POZBĄDŹ się TOKSYN – KOKTAJL DETOX – Gosia Klos

POZBĄDŹ SIĘ TOKSYN – KOKTAJL DETOX – GOSIA KLOS. NIE RAZ DOSTAJE OD WAS WIADOMOŚĆ Z ZAPYTANIEM CZEGO NIE POWINNIŚMY JEŚĆ NA KOLACJE ABY ZACHOWAĆ ZGRABNĄ SYLWETKĘ. DZIŚ WYPISZE WAM NAJWAŻNIEJSZYCH 6 PUNKTÓW, NA KTÓRYCH MUSISZ SIĘ SKUPIĆ I PRZESTRZEGAĆ. 
 1. Białe pieczywo to prosta droga do nadwagi.

  Pieczywo to produkt o wysokiej zawartości węglowodanów, które jak wiadomo stanowią źródło energii dla naszego organizmu. Energia jest potrzebna zarówno dla mięśni jak i dla ośrodkowego układu nerwowego, czyli rzutuje na prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz zdolność do wysiłku fizycznego.

 1. Makaron, ryż.

  Postanowiłaś zamienić kolejność posiłków i sałatkę warzywną, która miała być na kolację, zjadłaś na obiad? A obiad, na który miałaś zdrową kaszę czy „brązowy ryż” zjadłaś na kolację ? To wszystko zależy od sytuacji czy np. trening zrobiłaś późnym wieczorem i  jaki jest Twój cel.  Wszystko u mnie jest ustalane indywidualnie, zapraszam do współpracy.

 1. Duza ilość owoców o nieodpowiedniej porze.

  Owoce zawierają w sobie bardzo dużo cukrów prostych, ale  regularne spożywanie owoców, warzyw i ich przetworów zmniejsza w istotny sposób ryzyko występowania chorób na tle wadliwego żywienia, takich jak miażdżyca, choroby układu krążenia oraz niektórych typów nowotworów. Witaminy i składniki mineralne zawarte w owocach i warzywach, spełniając rolę antyoksydantów, zmniejszają ujemne dla zdrowia skutki tzw. stresu oksydacyjnego, który leży u podłoża wielu współcześnie występujących chorób i jest jedną z przyczyn przedwczesnego starzenia się organizmu.

  Owoce jak najbardziej jemy na śniadanie, ale i pół grejpfruta na kolacje nie zaszkodzi. Warzywa i owoce, w szerokim asortymencie, występują w naszej strefie klimatycznej stosunkowo krótko, dlatego należy w sposób szczególny podkreślić rolę soków, nektarów oraz napojów owocowych i warzywnych jako czynników ułatwiających systematyczne dostarczanie w codziennych dietach różnorodnych składników odżywczych.

 1. Sałatki z majonezem lub innymi sosami.

  Kolejna pułapka – Sosy, które dodajemy do sałatek sprawiają, że taka porcja może być bardzo kaloryczna. Zamień an jogurt naturalny i już problem jest rozwiązany.

 1. Suszone owoce

  Są bardzo zdrowe ale mają zacznie więcej kalorii niż świeże. Polecam na śniadanie.

 1. Słodzone napoje.

  To najgorsze co może być. W butelkach, puszkach czy kartonach są faszerowane cukrem i chemią na dodatek to wszystko odkłada Ci się w brzuchu. Ja kocham pic wodę z cytryną i mogłabym tak cały dzień.

  Kub Dietę Gosi Klos

Przedstawiam Wam fajny DETOX, KTÓRY JESZ SZYBKI I PROSTY W ZROBIENIU 

POZBĄDŹ się TOKSYN – KOKTAJL DETOX 

Składniki:

ogórek; gruszka; świeża mięta; świeża natka pietruszki; 1 cytryna; szpinak.

Wystarczy zmiksować w blenderze i spożywać zaraz po przygotowaniu 🙂 Idealna propozycja na lekki i zdrowy posiłek.

Zielone warzywa należą do jednych najzdrowszych.

Zawierają dużo witaminy C i magnezu. Swoją zieloną barwę zawdzięczają chlorofilowi, który doskonale pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

* PAMIĘTAJ – u MNIE każdą indywidualną dietę zaczniesz od  oczyszczenia, czyli przygotowanie organizmu do diety!

Napisz do mnie m.klos@btinternet.com i DZIAŁAJ 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk