Bezsenność – problem każdego z Nas

bol glowy

Bezsenność – problem każdego z Nas.  Noc tu czy tam  musi być  normalna. Jeśli jednak będziesz się podrzucając i obracając się, a często masz kłopoty z upadkiem i często zaskakując, możesz cierpieć na bezsenność.  ​​Osoby cierpiące na bezsenność mają kłopoty ze spaniem pomimo dużego czasu wolnego..
Bezsenność wpływa również w ciągu dnia Twoje zmęczenie  Nieprzespane noce sprawiają, że ​​czujesz się zamglona, nie odświeżona i zmęczona przez cały dzień. Brak energii, wpływa  na Twoje  nastroje zdrowie, a nawet pracę i życie osobiste.

Co powoduje bezsenność?

Bezsenność jest spowodowana różnymi chorobami, w tym:

– Stres w Twoim życiu osobistym iw pracy
– Stres w życiu codziennym lub w wyniku poważnych zaburzeń
– Depresja
– Chroniczny ból
– Trudności w oddychaniu
– Zmiana środowiska pracy lub harmonogramu
– Słabe nawyki snu
– Kofeina i alkohol
– Jedzenie zbyt dużo przed snem

Objawy bezsenności

Objawy bezsenności obejmują:

– Senność w ciągu dnia
– Ogólne zmęczenie
– Trudność zasypiania w nocy
– Przebudzenie w nocy
– Budzisz się za wcześnie
– Drażliwość
– Problemy z koncentracją lub pamięcią
– Bóle głowy
– Zmęczenie żołądka i jelit

Leczenie bezsenności

Jeśli u pacjenta występuje ciężka lub nawet umiarkowana bezsenność, lekarz może porozmawiać o zmianach w stylu życia, odstresowaniu i znalezieniu sposobów wykonywania dobrych nawyków snu. Czasami lekarz może przepisywać pigułki do spania, ale nie są to naprawdę długoterminowe rozwiązanie.

Jeśli stwierdzono ciężką, przewlekłą bezsenność, lekarz będzie starał się znaleźć sposób na leczenie innych chorób, które mogłyby go spowodować. Jeśli to nie zadziała, to może być przepisana terapia, która może pomóc zmienić zachowania, które powodują i sprawiają, że bezsenność gorsza.

Ważne, aby lekarz porozmawia z tobą o Twojej bezsenności i jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie. Więc jeśli rozpoznasz każdy z tych objawów we własnym życiu, skontaktuj się z  lekarzem. aby móc po dyskutować o diagnozowaniu i możliwym leczeniu, które pomogą Ci prowadzić zdrowsze życie.

Mam wiele kobiet pod sobą. które zazwyczaj  maja rożne problemy w życiu osobistym. Najlepszym takim rozwiązaniem jest aktywność fizyczna, Trzeba się ruszać i zacząć ćwiczyć..

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk