5 domowych sposobów na żylaki – Gosia Klos

5 domowych sposobów na żylaki – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Żylaki: choć często nieszkodliwe, wiele osób uważa je za bardzo nie estetycznie wyglądające.  Chociaż operacja i kilka nieinwazyjnych technik medycznych są dostępne do leczenia żylaków, istnieje ryzyko związane z jakąkolwiek procedurą medyczną. Jeśli szukasz rozwiązania na żylaki, to jest dobra wiadomość. Oto pięć domowych sposobów na rozwiązanie problemu z żylakami.

1. Oczar wirginijski

Jednym z popularnych środków naturalnych jest Oczar wirginijski. Naturalny środek ściągający pomaga złagodzić obrzmienie i ból, wzmacniając żyły. Zawiń bolący  obszar za pomocą zmoczonej ściereczki trzy razy dziennie lub mocz nogi w wannie z ciepłą wodą i dodaj 10-20 kropli Oczaru wirginijskiego. Produkt możesz kupić w sklepach zielarskich. Zrób to przez dwa miesiące.

2. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest ulubionym dla wielu domowych środków zaradczych, a jego zastosowanie na żylaki nie jest wyjątkiem. Ponieważ ocet jest silnym detoksykatorem, pomaga poprawić cyrkulację ciała. Kiedy układ krążenia działa prawidłowo, żylaki powinny się oczyścić. Pić dwie łyżeczki octu w szklance wody dwa razy na dobę. W przypadku podwójnego ataku bólu , masaż nóg z rozcieńczonym octem jabłkowym jest rewelacyjny.

3. Pietruszka

Oto inny powód, aby zaopatrzyć się w  świeżą pietruszkę. Nie tylko jest wysoka w witaminy C, która pomaga w naprawie uszkodzonych komórek, jest bogata w rutynę, która może wzmocnić osłabione ściany kapilarne, które powodują żylaki.  Zjedz jak najwięcej, ale możesz też zastosować to jako środek uspokajający.

4. Kajenna Pieprz

Kajenna Pieprz ma długą historię stosowania w medycynie ziołowej. Ma wysoka zawartość witaminy C, a smak, który daje jej pikantny smak, wykazuje również na poprawę krążenia poprzez obniżenie ciśnienia krwi. Aby skorzystać z tej niesamowitej przyprawy, wypij jedną łyżeczkę w filiżance wody trzy razy dziennie.

5. Czosnek

Naukowcy z Uniwersytetu w Kapsztadzie wykazali, że czosnek ma działanie przeciwzapalne i zwiększające odporność. Aby złagodzić objawy żylaków, zalecam zwiększenie czosnku w swojej diecie, a także wykonanie okładu, który może być stosowany bezpośrednio do dotkniętych obszarów żylakami.

Oczywiście bez prawidłowej diety i odpowiedniego treningu można pomarzyć w ogóle o pięknym ciele. Wiec napisz jeśli chcesz naprawdę zadbać o swoje żylaki czy zdrowie.

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk