Masz problemy z utratą wagi – PORADY – Gosia Klos

Masz problemy z utratą wagi – PORADY – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Nie ma magicznych sposobów na utratę wagi. Chociaż procedura jest trudniejsza dla niektórych niż inne, to nie znaczy to niemożliwa. Jeśli masz problemy z utratą wagi, musisz tylko wprowadzić kilka zmian w swojej rutynowej DIECIE i zauważysz, że ciężar ciała powoli zejdzie.

Jedzenie „Low Fat”

Tego rodzaju żywność jest jedna z najgorszych, które możesz kupić w sklepie. Owszem  są nisko-tłuszczowe, a jednocześnie są zapakowane w różne związki, po których będziesz puchnąć.  Poprawiasz swój sposób żywienia przez jedzenie pokarmów odżywczych, takich jak jogurt grecki, granola lub cały chleb pszenny z masłem orzechowym.

Nie masz wystarczająco dużo snu

Badania pokazują, że w ciągu sześciu godzin odpoczynku noc spowalnia system trawienia w znacznym stopniu. Brak snu dodatkowo przesuwa hormony, które sprawiają, że nie możesz schudnąć. Powinieneś spróbować naprawdę zacząć przesypiać 8 godzin w ciągu nocy.

Nie możesz nauczyć się złej diety

Zmniejszenie masy ciała to nie tylko ćwiczenia. Jeśli spożywasz nadmiar kalorii lub jedzenie pokarmów, które nie mają żadnej wartości, nie zobaczysz rezultatów, które chcesz niezależnie od tego, jak ciężko trenujesz. Badanie wykazało, że idealnie nadaje się do spożywania w większej ilości kalorii z gęstych składników odżywczych, niż zjadanie niewielkiej ilości kalorii z przetworzonej, pakowanej żywności.

Wybór sałatki, gdy tylko wyjdziesz na zakupy

Kiedy jesteś na diecie, możesz pomyśleć, że najlepszą alternatywą podczas jedzenia jest wybór potraw mieszanych. Niestety, ale fast foody i restauracje robią porcje z mieszanych i niezdrowych żywności ze względu na to, że są one okładane z sera i tłustych ciężkich potraw. Wiele sałatek w restauracji ma tyle samo, ile kalorii ma hamburger i frytki. Sałatki te są dodatkowo bez warzyw pożywnych, gdyż czasami one leżą po parę dni w lodówce i nie mają żadnych węglowodanów lub białka, aby utrzymać się w pełni zdrowym.

Nie pijesz wystarczająco dużo

Woda nie tylko utrzymuje narządy pracy na ich idealnym poziomie, ale to 70 procent naszego organizmu, w którym żyjemy. W przypadku, gdy jesteś odwodniona, twoje ciało mówi Ci, że jesteś głodny, więc w takim przypadku będziesz szperać po lodówce, kiedy twoje ciało naprawdę tylko potrzebuje wody, a nie kalorii. Jeśli uważasz, że naprawę jesteście głodni, a niedawno jedliście, spróbuj wypić szklankę wody.

Rozpocznij dzień od szklanki wody i kontynuuj zużycie wody przez resztę dnia. Badania wykazały również, że osoby, które piją 1 szklankę  wody poprzedzającej kolację zużywają mniej kalorii niż osoby, które idą na kolację bez wody.

PORADA

Według danych statystycznych w ciągu ostatnich trzech dekad nastąpił wzrost o 40% wskaźników otyłości. Wiele produktów na utraty masy ciała jest oferowanych na rynku przez przemysł suplementów diety, które w pełni wykorzystały ten problem. Ponieważ te suplementy są na ogół nieskuteczne, a nawet szkodliwe, ludzie zaczęli obracać się ku naturalnym środkom zaradczym, aby zaradzić otyłości.

Lekarze medycyny twierdzą, że przywrócenie równowagi ciała jest naturalna metoda i jest na  pierwszym miejscu,, który należy podjąć, gdy zaczniecie sie odchudzać. Według nich, ciało powróci do normalnej wagi, kiedy będzie zdrowe i zrównoważone, a można to osiągnąć tylko wtedy, gdy owoce, warzywa i zioła są naturalne i świeże.

Co więcej, ostatnio odkryłam  pewien napój bananowy, który może pobudzać ciało do spalania tłuszczu.

Przepis Banana Drink

Ten napój bananowy promujący utratę wagi składa się z jednego mrożonego dojrzałego banana, jednej łyżki tartego imbiru, filiżanki mrożonych jagód, dwóch łyżek świeżo mielonego siemienia lnianego, pół kielicha szpinaku  i lodu. Aby rozkoszować się napojem, można dodać trochę stewii. Po prostu mieszasz wszystkie składniki razem, a ten zdrowy koktajl może zastąpić śniadanie, lunch lub kolację.

Specjaliści od utraty wagi są ogólnie jednomyślni, że szczególne pokarmy lub ćwiczenia nie mogą być użyte do wyeliminowania tkanki tłuszczowej w poszczególnych częściach ciała. Składniki odżywcze znalezione w bananach i innych zdrowych składnikach w tym napoju odchudzającym mogą promować dobre zdrowie ogólne i długoterminowe korzyści z odchudzania, jeśli napój jest spożywany systematycznie zamiast przetworzonej żywności odpadowej.

Napisz do mnie jeśli chcesz zacząć ze mną się odchudzać 😉

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk