Opuchlizna – jak sobie z tym radzić – Porady

Opuchlizna – jak sobie z tym radzić – Porady. Czy kiedykolwiek obudziłaś się nad ranem opuchnięta, a  Twoja waga wzrosła o 5 kg? Czy można nawet jeść wystarczająco dużo jedzenia w ciągu jednego dnia, aby uzyskać wiecej wagi na noc? Prawdopodobnie nie. To woda jest najprawdopodobniej winną tak wielkiego skoku liczb na wadze.

Zatrzymanie wody jest powszechnym stanem u kobiet w ciąży, osób leczonych i nieaktywnych. Według wyników firmy Healthy Food House, wyniki retencji wody to obrzęk i przyrost masy ciała. Na szczęście naukowcy wiedzą, co powoduje utratę wody. Dziś napisze   kilka wskazówek,  jak można zmniejszyć wagę wody przy użyciu kilku prostych zmian w swojej rutynie w ciągu dnia.

Przyczyna 1: Zbyt dużo sodu

Jedzenie żywności, które zawierają dużo soli, jest znaczną przyczyną zatrzymywania wody, zwłaszcza jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, aby wypłukać sól z systemu. Kiedy spożywasz za dużo soli, twoje ciało zatrzymuje wodę, aby utrzymać naturalną równowagę. Dieta bogata w sód może powodować powiększenie komórek wodnych o 20 razy.

Rozwiązanie 2: Zjedz mniej potraw, a częściej 

Prostym rozwiązaniem jest zastąpienie przetworzonej żywności naturalną żywnością. W pudełkach makaronowych, zupach, a nawet w konserwach, warzywa zawierają znaczne ilości sodu. Do wyboru masz warzywa świeże lub mrożone,sosy zrób z jogurtu naturalnego jogurtu. Należy zastanowić się nad zastąpieniem tradycyjnej soli stołowej sól morską celtycką lub solą himalajską, ponieważ te sole pomogły zmniejszyć retencję wody.

Przyczyna 3: Odwodnienie

Twoje ciało chce żyć. Kiedy nie pijesz wystarczającej ilości wody, twoje ciało walczy z powrotem. Nikt nie przywiązuje wagi do picia wody, a jak sięga po jakiś napój to tylko takie, które są naładowane cukrem. Zwykła woda z cytryna i już jest lepiej, Twoje ciało zaczyna  żyje.

Środki zaradcze 1: Pij więcej wody

Musisz pić co najmniej osiem 8 szklanek  dziennie i wtedy zapewnisz prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jeśli uważasz, że picie 8  szklanek wody jest trudne do zrobienia, spróbuj dodać więcej owoców i warzyw do diety (woda zawartość liczy się również do swojego codziennego dnia).

Przyczyna: Niedobór magnezu

Zatrzymanie wody może być objawem niewystarczającej ilości magnezu w organizmie. Twoje ciało używa magnezu w niemal wszystkich swoich procesach. Jeśli nie masz wystarczająco dużo, to ciało nie działa prawidłowo i zachowuje wodę.

Środki zaradcze: Jedz zdrowe potrawy z magnezem

Dodać żywność, taką jak awokado, orzechy, całe ziarna, szpinak, jogurt i ciemne zielone warzywa. Te produkty są bogate w magnez i oferują wiele innych korzyści zdrowotnych.

Chociaż retencja wody ma wpływ na liczbę w twojej wadze codziennie rano, może to być również wskazówką, że musisz zmienić swój styl życia. Picie dużej ilości wody wpływa na wagę, jakość snu i poziom energii. Jedzenie dużej ilości owoców i warzyw oraz picie dużej ilości wody pomoże prawidłowo funkcjonować organizmowi, tak aby nie musiało trzymać nadmiaru wody.

Jeśli nie jesteś w stanie wypić 8 szklanek wody dziennie, to będziesz zawsze otyła…i nigdy nie dojedziesz do wymarzonej sylwetki.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk