Woda z cytryną działanie

Lemon-Wate

Woda z cytryną działanie. 

Jak dobrze wiemy cytryna ma bardzo duże ilości witminy C, ale nie wszyscy wiedzą, że jedną z głównych korzyści zdrowotnych wody pitnej z cytryny jest to, że toruje drogę dla szybszej  utraty wagi a tym samym działając jako wielkie lekarstwo w odchudzaniu.
Lemonowa woda wypłukuje toksyny i jest bardzo korzystna dla organizmu.
Szklanka soku z cytryny zawiera mniej niż 25 kalorii. Jest bogatym źródłem składników odżywczych, takich jak wapń, potas, witaminy C i włókna pektyny. Posiada również wartości leczniczych i właściwości antybakteryjne. Zawiera także śladowe ilości żelaza i witaminy A.Cytryna, owoc popularny ze względu na właściwości lecznicze, pomaga utrzymać układ odpornościowy, a tym samym chroni przed nasz organizm przed różnymi bakteriami.  Odgrywa ona także rolę w oczyszczaniu krwi. Lemon jest wspaniałe antyseptyczne i wapno soku z wodą działa również cuda dla osób mających problemy z sercem, z uwagi na wysoką zawartość potasu.
Woda z cytryną działanie. Sok z cytryny przyśpiesza metabolizm.

Dwa podstawowe mity związane z piciem soku z cytryny, to  wpływ na rozkład tłuszczów zwierzęcych i olejów w pokarmie (przy spożywaniu tłustych mięs i ryb z dodatkiem soku z cytryny) oraz zdolność bezpośredniego spalania tłuszczów w organizmie.

Sok z cytryny nie trawi tłuszczów. Ze względu na kwasowy charakter chemiczny powoduje jedynie kolagenolizę pokarmów pochodzenia zwierzęcego (usprawniając trawienie). Jednakże sok z cytryny przyczynia się do zmiejszenia indeksu glikemicznego pokarmów, przedłużając stan uczucia sytości.

Efektem działania takiej cytrynowej kuracji oczyszczającej jest także znaczna poprawa przemiany materii i polepszenie wypróżniania. Można więc w prosty i bardzo zdrowy sposób uniknąć zaparć, wzdęć i jednocześnie wspomóc odchudzanie. Cytrynowy eliksir nie jest jednak polecany osobom cierpiącym na zgagę, nadkwaśność żołądka, wrzody czy problemy z wątrobą.

 

 

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk