Tłuszcz na plecach jak się pozbyć – Gosia Klos

PLECY TWOJE

Tłuszcz na plecach jak się pozbyć – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg
Dostaję od was mnóstwo wiadomości i pytań. Często prosicie mnie o opublikowanie jakiegoś tekstu na Fanpage, niestety tam żywotność notek jest dość krótka, dlatego postanowiłam wrzucać raz dwa razy w ciągu dnia je na mój  blog.  Dzisiaj temat dosyć popularny – ciągle dostaje pytanie odnośnie tłuszczu na plecach i jak się go pozbyć!

Nie oszukujmy się! Nie ma cudów. Jeśli nie będziesz  na co dzień DBAĆ o ruch i dietę, problem będzie wracał. Problem jest taki, że za łatwo się poddajemy. Ja mam łatwiej bo dla mnie EWENTUALNY  “niewypał” jest motywacją do poprawy. Wiem jednak, że wiele osób bardzo łatwo się zraża pierwszym treningami i mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu  nabierzecie dalszej motywacji do działania!
Przed usunięcia tłuszczu z tyłu pod łopatką, konieczne jest, aby pamiętać, że w 70% przypadków przyczyną jest siedzący tryb życia.
Odchudzanie to proces długotrwały, miej tego świadomość i racjonalnie stawiaj sobie cele. Nie zostawiaj przygotowania posiłku na ostatnią chwilę, zaplanuj wcześniej co i kiedy zjesz. Na zakupy wybieraj się zawsze po posiłku, głodni kupujemy więcej oraz chętniej sięgamy po niezdrowe przekąski.

Dla moich podopiecznych spożywanie białka podczas odchudzania jest podstawą!

Białko to podstawowy budulec mięśni, dlatego bardzo ważne podczas odchudzania jest jego wysokie spożycie. Zwiększenie ilości białka przyspieszy metabolizm i pomoże spalić niechciany tłuszcz na plecach czy brzuchu. Poza tym jedzenie białka zmniejsza łaknienie i w rezultacie pomaga nam łagodniej znieść okres odchudzania. Podczas redukcji zwiększ jego spożycie nawet do 2g na kilogram masy ciała. Najwięcej wartościowego białka znajdziesz w kurzych jajach, rybach, nabiale oraz w różnych rodzajach mięs. Sporo białka znajduje się też w makaronie białkowym , aż 45 procent na 100g czy też w spirulinie.

Pamiętaj o wodzie

Zawsze będę o tym przypominać. Mianowicie w okresach intensywnych treningów oraz zwiększonej podaży białka, należy pamiętać o konieczności przyjmowania większej niż zazwyczaj ilości płynów. Trzymaj się z dala od dosładzanych napojów i soków, gdyż to właśnie one mogą okazać się największą przeszkodą w realizacji upragnionego celu.
Smukła sylwetka to nie tylko walor wizualny, ale przede wszystkim wartość zdrowotna. Nadwaga i otyłość są przyczyną wielu problemów i często, pierwszym krokiem do chorób cywilizacyjnych. Zmieniając nawyki żywieniowe, regularnie uprawiając sport i redukując masę ciała można poprawić swoją atrakcyjność, ale co ważniejsze – znacząco wpłynąć na samopoczucie oraz zdrowie.

Jeśli borykasz się z nadwaga i nie możesz pozbyć sie zbędnych kilogramów, umów sie ze mną na konsultacje.

Zadzwoń 0447825268743

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? DAJ ŁAPKĘ W GÓRĘ! NAPISZ KOMENTARZ POD ARTYKUŁEM I UDOSTĘPNIJ GO DALEJ! TO DLA MNIE WAŻNE 🙂

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk