności w usunięciu sprawiają te już utrwalone, które przybrały prawie białą barwę.

Przedstawię wam  5 fantastycznych produktów, które możesz wykorzystać w swoim domu aby zlikwidować rozstępy.

Ogórki

Ogórki mają różne składniki odżywcze i związki rozjaśniające skórę, które rozświetla rozstępy. Zapewnia dużo wilgoci, która prowadzi do wzrostu nowych komórek, które naprawiają pękniętą skórę.

Weź mniejszy ogórek i pokrój go w plastry.  Pokrojone plastry pocieraj powoli na tych rozstępach przez 5 minut. Następnie pokrojone wcześniej  kawałki plastrów ułóż na swoje rozstępy i zostaw  przez 15 minut, następnie je usuń i umyj  skórę ciepłą wodą. Powtarzaj tę czynność 2 razy w tygodniu.

Awokado

Awokado zapewnia również dużo wilgoć dla skóry, dlatego ekstrakty z awokado są powszechnie stosowane w kremach nawilżających.

Aby przygotować naturalny krem do usuwania przebarwień, zrób pastę z awokado. Pokrój w płasty i rozgnieć widelcem. Zastosuj  tę pastę na skórę i pozwól jej pozostać przez 20 minut. Usuń go używając ciepłej wody. Postępuj zgodnie z tą techniką w sposób naturalny, aby pozbyć się rozstępów.

Aloe vera Gel

Aloe vera żel możesz zrobić sama, kupując liście tej rośliny. Następnie przeciąć na pól i wyciągnąć cały miąższ z środka. Jest bogaty w antyutleniacze, witaminy i ma silne właściwości lecznicze, które pomagają w leczeniu rozstępów, zmarszczek i różnych innych problemów skórnych. Zastosuj żel aloesowy do odcisków i pozostaw do wyschnięcia przez 15 minut.

Ziemniak

Ziemniak zawiera skrobię, witaminy, minerały i enzymy do rozświetlenia skóry, co czyni go jednym z najlepszych lekarstw na usuwanie rozstępów.

Rozdrobnić jednego ziemniaka i wyekstrahować sok lub pokroić w duże plasterki. Nałóż sok lub delikatnie pocieraj go na swojej skórze. Zostaw to przez 15 minut, a następnie spłucz miksturę pod wodą. Pozwól skórze wchłonąć składniki odżywcze z ziemniaków, aby przyspieszyć proces gojenia się rozstępów.

Miód i cytryna

Leczenie soku z miodu i cytryny jest również bardzo skuteczne, aby pozbyć się rozstępów. Dodać kilka kropli soku z cytryny do miodu i przykryj swoją skórę.
Dbaj o skórę, aby absorbowała całkowitą wilgotność, witaminę C i inne związki. Postępuj zgodnie z tym procesem codziennie w ciągu kilku tygodni a, rozstępy zaczynają zacierać się.

Czy te wskazówki zadziałają? Jeśli nie sprawdzisz ich nie będziesz wiedziała. Na każdego działa coś innego, każdy ma inna skórę i każdy ma inne właściwości tej skóry. To tak samo jest z treningiem i dieta. Wszystko dobieram indywidualnie, a efekty są rewelacyjne.

Kontakt ;

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk