DUŻY BRZUCH – Jak sobie z nim radzić – Gosia Klos

duzy brzuch

DUŻY BRZUCH – Jak sobie z nim radzić – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Po każdym posiłku zawsze Twój  żołądek wygląda jak balon, niezależnie od tego, ile jedliście? Pijesz dużo wody, ponieważ masz nadzieję, że woda może szybciej trawić jedzenie, ale bezskutecznie.  Powinniście być świadomi, że ten problem jest bardzo poważny, ponieważ zazwyczaj prowadzi do nadmiernego przekłuwania i przebicia. Może to być również bardzo nieprzyjemne i dyskomfort dla osoby, która ma problemy z dużym brzuchem.

Wiecie,że 90 procent moich wiadomości proszących o pomoc to kobiety, które maja problem z dużym brzuchem? Wielu kobietom juz pomogłam, ale zgłasza się coraz więcej pań, które nie mogą sobie z tym poradzić.

Przeczytaj następujące przyczyny, dlaczego tak się dzieje i jak możesz temu zapobiec.

1. Pij wystarczającą ilość wody

Aby zapobiec wzdęcia, należy wypić co najmniej 8 szklanek wody dziennie. Następnie organizm ludzki przystosuje się do braku wody, używając płynów. Jeśli nie chcesz, aby to się stało, przygotuj ciało przez wypicie wystarczających ilości Wody. Zatrzymanie płynów może również powodować wzdęcia.

2. Niewielkie wypróżnienie jelit (zaparcia)

Nie opróżnianie jelit regularnie to pułapka dla Twoich gazów, co prowadzi do wzdęć. Jedzenie np. avocado, orzechy, suszone owoce może pomóc złagodzić obawy związane z zaparciem. Możesz zjeść również jagody, zrobić różne  koktajle owocowe i zastąpić biały chleb na chleb pełnoziarnisty.

3. Stres

Ludzki mózg ma zdolność hamowania prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego w organizmie nawet wtedy, gdy ciało i umysł są w stresie. Jeśli odczuwasz wzdęcia z powodu lęku i stresu, musisz natychmiast się zrelaksować.

4. Szybki sposób żywienia

Jemy zbyt szybko co oznacza, że ​​żujesz mniej jedzenia,, dając systemowi trawiennemu więcej pracy, a to może powodować zaparcia, a potem wzdęcia. Przed połknięciem spróbuj żuć jedzenie, a także jedz niewielkie ilości pożywienia.

5. Zbyt Duża dieta bogata w węglowodany

Twoje szanse na przeżycie wzdęć wzrasta, gdy Twoja dieta jest bogata w węglowodany proste. Możesz zająć się tym problemem, jedząc więcej owoców i warzyw, a także żywność o niskiej zawartości węglowodanów prostych.

6. Za mało ćwiczysz

Zacznij trenować! I to bez wymówek! Na siłowni zacznij od treningu obwodowego. Trening obwodowy. Oznacza to, że wykonujesz po serii jednego ćwiczenia i przechodzisz do kolejnego. I tak aż do momentu, kiedy zrobisz wszystkie. Na początku odpoczywaj między ćwiczeniami, aż złapiesz
oddech. Ideałem byłoby, gdybyś cały obwód robiła bez przerwy. Po obwodzie odpocznij 2-3 min i powtórz całość jeszcze raz lub dwa.

Do oporu. W każdej serii postaraj się wykonać po 15-20 powtórzeń. W miarę wzrostu siły i wytrzymałości zwiększaj liczbę powtórzeń i wykonuj ich w serii tyle, ile dasz radę.

Odpoczywaj. Trenuj 3-4 razy tygodniowo. Pomiędzy treningami rób dzień przerwy w którym możesz wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha jakie rozpisałem po treningu obwodowym.

Jeśli masz duże problemy ze swoim brzuchem i chciałabyś coś zmienić w swoim życiu, napisz do mnie! Juz nie jednej pani pomogłam, pomogę i tobie.

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk