Prawidłowe krążenie limfy – Ćwiczenia

KRĄŻENIE KRWI

Prawidłowe krążenie limfy – Ćwiczenia. Nie zawsze możesz znaleźć wystarczająco dużo czasu na wykonanie szeregu ćwiczeń fizycznych w ciągu dnia, zwłaszcza gdy masz dużo pracy. Ale możesz zrobić kilka drobnych rzeczy, gdy masz tylko trochę wolnego czasu. Najważniejszą rzeczą w ćwiczeniach, które wybrałam dla ciebie jest to, że wykonujesz je regularnie. Możesz to zrobić w dowolnym momencie, kiedy o nich pomyślisz, ale aby uzyskać realne, zauważalne rezultaty, powinnaś je robić przynajmniej raz dziennie.

Kliknij tutaj po współpracę!

1. Masaż czoła na zmarszczki

Połóż łokieć na biurku i obróć dłoń w kierunku czoła. Połóż czoło na dolnej części dłoni i rozluźnij szyję. Wykonuj okrężne ruchy, lekko naciskając i przesuwaj dłoń od brwi do linii włosów. Powtórz ruchy masażu, aby pokryć całą powierzchnię czoła. Zawsze przesuwaj się od brwi do linii włosów, a nie na odwrót.

2. Zaciskając pięści, aby ręce i żyły były młode i zdrowe

Aby utrzymać zdrowe żyły i zwiększyć elastyczność naczyń krwionośnych, wykonuj to ćwiczenie kilka razy dziennie. Przekonasz się, że z czasem żyły będą mniej zauważalne. Zacisnąć pięści i rozluźnić je bez rozluźnienia mięśni. Zrób to 20 razy, 3-4 razy dziennie.

3.Ćwiczenia na łydki

Aby pomóc w prawidłowym krążeniu limfy (która pozbędzie się obrzęku i dużej ilości płynu w ciele), poprawić krążenie krwi i poczuć się świeżo rano, możesz wykonać te proste ćwiczenia. Te tak zwane ćwiczenia na łydki, które możesz wykonać 1 dziennie.
Podnieś pięty około 1 cm nad ziemią (nie ma potrzeby wchodzenia wyżej). Następnie daj pięty z powrotem na podłogę, bez zbytniej siły. Możesz trzymać zęby zaciśnięte razem, aby zminimalizować wszelkie negatywne odczucia wynikające z wibracji w głowie. Zrób to około 100 razy. Najlepiej, jeśli wykonasz ćwiczenie bez butów.

4. Korzystanie z drzwi w celu poprawy postawy

To ćwiczenie rozciągające jest idealne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Pomaga ustawić łopatki we właściwym miejscu, utrzymać właściwą pozycję barku, otworzyć klatkę piersiową i wzmocnić mięśnie pleców. Stań w drzwiach i przytrzymaj boki drzwi na wysokości talii, a następnie pochyl się do przodu. Utrzymaj tę pozycję przez 10-20 sekund. Mięśnie pleców powinny być aktywnie zaangażowane, a łopatki powinny być mocno napięte, uważając, aby ramiona odsuwały się od uszu. Wróć do pozycji wyjściowej.

Możesz wykonywać to ćwiczenie kilka razy dziennie, zwiększając czas utrzymywania pozycji. Im wyższe ramiona, tym bardziej pracują mięśnie. Możesz to zmienić w zależności od tego, jak się czujesz. Istnieje również alternatywny sposób: połóż dłonie na bokach drzwi i zrób krok do przodu. Następnie pochyl się i przytrzymaj.

5. Ćwiczenie, aby rozluźnić mięśnie szyi

To proste ćwiczenie może zmniejszyć napięcie w szyi i poprawić kolor twarzy, co zależy od tego, jak dobrze krąży krew i płyn limfatyczny. Nie będziesz też dobrze wyglądać, jeśli masz skurcze mięśni. Mięśnie można rozluźnić, wykonując serię ćwiczeń. Masuj kark, zaczynając od podstawy szyi do głowy. Następnie, siedząc lub stojąc z wyprostowanymi plecami, powoli obróć głowę w jedną stronę, a następnie w drugą, próbując poczuć rozciąganie mięśni szyi. Powtórz to 20 razy.

6. Ćwiczenie na  pośladki i uda, aby zapobiec cellulitowii

Oprócz krążenia krwi, pracy mięśni i zwiększania metabolizmu organizmu, ćwiczenie to pobudza funkcję żołądka, co doskonale nadaje się do usuwania toksyn. Usiądź na podłodze na antypoślizgowej powierzchni. Pociągnij prawą nogę i pośladek z podłogi i przesuń ją do przodu. Następnie zmieniaj nogi, poruszając się do przodu i do tyłu w ruchu chodzenia. Wykonaj co najmniej 30 powtórzeń. Dodaj sobie do tego przysiady 4 serie po 20 powtórzeń i wykroki.

Zobaczysz, że po takich ćwiczeniach krążenie wróci do normy, a cellulit zniknie. Oczywiście przy takich problemach limfatycznych ważne jest aby uzupełnić wodę w organizmie czyli pijemy 3 litry wody.

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk