Pierwszy raz na siłowni? Od czego zacząć? – Gosia Klos

siłownia

Pierwszy raz na siłowni? Od czego zacząć? – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Pierwszą rzeczą, jaką możesz  zrobić, kiedy idziesz na siłownię jest udać się do szatni. W drodze do szatni, można zrobić szybkie skanowanie, aby zobaczyć, gdzie wszystko znajduje się: maszyny cardio, ciężarki, salę do aerobiku, boisko do koszykówki, basen.

Po wstępnym skanowaniu w szatni  jesteś gotowa aby rozpocząć pierwszy Twój trening, polecam na początku  maszyny cardio (tj eliptyczne, bieżnia, rowery, stepmill. W ten sposób można zrobić rozgrzewkę i bardziej pełne skanowanie siłowni ;). Zanim pojawisz się na maszynie cardio, upewnij się, że nie ma listy oczekujących. Nie ma nic gorszego niż czekanie na bieżnię lub rowerek. Jeśli nigdy nie używałaś  wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego,  bardzo  stanowczo zalecam zaplanowanie sesji z osobistym trenerem. Jest bardzo łatwo zranić sobie krzywdę na siłowni, jeśli nie jesteś pewna, jak go używać.
Jak już pisałam wcześniej, rozgrzewka przed treningiem to podstawa! Nie lekceważ jej!! To nie jest coś, co robisz przed treningiem, to jest jego nierozłączna cześć!! Rozgrzewka sprawi, ze twój trening będzie bardziej efektowny i bezpieczny- co z reszta chyba najważniejsze!!

Kilka słów na jej temat…

Zadaniem rozgrzewki przed-treningowej jest podniesienie rytmu serca, co sprawi, ze więcej krwi, a wraz z nią tlenu, potrzebnego do przemiany energii, dotrze do komórek, uwolnienie adrenaliny, podniesienie temperatury mięśni, podniesienie efektywności stawów, zmniejszenie gęstości krwi, zwiększyć elastyczność i rozciągliwość włókien mięśniowych i moglibyśmy tak bez końca… same zalety.

Rozgrzewka to tez czas dla ciebie, aby przygotować się psychicznie do wysiłku na jaki sie szykujesz podczas treningu.
Kolejna ważna rzecz ..Użyj ręcznika! Pamiętaj, aby zetrzeć wszelkie urządzenia przed przystąpieniem do danego ćwiczenia i  gdy skończysz. Jeśli nie masz ręcznika, większość siłowni mają papierowy ręcznik.
Pamiętaj o stosowaniu  odpowiedniego stroju. Oczywiście, chcesz nosić wygodne ubrania, które można łatwo poruszać się. Panie, oznacza to,  sportowe biustonosze. Inną rzeczą, aby mieć na uwadze, to wspaniałe, czarne legginsy bawełniane, które sa bardzo wygodne.

Kolejna sprawa to weź swojego przyjaciela, aby czuć się bardzo pewnie. Wiele Pań na początek boja się wejść na siłownie, a co dopiero zacząć ćwiczyć!

Mam nadzieję, że moje wskazówki treningowe pozwolą mieć mniej obaw do podboju siłowni. Wiem, że to może być przerażające, ale trzeba pamiętać,  że każdy gdzieś zaczynał chodzić na siłownię i należy pamiętać, że większość ludzi na siłowni są tak zafascynowani  sobą i swoim treningiem, że nie są w najmniejszym stopniu zainteresowani tym  co robisz!

Jeśli borykasz się z nadwaga i nie możesz pozbyć się zbędnych kilogramów, umów się ze mną na konsultacje.

m.klos@mataleo.eu

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? DAJ ŁAPKĘ W GÓRĘ! NAPISZ KOMENTARZ POD ARTYKUŁEM I UDOSTĘPNIJ GO DALEJ! TO DLA NAS WAŻNE 🙂

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk